Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Гренландія - найбільший острів на земній кулі

Гренландія - найбільший острів на земній кулі

Назва:
Гренландія - найбільший острів на земній кулі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Гренландія - найбільший острів на земній кулі


На 2500 км з півночі на південь простягнувся найбільший острів на земній кулі – Гренландія (що в перекладі означає „зелена країна”). Його площа становить 2176 тис. км кв. Острів розташований на північний схід від Північної Америки і відокремлюється від островів Канадського Арктичного архіпелагу протоками Робсон, Кеннеді, басейном Кейна, протокою Смітта, морем Баффіна та Девісовою протокою. Південний мис Гренландії – Фарвель – лежить на 59°46’ північної широти, а крайня північна точка – мис Морріс-Джесуп – на 83°39’ північної широти. Найбільша ширина із заходу на схід близько 1200 км.
Населення Гренландії на 1997 р. складало 56 тис.осіб. Етнічний склад населення – ескімоси (більшість), європеоїди (11,2%). Мови: ескімоська (гренландський діалект) і датська.
Відкрита Гренландія близько 875 р. норманном Гунбйорном. Близько 982 року на острові поселився з кількома супутниками Ейрік Рауді (Рудий), вигнаний з Ісландії за тяжкі провини. У 983 році в Гренландії були засновані перші норманські колонії (пізніше покинуті). В 1721 році Данія заснувала на острові колонію Готхоб. З 1774 року торгівля з Гренландією стала монополією датського уряду. З 1814 року, після розторгнення унії між Данією і Норвегією (існувала з 1380 року), Гренландія – володіння Данії. У 1931 році східну частину Гренландії хотіла захопити Норвегія, але її домагання не були визнані Міжнародним судом у Гаазі. Під час другої світової війни США добились від Данії згоди збудувати в Гренландії свої військові бази (Туле, Норсарсук та ін.). За Конституцією Данії у 1953 році Гренландія отримала внутрішню автономію. Законодавчу владу має парламент Данії, а також власний парламент (до її складу входить 31 особа, які вибираються на чотири роки); виконавчу – комісар, якого призначає уряд Данії. Основна діяльність жителів острова – видобування нафти, рибальство, розведення овець та ренів (північний олень), туризм, авіатранспорт. У Гренландії знаходиться найбільший у світі національний парк (площа майже 70 млн.га). Щороку острів відвідує приблизно 20 тисяч туристів.
84% острова вкрито льодом. Від льоду вільна тільки прибережна смуга, що подекуди звужується до 1,5 км, але ніде не перевищує 250 км. Льодовик Гренландія тільки місцями виходить до моря. Середня потужність льодового покриву Гренландії становить 2100-2300 м, максимальна – 3400 м. Льодовиковий щит має форму масиву, який поступово підвищується від периферії вглиб острова, утворюючи два пологі куполи. Об’єм Гренландського льодовика становить приблизно 2700 тис.куб.км. Коли б цей лід вдалося розтопити, то рівень Світового океану підвищився б на 7 м і затопив усі прибережні низовинні ділянки материків.
Гренландський льодовик постійно рухається від центру до околиць. Особливо помітний його рух у вузьких льодовикових язиках, де лід переміщується часто із швидкістю до 20 м на добу. При сповзанні льодовиків у море від них відколюються величезні брили – айсберги, заввишки 100 м над поверхнею моря і до кілометра завдовжки. Щорічно біля берегів Гренландії утворюється близько 10-15 тисяч айсбергів. Айсберги від східного узбережжя течіями відносить до південного краю острова і, потрапляючи в теплі води Атлантичного океану, швидко тануть. Ще довший шлях здійснюють айсберги Західної Гренландії. Спочатку вони пливуть до північної частини моря Баффіна, а потім разом з водами холодної Лабрадорської течії прямують на південь до Північної Америки. Бувають такі роки, що айсберги допливають до берегів острова Ньюфауленд, пройшовши понад 3 тисячі кілометрів від місця, де вони утворились. У 1912 році величезний океанський пароплав „Титанік”, який здійснював рейс із Сполучених Штатів у Європу, пропливаючи в тумані вздовж берегів Ньюфауленду, несподівано наштовхнувся на гренландський айсберг. Небагатьом пасажирам і членам екіпажу вдалося врятуватись, більшість їх загинула в крижаній воді Лабрадорської течії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гренландія - найбільший острів на земній кулі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок