Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> реферат українською: Ландшафтність етносу та етнічність ландшафту

Загрузка...

Ландшафтність етносу та етнічність ландшафту / сторінка 5

Назва:
Ландшафтність етносу та етнічність ландшафту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,84 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Антропа [6]. Це ущільнення, заповнення, маскування, ізоляція, збільшення контрастності, розрізання.
Людина в оточенні урболандшафту. Людина завжди мріяла про стале середовище буття, яке зводить ризик до мінімуму. Здається, місто здатне найбільше реалізувати таке прагнення людини до стабільності, до створення такого життєвого середовища, в якому їй не погрожує ніяка небезпека. Ідея одомашнення природного середовища є однією з головних екологічних ідей стародавності. Отже, місто – це середовище життя людини, яке є найбільш сталим. З цих позицій місто не виступає для людини як “машина для життя”, це всесвіт, який люди будують для себе. З одного боку, воно, як жива істота, має свій духовний початок, який міститься в його
історії, пам’ятках архітектури. Але з іншого – воно обмежує рух, локалізує сприйняття простору, редукує навколишній світ, бо все, що людину оточує в місті, є штучним і, на жаль, у більшості випадків непривабливим. Часто в місті зникає можливість взагалі виробити уявлення про природний ландшафт, бо у міському середовищі цей ландшафт замінюється архітектурними комплексами (якщо те, що збудовано, можна так назвати).
Архітектура сучасних великих міст – це прірва, яка відштовхує своєю стерильною обезлюдяністю і бездуховністю. Міста сучасності – це відбиток тієї “асфальтової цивілізації”, яку, сама не помічаючи того, створювала одержавлена людина ХХ століття. Всередині міст виникла дисгармонія між архітектурно збагаченими центрами і периферійними районами. Навіть всередині одного міста формуються різні “племена” людей. Це ж саме відображає й існуюча ієрархія міст, які розділяються за рівнем адміністративних функцій. І не можна забувати, що це позначається на людині, її відношенні до навколишнього світу. Отже, сучасні урболандшафти, за деяким винятком, втратили свою привабливість і більше не можуть слугувати середовищем, яке живить людську духовність.


Використана література
Джеймс П., Мартин Дж. Все возможные миры. История географических идей: Пер. с англ. М., 1988.
Мерло-Понти М. Феноменология восприятия: Пер. с франц. С-Пб 1999.
Докинз Р. Эгоистичный ген: Пер. с англ. М., 1993.
Павилёнис Р.И. Проблема смысла: современный логико-философский анализ языка. М., 1983.
Лотман Ю.М. Символика Петербурга и проблемы семиотики города // Уч. зап. Тартуск. гос. ун-та. Вып. 664. Семиотика города и городской культуры. Петербург. Труды по знаковым системам. ХУШ. Тарту, 1984.
Antrop M. Background concepts for integrated landscape analysis. Agriculture, Ecjsystems and Environment 77 (2000) 17 – 28.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Ландшафтність етносу та етнічність ландшафту

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок