Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Містобудівний кадастр: система, поняття, завдання, зміст. Земельний кадастр, як основа містобудівного кадастру.

Містобудівний кадастр: система, поняття, завдання, зміст. Земельний кадастр, як основа містобудівного кадастру.

Назва:
Містобудівний кадастр: система, поняття, завдання, зміст. Земельний кадастр, як основа містобудівного кадастру.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат
Містобудівний кадастр: система, поняття, завдання, зміст. Земельний кадастр, як основа містобудівного кадастру.


Система містобудівного кадастру
Ведення містобудівного кадастру здійснюється сукупністю всіх видів забезпечення (методичним, програмно-технічним, юридичним та ін.), створюючи автоматизовану інформаційну систему обліку, оцінки і контролю стану компонента середовища населених пунктів, включаючи збір, обробку, збереження актуальності і видачу інформації про природні якості будівельного освоєння і функціонального використання територій населених пунктів з метою забезпечення прийняття оперативних і довгострокових рішень на основі використання конкретних економічних механізмів. Необхідність підтримання інформації в актуальному стані потребує створення спеціальної автоматизованої системи містобудівного кадастру населених пунктів України [9].
Містобудівний кадастр як система є людино-машинним комплексом. Відрізняючись від інших напрямків автоматизованої системи управління містом, містобудівний кадастр разом з містобудівним банком даних та іншими відомчими базами даних функціонує як:
- територіально-орієнтована система, яка має міжгалузевий характер розрахована на трансформацію відомчих галузевих і функціональних комплексів даних територіального характеру;
- інтегрована система, окремі функціональні і структурні елементи якої обмежено взаємозв'язані і виступають в цілому для забезпечення інформаційних потреб користувача;
- система, що володіє способами адаптації до можливих змін і розвитку автоматизованих способів управління місцевого рівня;
- система відкритого типу, яка забезпечує збільшення числа елементів, показників і територіального контуру, відображає ріст і розвиток міста, його структурних елементів і функціональних систем;
- система, яка використовує технічний комплекс і програмно-математичний апарат, здатна до нарощування можливостей без зміни структури відповідної бази.
Система містобудівного кадастру включає:
- базу даних (реєстр і кадастрову карту);
- програмне забезпечення;
- технологію роботи служби адміністратора і користувача з системою;
- інформаційне забезпечення користувачів.
Структура інформаційного забезпечення містобудівного кадастру - склад показників та форми представлення (графічна, цифрова, текстова), режим актуальності - обумовлюється завданнями управління і вимогами, які випли-вають із соціально-економічної ситуації. Цим визначаються вимоги до орга-нізаційної структури, технічного і технологічного забезпечення, способів створення і ведення містобудівного кадастру.
Роль оцінки міських земель
Практичне здійснення земельної реформи, впровадження приватні власності на земельні ділянки, формування ринку землі потребують чіткого економічного механізму регулювання земельних відносин. Важливими еле-ментами цього механізму є платний характер використання та відчуження землі; обов'язковість компенсації власникам землі та землекористувачам за-подіяних збитків та понесених ними втрат при повному чи частковому ви-лученні земельних ділянок або обмеженні прав на розпорядження землею та її використання.
У світі використовуються різноманітні форми плати за землю. Загалом нараховується понад десять видів земельних податків та зборів: податок на земельну власність, на збільшення її вартості (земельні поліпшення), на при-буток від землі, на право забудови, на передачу прав на землю, її дарування, податок-штраф на незабудовану землю або її нераціональне використання, мито за реєстрацію угоди купівлі-продажу землі тощо. В економічно розви-нених країнах плата за землю становить 15-30% від усіх надходжень до міського бюджету.
Впровадження економічного механізму регулювання земельних відно-син у містах передбачає встановлення розмірів платежів за землю та прин-ципів їх диференціації, методів оцінки вартості землі та процедур справлян-ня плати за неї.
Центральне місце у створенні умов для економічного регулювання зе-мельних відносин має визначення ціни міських земель. Саме вона детермі-нує ставки платежів до бюджету та розміри компенсації власникам землі й землекористувачам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Містобудівний кадастр: система, поняття, завдання, зміст. Земельний кадастр, як основа містобудівного кадастру.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок