Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Розвиток кадастру

Розвиток кадастру

Назва:
Розвиток кадастру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Розвиток кадастру


1. Історія розвитку кадастру
Історичні корені кадастру виходять з далекого минулого. Перші відомості про кадастрові роботи (визначенню границь земель та їхніх площ) проводилися ще в Стародавньому Єгипті приблизно 2000 років до н.е.
Згідно з дослідженнями французького етнолога Блондхема термін "кадастр" походить можливо від грецького "Kadastrum". У латиш кадастр ''katastr" означає реєстрацію території, на якій відбувається її таксація. Це мало місце в провінції Романії (2.7р. до н.е. - 14 р. н.е.).
Одним з найвідоміших кадастрових проектів був “Domastic book” в Англії. Це - найбільша колекція фактів про землю і найважливіші податкові документи (1085 - 1026 p.p.). Подібне запровадив французький Імператор Луї IV у 1115р.
Починаючи з 1718 p., Джовані Джакомо Маріоні (Мілан) першим розробив кадастр на основі визначення границь земель методом тріангуляції і полігонометрії. Програма цього кадастру включала створення карт у масштабі 1:2000 для італійських провінцій Мілан і Мантуа. На картах відображали парцели (ділянки), типи ґрунтів, чистий прибуток, який був основою оподаткування. Цей кадастр був введений у дію 1760 року і послужив основою для розробки кадастрів Франції, Бельгії, Австрії, Голландії і Швейцарії.
Цікаво, що в 1807 р. Наполеон доручив відомому математику Даламберу зробити зйомку більш ніж 100 млн. парцелей, класифікувати їх по ґрунтах та продуктивності, встановити прізвище кожного власника і залежно від загальної продуктивності ділянки визначити величину податку.
Тепер кадастр ведеться в усіх країнах світу. Особливе значення він має там, де є різні форми власності на землю, засоби виробництва тощо. Він стає важливим Інструментом управлінні земельними ресурсами в ринковій економіці.
2. Кадастрові роботи за кордоном.
Основні віхи розвитку кадастру в окремих країнах тісно пов'язані з її соціально-політичним та економічним становищем. Безумовно, що на печатках зародження кадастру основним його призначенням був захист прав власника та розробка ефективної податкової політики. Однак, з розвитком урбанізації, інфраструктури населених пунктів, впровадження нових технології і агробіологічних засобів обробітку земель, ускладненням суспільно-господарських зв'язків виникла необхідність змін форм і змісту кадастру.
В розвитку кадастру є багато спільного для окремих країн, а саме: засоби технічного і програмного забезпечення, технологія і методика ведення кадастрових робіт. Однак поряд з цим кожній країні притаманні свої національні ознаки: політика, економічна діяльність, правова система, забезпечення природними ресурсами і т.п., а тому кадастр кожної окремо взятої країни має свої індивідуальні особливості, а отже є національним.
У країнах Східної Європи розвиток кадастру відбувається у двох основних напрямках: використання кадастру як однієї з систем управління і раціонального використанню природних ресурсів; кадастр, як система оцінки земельних ресурсів, об'єктів житлової та промислової інфраструктури.
Кадастр у Польській республіці розвивається, здебільшого, в напрямку оцінки нерухомості, тобто оцінки земельних ділянок, водних ресурсів, будівель, інженерних споруд та комунікації І тому подібне та їхньої реєстрації.
Сучасний кадастр Болгарії - це техніко-економічна комплексна система про підземні і наземні споруди та комунікації. Цей кадастр складається з трьох основних складових, центральний - призначений для створення кадастрового матеріалу на всю територію країни; територіальний - включає кадастрові роботи в рамках адміністративно-територіальних одиниць; відомчий - включає дані, які мають певний соціально-економічний Інтерес для окремої галузі народного господарства. Кадастр Болгарії складається з двох взаємозв'язаних частин - графічної і текстової. Графічна частина включає в себе кадастрові плани і карти, текстова - кількісні і якісні характеристики, економічну оцінку, різного виду реєстри.
В Німеччині широко застосовується автоматизований кадастр для вирішення адміністративних завдань. Розробка інформаційної системи про землю передбачає використання різних методів отримання інформації:
дигіталізація існуючих топокарт і планів;
обробка матеріалів аерофотознімання;
проведення наземного знімання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Розвиток кадастру

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок