Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> ГЕОГРАФІЯ, ҐРУНТИ ТА КЛІМАТ УКРАЇНИ

Загрузка...

ГЕОГРАФІЯ, ҐРУНТИ ТА КЛІМАТ УКРАЇНИ

Назва:
ГЕОГРАФІЯ, ҐРУНТИ ТА КЛІМАТ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ГЕОГРАФІЯ, ҐРУНТИ ТА КЛІМАТ УКРАЇНИ


Україна – це одна з найбільших країн Європи. Вона межує з Білоруссю, Угорщиною, Молдовою, Польщею, Румунією, Росією та Словаччиною. Загальна територія країни становить 603,700 тисячі квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює 5,7 % всієї території Європи або 0,44 % земної кулі.
Завдяки сприятливому географічному розташуванню в центрі Європи та гарно розвинутій системі повітряного, залізничного, морського та автомобільного транспорту Україна має значний транзитний потенціал для подорожуючих і вантажів з різних країн.
Більша частина території України розташована у західній частині Східноєвропейської рівнини, на південному заході країни знаходяться Карпатські, а на півдні – Кримські гори. На півдні Україна омивається водами Чорного та Азовського морів, її берегова лінія становить 1 758 км. В Україні добре розвинена річкова система, яку складають 73 тисячі великих і малих річок та близько 20 тисяч озер. Найбільша річка України, Дніпро, є третьою за довжиною в Європі.
Рельєф України є переважно рівнинним: 95 % території України займають рівнини, і лише 5 % – гори. В Україні надзвичайно сприятливі умови для сільськогосподарського виробництва: рельєф близько 60 % сільськогосподарських угідь є рівнинний, а ще 35 % мають кут нахилу в діапазоні між 1° та 3°.
Володіючи однією третиною найбагатших у світі чорноземів, Україна займає провідне місце серед країн-сусідів щодо частки високоякісних плодючих ґрунтів. Чорноземи займають 54 % площі земель і має збагачений шар гумусу завтовшки в 40-50 і більше сантиметрів.
Структура ґрунтів (відсоток від сільськогосподарських угідь): важкі суглинки – 27 %, легкі суглинки – 16 %, середні суглинки – 21 %, важкі глиноземи – 3 %, легкі глиноземи – 24 %та піски – 10 %.
Сільськогосподарські угіддя займають приблизно 70 % всієї території України. З них рілля становить 55 % від загальної площі, пасовища – 9 %, сіножаті – 4 % та багаторічні насадження – менше 2 %. Землезабезпеченість в Україні становить 0,80 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 0,64 га ріллі на одну людину. Однак внаслідок різної щільності населення та міграцій існує значна варіація цих показників в різних регіонах та в різні проміжки часу.
Щодо вертикального зонування території, виділяють два гірські райони: Кримські гори і Карпати. У гірських районах країни існують особливі кліматичні умови внаслідок вертикального зонування, відмінностей у циркуляції повітря тощо. Загалом клімат України є помірно-континентальним (за винятком Криму, де клімат субтропічний, середземноморського типу) з чітко вираженими змінами пір року.
Природно-кліматичні зони
Відповідно до широтного зонування вся територія України поділена на три основні природно-кліматичні зони (див. мал. 1). Рівнинні частини країни складаються з трьох географічних поясів: Полісся, Лісостепу та Степу, кожен з яких має кліматичні відмінності та різну рослинність.
Рис. 1. Природнокліматичні зони України
БОЛОТИСТА ЛІСОВА МІСЦЕВІСТЬ і КАРПАТСЬКА ЗОНА (ПОЛІССЯ): Івано-Франківська, Чернігівська, Львівська, Рівненська, Волинська, Закарпатська і Житомирська області (ПІВНІЧНА ЗОНА)
Це зона змішаних лісів; вона займає північну частину України. Південна межа між поліссям та лісостепом проходить по лінії Володимир-Волинський-Луцьк-Рівне-Корець-Шепетівка-Полонне-Чуднів-Троянів-Житомир-Крнин-Київ-Ніжин-Батурин-Кролевець-Глухів. На захід від Шепетівки до Рави-Руської тягнеться між Волинською височиною на півночі і Подільською на півдні смуга так званого Малого полісся.
Загальна площа Полісся становить 113 500 кв. км або близько 19 % всієї території України. Характерною рисою природних умов цієї зони є здебільшого мозаїчний характер природних комплексів з низинним рельєфом, якому притаманні широкі та здебільшого заболочені низини.
Клімат Полісся континентальний з теплими і вологими літами та м’якими зимами. Середня температура повітря в липні становить +17 – +19°C, у січні вона знижується до -4.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЯ, ҐРУНТИ ТА КЛІМАТ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок