Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Державний реєстр прав на нерухоме майно. Правові основи кадастру нерухомості

Загрузка...

Державний реєстр прав на нерухоме майно. Правові основи кадастру нерухомості

Назва:
Державний реєстр прав на нерухоме майно. Правові основи кадастру нерухомості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Державний реєстр прав на нерухоме майно. Правові основи кадастру нерухомості


План
Державний реєстр прав на нерухоме майно.
Правові основи кадастру нерухомості


1. Державний реєстр прав на нерухоме майно
Враховуючи тенденцію швидкого збільшення кількості власників та землекористувачів, а також зростання кількості операцій із земельними ділянками (купівля-продаж, оренда, застава, передача в спадщину), ве-ликого значення набуває проблема управління земельними ресурсами, державний контроль за їх використанням та охороною. Без реєстрації землі неможливе наведення порядку з її обліком та оподаткуванням, забезпечення органів влади достовірною інформацією про стан земель-ного фонду. Тому було проведено низку заходів щодо створення єдиної системи реєстрації землі та нумерації земельних ділянок для ведення земельного кадастру: розроблено індексну карту та розпочато коду-вання земельних ділянок із застосуванням класифікатора об'єктів влас-ності адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) для забезпечення міжвідомчої уніфікації кадастрового номера кожної земель-ної ділянки.
Державна реєстрація - це юридичне посвідчення нової земельної ділянки або змін у її правовому режимі, яке здійснюється внесенням встановлених чинним законодавством записів її фізичних або юридичних характеристик до державного земельного кадастру, присвоєнням ідентифікаційного (кадастрового) номера й видачею відповідного документа про реєстрацію земельної ділянки або зміни у її правовому режимі.
Індексна кадастрова карта - спеціальна карта (план) розміщення кадастрових облікових одиниць в межах адміністративно-територіальних утворень, яка містить межі облікових одиниць та їх нумерацію.
Можна вказувати дані про видачу дубліката правовстановлюючих документів на земельну ділянку та причину його видачі. Дані картки слід нумерувати по кадастрових номерах земельних ділянок, а в кінці - вказувати дату заповнення та її реєстрації. Та трапляються випадки, коли при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивіль-но-правових угод, а право користування на підставі договору оренди. При переході права власності на будівлю або споруду до громадян або юридичних осіб, які не можуть мати у власності земельні ділянки, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розта-шовано будівлю чи споруду.
Процедура реєстрації передбачає збір великого обсягу інформації як про власника, так і про земельну ділянку, вимагає чималих коштів для ведення інженерно-геодезичних знімань, виготовлення кадастрової спра-ви, що не всім, образно кажучи, "по кишені", а процедура оформлення документів потребує від одного до шести місяців. Тому на сьогодні важко створити банк даних без жодних упущень.
Державна реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна діє на всій території України і є обов'язковою для виконання всіма міністерствами, відомствами, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності.
Державній реєстрації в бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки підлягають об'єкти нерухомості, розташовані на всій території України (у населених пунктах, військових містечках, військових частинах, аеропортах, річкових і морських портах, заповідниках, на дорогах, полігонах тощо). Тобто об'єкти нерухомості, незалежно від того, де вони розташовані - чи в населених пунктах, чи за межами населених пунктів (на дорогах, у лісах, заказниках), - підлягають державній реєстрації в бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки, і ця реєстрація є обов'язковою.
Якщо окремим об'єктам нерухомого майна не присвоєно адреси, а це можливо в невеликих селах, на дорогах, в лісах чи в полі, бюро тех-нічної інвентаризації та експертної оцінки не може проводити державну реєстрацію права власності на ці об'єкти. Відповідно до ст. 37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради вирішують питання про присвоєння чи зміну адреси об'єктам нерухомого майна на їх територіях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Державний реєстр прав на нерухоме майно. Правові основи кадастру нерухомості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок