Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Процес буріння та експлуатації свердловин

Загрузка...

Процес буріння та експлуатації свердловин

Назва:
Процес буріння та експлуатації свердловин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Процес буріння та експлуатації свердловин пов'язаний з необхідністю періодичного очищення вибою від шламу, металевого скрапу, піску та інших продуктів руйнування гірських порід і підземного обладнання.
Одним з перспективних напрямків розвитку обладнання для очищення вибою свердловин вважається використання струминних апаратів.
Технологія очищення вибою свердловин за допомогою струминних апаратів передбачає створення в привибійній зоні місцевої зворотної промивки і може використовуватись як для вловлення шламу, піску та дрібних предметів, так і для видалення великих об'єктів, залишених у свердловині в процесі буріння або виконання ремонтних робіт. Суттєвою перевагою є відсутність необхідності попереднього руйнування великих предметів, що знаходяться на вибої.
Пристрій розміщують у свердловині на бурильних або насосно-компресорних трубах. Пристрій (рис. 1) складається з Двох секцій: верхньої І, яка вміщує струминний апарат, і нижньої П з бункерами для утримання видалених предметів та механізмом, який запобігає випаданню великих предметів з порожнини на вибій під час підйомних операцій. Верхня секція І виконана у вигляді перехідника 1, в корпусі якого розміщена робоча насадка 3 струминного апарата і камера змішування 4 з Дифузором. Центральний канал верхньої секції перекривають вставкою 2, яку скидають в колону труб для включення пристрою в роботу. Нижня секція II пристрою складається з верхнього перехідника 6, фільтруючих вставок 7 та патрубків 8, нижню частину яких виконано конічною. У нижній частині секції II розміщені пелюстки 9 механізму для запобігання випаданню
вловлених предметів і коронка 10, яка дає можливість більш ефективно очищати вибій. Верхня І і нижня II секції сполучаються між собою за допомогою патрубка 5.
Конструкція пристрою дає можливість здійснювати як пряме, так і зворотне місцеве промивання свердловини. Перед очищенням вибою свердловини здійснюють пряме промивання, коли центральний клапан пристрою відкритий і потік вільно надходить до вибою.
Після скидання в колону труб вставки 2 весь потік надходить на робочу насадку 3 струминного апарата і через камеру змішування виходить у затрубний простір. За рахунок розрідження, яке утворюється в приймальній камері струминного апарата в центральному каналі пристрою утворюється спрямований вгору потік рідини, який крізь отвори в центральному патрубку надходить у камеру змішування. У кільцевому просторі між зовнішньою поверхнею пристрою та стінками свердловини утворюється додатковий контур циркуляції, потік якого спрямований до вибою, внаслідок чого здійснюється його очищення.
Якщо потрібно здійснити додаткове пряме промивання, вставку 2 можна видалити із свердловини за допомогою спеціального вловлювача і канатної техніки. Якщо виникає потреба видалення із свердловини великих предметів, наприклад, шарошки, пристрій можна використовувати без шламозбірників. У цьому випадку нижню частину пристрою з коронкою під'єднують безпосередньо до струминного апарата, що значно зменшує габаритні компоновки і дає можливість використовувати її в похилих, викривлених та горизонтальних свердловинах.
Технічна характеристика
Приєднувальна різь за ГОСТ 633-80 — різь муфти, мм 73 Максимальний діаметр предметів, що вловлюються, мм 60 Діаметр прохідного перерізу робочої насадки, мм 5,6 Діаметр камери змішування, мм 8,0 Втрати тиску в робочій насадці (витрати рідини 5 л/с), Мпа 22, 887 Навантаження на пристрій у процесі очищення вибою, Кн 3-5 Рекомендована частота обертання, об/хв, не більш як 100 Габаритні розміри, мм:
довжина: без шламозбірників 631 з шламозбірниками 12500
діаметр 114
Нагромадження в шламозбірниках пристрою частинок піску, цілішу, металевого скрапу та дрібних предметів здійснюється вш.слідок утворення різниці швидкостей руху потоку у перерізі його виходу з центрального каналу в порожнину уловлювача.
Ефективність очищення вибою свердловини визначається величиною витрати спрямованого вгору потоку. Керування процесом здійснюється регулюванням продуктивності поверхневого насоса.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Процес буріння та експлуатації свердловин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок