Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Маркопіль – містечко з землі

Маркопіль – містечко з землі

Назва:
Маркопіль – містечко з землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,21 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Маркопіль – містечко з землі


У поле спостережень і досліджень науковців потрапляють переважно такі середовища, у яких якісно та кількісно відображено досягнення цивілізації. У ній людина є творцем рукотворної геометрії простору, натомість природа – нерукотворна. При спогляданні і дослідженні рукотворного і нерукотворного постає питання визначення поля та правил гри, як культурного та геометричного пласту землі. З культурних позицій земля є місцем для вдосконалення людини, яка «примушує виникати якусь форму в матеріалі речі, де парадоксальним чином для чистого знання думка впізнає свою модель, з якою аж досі ніколи не стикалась! Із знанням чи без нього, але мистецький рух інакше, ніж знання, здобуває сенс буттю, художній вимір культурі…» [10, с. 199]. Геометричний пласт не можна умовно сприймати як рівну поверхню, ба навпаки: він горбистий, пластично неврівноважений, такий, який є місцем для закладення людських зусиль і формування культури як житла світу, «що не є простою просторовою прикметою, але створенням виразних відчуттєвих форм буття, здійснюваних нетематизованою мудрістю тіла, яка є мистецтвом або поезією» [10, с. 201].
Постає проблема: людина не намагається вести діалог з землею, а лише монолог, який полягає у використанні землі, що є обмеженою і необмеженою у векторі архітектурного розвитку середовища. Будучи базовою поверхнею для самостійного середовища, вона водночас рекомендує пропорції та засоби вираження такого середовища, яке твориться людським розумом і руками (культура великого міста і традиція).
Геометричні рекомендації землі – це обмеження розлеглости поселень, розташування вулиць та площ, визначення якості та кількості будинків, а також їхньої вертикальної величини. Тут ми можемо згадати практично всі міста земної кулі, тобто взаємодія рукотворного і нерукотворного є у будь-якому поселенні, але в кожному місті існує своя неповторна форма вираження гри. Найпоказовішою є така гра, коли не загострюється конфлікт між рукотворним і нерукотворним. Для того, щоб «місто з землі» називалося саме так, необхідно, щоб воно у повноті обґрунтовувало певний перелік критеріїв – це форма рельєфу, наявність водної артерії, характеристика природнього озеленення, характеристика складу ґрунту, сонце (орієнтація), дощ (водовідведення), вітер (орієнтація вулиць, будинків, вікон у будинках), якості форми міста, а саме: чистота співвідношень «об’єкт – тло»; простота і чіткість форми (читабельність архітектурної геометрії); безперервність границь міста; домінанта міста; поле бачення (мальовничість).
В Європі існує багато країв, які утвердилися і довели свої правила гри з землею, натомість поза увагою лишилася Галичина: «самотня, забута світом, але не ізольована; вона – заслана, проте не відрізана; в ній більше культури, ніж можна припустити, зваживши на брак каналізацій; багато безладдя і ще більше дивного» [9, с. 155]. У цьому краю пограниччя перехрещувалися сліди різних культур, які резервували собі простір містечок, у яких «людина почувається інакше, ніж де-небудь у Західній Європі. Там вона вростає в затишок, задовольняючись кухлем пива вранці і столиком у кав’ярні ввечері. Маленьке ж містечко в Галичині незатишне. Воно саме перетворює своїх жителів на якісь дивовижі. Воно спонукає до химерного розвитку. В невеликі галицькі містечка квапиться навіженство великих європейських міст. Це рух без видимої мети і з загадкової причини» [9, с. 154-155]. У середовищі міст та містечок нашаровано і заплутано сліди різних культур, які мають предметно-текстуальний характер. Проте досі не досліджено такі поселення, де сховався від цивілізації та пишнот монокультурний простір.
Одне з небагатьох схованих від цивілізації галицьких містечок є Маркопіль – дивно народжене, загублене в горах і в людській пам’яті. І власне: «дванадцять миль від Львова, між Підкаменем і Залозцями, лежить маленьке, більше до села подібне містечко, яке називається Маркопіль. Звідки пішла така назва, того добре знати не можна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Маркопіль – містечко з землі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок