Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Про вплив активності сонця на gps-спостереження

Про вплив активності сонця на gps-спостереження

Назва:
Про вплив активності сонця на gps-спостереження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Про вплив активності сонця на gps-спостереження


Глобальні навігаційні системи, створені в США і Росії, широко застосовують для геодезичних вимірювань. В Україні в геодезичних роботах використовують систему NAVSTAR/GPS. З допомогою GPS-приймачів здійснюється оновлення державної геодезичної мережі, виконуються спостереження на геодинамічних полігонах і т.п., тобто виконуються високоточні геодезичні роботи. Крім цього менш точні приймачі цієї системи застосовують для згущення державних мереж і інших широкомасштабних робіт.
Функціонування глобальних навігаційних систем визначення місця положення пов'язане з проходженням радіосигналів крізь всю товщу атмосфери, в тому числі і через верхній її шар – іоносферу. Дослідження кінця минулого століття, які проводились у зв'язку з впровадженням навколоземних, ракетних і супутникових вимірювань, дали поштовх для розробки основ теорії формування іоносфери [5, 7]. 
Проходження радіосигналів від супутника на приймач через іоносферу має суттєвий вплив на результати GPS-спостережень. Цей вплив може викликати зміну у виміряному значенні віддалі між супутником і приймачем при підвищеній активності Сонця навіть до  50 м [16].  При денних спостереженнях під час максимуму сонячного циклу на середніх широтах для частоти 1,5 - 2 ГГц  вплив іоносфери на виміряні віддалі до супутників становить приблизно 10 - 20 м. Вночі запізнення радіосигналу становить 10 – 20 % від денного, тобто є меншим в 5 – 10 разів. Крім цього в періоди збурення іоносфери сила радіосигналу може зменшуватись навіть в 4 рази (амплітуда сигналу зменшується на 50 %). Найсильніші збурення іоносфери мають місце в полярній зоні і вони можуть викликати повне зникнення сигналу супутника [16]. Результати цих і інших спостережень кількісно характеризують вплив іоносфери на вимірювання в глобальних супутникових системах.
Детальний аналіз результатів багатогранних досліджень процесів, що відбуваються в незбуреній і збуреній іоносфері, показує, що стан і загальна структура іоносфери формується в основному під впливом активності Сонця. Дослідження, виконані при різних рівнях сонячної активності на різних широтах, підтверджують необхідність врахування змін конкретних геліофізичних умов при визначенні параметрів іоносфери [17]. Оптичні явища на Сонці (флокули, факели, протуберанці, яскраві коронарні утворення і т.п.) корелюють із станом іоносфери [6]. Вже існує теорія, яка дозволяє розрахувати осереднені значення основних для GPS-спостережень параметрів іоносфери, а саме відносну і абсолютну концентрацію іонів, зміну з висотою ефективного коефіцієнту рекомбінацій на протязі циклу сонячної активності. Один із цих параметрів, а саме загальна кількість електронів вздовж траєкторії радіосигналу (ТЕС) , має істотний вплив на вимірювання GPS-приймачами і залежить в основному від сонячної активності [1]. Отже можна твердити, що активність сонячної діяльності має посередній вплив на точність визначення місця положення супутниковими системами через вплив на стан іоносфери.
Завдяки дисперсії іоносфери для електромагнітних хвиль радіодіапазону основна частина її впливу в системах визначення місцеположення виключається шляхом проведення вимірювань параметрів радіосигналів двох різних частот [4]. За різницями віддалей, визначеними на цих частотах, обчислюють коефіцієнти, необхідні для обчислення поправок за іоносферу у визначені віддалі. Цей шлях успішно використовується у високоточних двочастотних GPS-приймачах, які є складними і відносно дорогими приладами.
В одночастотних приймачах, простіших і дешевших, для наближеного врахування впливу іоносфери використовують різні моделі іоносферної рефракції [9-15]. Ці моделі дають тільки задовільну характеристику її параметрів [9]. Найбільш поширеною є модель Клобушара. Згідно цієї моделі вплив іоносфери в нічний час є постійним, а вдень змінюється згідно функції косинуса. Тривалість півперіоду косинуса, яка відповідає денній зміні впливу іоносфери, залежить від широти місцевості, в якій виконують спостереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Про вплив активності сонця на gps-спостереження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок