Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Проектування заходів з підвищення коефіцієнтів галовилучення

Загрузка...

Проектування заходів з підвищення коефіцієнтів галовилучення

Назва:
Проектування заходів з підвищення коефіцієнтів галовилучення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проектування заходів з підвищення коефіцієнтів галовилучення
Характеристика методів підвищення коефіцієнтів газовнлучення для різних умов розробки родовища та характеристик вуглеводневої суміші.
Коефіцієнт кінцевого газоконденсатовилучення залежить від геологічної характеристики родовища (глибина залягання, колекторські властивості і ступінь неоднорідності продуктивних пластів), умов розробки родовища (темп відбору газоконденсату, система розміщення свердловин), і техніко-економічних показників. Ці фактори впливають на кінцевий дебіт свердловини (економічно рентабельну межу річного видобутку з родовища).
На коефіцієнт газоконденсатовіддачі істотно впливає характеристика родовища. Коефіцієнт вкін зменшується з ростом залягання газоносних колекторів і з ростом початкового пластового тиску, зі збільшенням ступеня неоднорідності колекторських властивостей пластів у плані та розрізі, погіршенням продуктивної характеристики родовища (зниженням проникності порід і початкового дебіту свердловини) і у випадку деформації колекторів при зниженні пластового тиску в процесі відбору газу, що супроводжується зменшенням їх фільтраційних властивостей. Коефіцієнт кінцевого газоконденсатовилучення можна регулювати вибором певних значень технологічних параметрів, які характеризують процес розобки родовища.
Основними шляхами підвищення газовилучення є зменшення кінцевого пластового тиску, чого можна досягти забезпеченням рівномірної відробки газового покладу по площі і розрізу, щоб тиск падав рвномірно по всьому пласту, а також зменшенням втрат тиску у стовбурі свердловини, збільшенням проникності привибійної зони пласта, високоефективним також є зниження тиску на гирлі шляхом застосуванням ежекторів.
Відомо, що коефіцієнт кінцевого газоконденсатовидучення залежить від кінцевого тиску, чим меншим буде кінцевий тиск, тим більшим буде коефіцієнт кінцевого газоконденсатовидучення. Шляхом зниження гирлового тиску з допомогою застосування устьових ежекторів можна досягти збільшення коефіцієнту кінцевого газоконденсатовилучення.
 
Аналіз методів вирішення проблеми збільшення коефіцієнту кінцевого газоконденсатовилучення.
Коефіцієнт кінцевого газовилучення залежить від співвідношення кінцевого і початкових тисків і для кожного конкретного родовища буде тим більший, чим менший кінцеіий пластовий тиск. Свердловини експлуатуються до того значення кінцевого пластового тиску (мінімального дебіту газу), нижче яких подальша розробка родовища є економічно невигідною.
Основними напрямками підвищення коефіцієнту кінцевого газовилучення є:
- необхідність забезпечення в процесі розробки родовища рівномірного зниження тиску по всьому об’ємі родовища (по площі і по окремих пластах), що досягається відповідним розміщенням свердловин. Не повинно бути зон пласта, які слабо дренуються або які не залучені в розробку, для цього в процесі розробки родовища постійно уточнюється його геологічна будова, будуються карти ізобар і якщо виявляється, що є окремі блоки, які ізольовані від основної частини, або є ділянки пласта, які мають підвищенні тискі, в порівнянні з іншими ділянками, то потрібно на ці зони бурити нові свердлоавини. Таким чином, треба бурити нові свердловини чи згущувати сітку свердловин, ефективним вирішенням видобутку газу із зон, які слабо дренуються є буріння горизонтальних свердловин, буріння багатостовбурних свердловин, але для зменшення витрат на буріння можна забурювати і похилі стовбури з існуючих свердловин.
- Так як величина коефіцієнта кінцевого газовилучення залежить від значення кінцевого пластового тиску, то необхідно впроваджувати заходи по зменшенню кінцевого пластового тиску. Тому необхідно добиватись мінімізації значень кінцевого пластового тиску. Кінцевий пластовий тиск залежить від значення тиску на гирлі свердловини, втрат тиску в НКТ і втрат тиску в привибійній зоні. Зменшення втрат тиску на гирлі свердловини досягається введенням в експлуатацію дотискуючої компресорної станції, застосуванням газових ежекторів (газовий ежектор переважно монтують на УПГ після сепаратора I ступеня сепарації і теплообмінника.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проектування заходів з підвищення коефіцієнтів галовилучення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок