Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Світові природі ресурси

Світові природі ресурси

Назва:
Світові природі ресурси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Світові природі ресурси


1. Ресурси Світового океану, їх роль у житті людства
Світовий океан має величезні біологічні, мінеральні й енергетичні ресурси.
Біологічні ресурси океану -— це живі організми, що їх людина вико-ристовує або може використовувати для власних потреб.
Живі організми підрозділяються на три основні групи:—
планктон — організми поверхневого шару, які переносяться теч-іями в товщі води (мікроскопічні водорості, медузи, дрібні рачки та ін.);—
нектон — організми, що живуть у товщі води і активно пересува-ються (риби, кальмари, восьминоги, дельфіни, кити);—
бентос — організми, що живуть на дні океану (водорості, коралові поліпи* губки, морські зірки, краби).
Мінеральні ресурси океану складають розчинені в морській воді речови-ни, а також розташовані на дні і під дном океану корисні копалини. Зараз на шельфі добувають нафту, газ, вугілля, янтар, залізну руду, золото, рідкоземельні метали тощо. З морської води видобувають бром, магній, солі та ін.
Енергетичні ресурси складають енергія припливів і відпливів, хвиль, морських течій. Працюють припливні електростанції — ПЕС. Повніше використання енергії морів і океанів — завдання майбутнього.
Розглянемо ресурси окремих океанів.
Тихий океан. На дні відкрито багатющі запаси залізомарганцевих конкрецій. На шельфі біля берегів Африки і Південної Америки виявле-но родовища нафти і газу. Ріки розмивають і виносять у прибережні води золото, олово та інші метали, створюючи розсипні родовища. Океан по-сідає перше місце за уловом риби та видобутком інших морських тварин. Енергетичні ресурси великі, але використовуються поки що мало. Через Тихий океан проходять траси світового і регіонального судноплавства.
Атлантичний океан. На узбережжі океану та його морів розташовані найбільші за вантажообігом порти світу. Через Атлантику проходять най-важливіші трансокеанські маршрути. У надрах шельфу зосереджені запа-си залізних руд, сірки. Розробляються родовища нафти і газу (у Північно-му морі та ін.)- Працює декілька ПЕС. З усіх океанів Атлантичний — най-продуктивніший в біологічному відношенні, але через надмірний улов ріст промислів сповільнився і океан поступився першістю Тихому океану.
Індійський океан. Природні ресурси використовуються мало. Про-мисли риби і морепродуктів мають місцеве значення. За видобутком нафти і газу (Перська затока та ін.) океан посідає перше місце у Світо-вому океані. Індійський океан поступається Атлантичному і Тихому щодо розвитку судноплавства, але перевершує їх за обсягом перевезен-ня нафти. У шельфовій зоні відкрито розсипні родовища металів (Авст-ралія).
Північний Льодовитий океан. Освоєння ресурсів ускладнено через суворі кліматичні умови. Ведеться лов риби, промисел тюленів, нерпи, моржів. Мінеральні ресурси розвідані слабо. Відкрито розсипні родови-ща олова, понад 50 родовищ нафти і газу. Через Північний Льодовитий океан прокладено транспортні магістралі, здебільшого сезонні.
2. Світові мінеральні ресурси, головні регіони їх поширення
Мінеральні ресурси поділяються на паливні, рудні, нерудні мета-лургійні (флюси, вогнетриви), гірничо-хімічні, технічні, будівельні, гідро-термальні (прісні і мінеральні природні води). Мінеральних ресурсів нараховується понад 250 видів. В середньому за рік добувають 8-10 млрд. т корисних копалин.
З паливних ресурсів (вугілля, нафта, газ, уран, горючі сланці, торф) головні — кам'яне і буре вугілля, нафта, природний газ.
Відомо понад 3,6 тис. вугільних басейнів і родовищ у 75 країнах світу з розвіданими запасами (60% припадає на кам'яне, 40% — на буре ву-гілля). Більша частина вугілля (90%) знаходиться у Північній півкулі. Найбільш багаті на вугілля Азія, Північна Америка і Європа. Головна частина цих запасів сконцентрована в Аппалачському (США), Рурсько-му (Німеччина), Сілезькому (Польща), Кузнецькому, Кансько-Ачинському, Тунгуському (Росія), Фушунському (Китай) басейнах. У Південній півкулі значні запаси вугілля є у Південній Африці та Австралії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Світові природі ресурси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок