Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Оцінка вологої складової зенітної тропосферної затримки за даними станції Мірний (Антарктичне узбережжя)

Оцінка вологої складової зенітної тропосферної затримки за даними станції Мірний (Антарктичне узбережжя)

Назва:
Оцінка вологої складової зенітної тропосферної затримки за даними станції Мірний (Антарктичне узбережжя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оцінка вологої складової зенітної тропосферної затримки за даними станції Мірний (Антарктичне узбережжя)


Визначення окремо сухої та вологої складових індексу показника заломлення повітря для радіохвиль проводиться за формулами:
(1)                         (2)
де = P-e - атмосферний тиск сухого повітря, гПа; 
- абсолютна температура повітря, К;  
парціальний тиск водяної пари, гПа; 
емпіричні коефіцієнти.
Першу складову, що практично не залежить від вмісту водяної пари в атмосфері, називають сухою складовою індексу показника заломлення повітря, а другу, залежну в першу чергу від парціального тиску водяної пари – вологою складовою. Найбільш точно повна зенітна тропосферна затримка та її складові можуть бути визначені інтегруванням вертикальних профілів температури, тиску і вологості повітря, отриманих на пункті на час спостережень:
= + = + , (3)
де ,  відповідно суха та волога зенітна тропосферна затримка;  і  границі інтегрування.
В даній роботі ми зупинимось на оцінці вологої складової зенітної тропосферної затримки на основі 62 зондувань атмосфери, що проводились 2 рази в день о 6 і 18 годині за місцевим середньо-сонячним часом на протязі січня 1959 року на станції Мірний [4]. Зауважимо, що в даних зондування гранична висота параметру вологості в різні дні є різною (див. табл.1).
В багатьох роботах, наприклад, [5,7 та ін.] підкреслюється, що на границі тропосфери і тропопаузи величина парціального тиску водяної пари спадає до нуля, а тому профіль вологості повітря для визначення вологої складової зенітної тропосферної затримки рекомендується враховувати в межах тропосфери до верхньої її границі. На цій основі і побудовані практично всі аналітичні моделі для визначення вологої складової. Такий підхід відповідає дійсності в глобальному для середніх і низьких широт. Так, наприклад, в стандартній моделі атмосфери СМА-81 тропосфера поширюється до 11 км з постійним температурним градієнтом, рівним 6,5°С/км, а в тропопаузі і нижній частині стратосфери до висоти 20 км встановлена ізотермія. В  полярних регіонах як сама стратифікація, так і будова нижньої атмосфери суттєво відрізняється і вплив цих особливостей на результати астрономогеодезичних вимірів досліджувався нами в багатьох роботах, зокрема, [1,9]. На станції Мірний за усередненими даними висота тропосфери у січні, як видно з таблиці 1, становить лише 8,66 км (тропопауза, з її характерними особливостями для середніх широт, проглядається тут дуже слабо), в позатропосферних шарах 9 – 12 і 12 – 20 км зростає з градієнтом, в середньому, –2,2 і –0,6° С/км, а парціальний тиск водяної пари збільшується від 0,03 гПа на верхній границі тропосфери до 0,15 гПа на границі 20 км.
Для оцінки вкладу вологості повітря у величину dw в різних шарах атмосфери було підібрано і сформовано за даними зондування до 20 км і вище 23 моделі для 6 години ранку і 17 моделей для 18 години вечора. В таблиці 2 приведені усереднені за цими даними значення вологої складової dw в наступних шарах атмосфери: до висоти 2 км, до середньої висоти тропосфери Htrop, до середньої висоти зондування відносної волості повітря HU і повна величина вологої складової зенітної тропосферної затримки dw,total  у загальному шарі атмосфери 0,03 км ё HU.
Як видно, складова величини dw, що формується позатропосферними шарами атмосфери складає в середньому біля 8 мм, а за окремими зондуваннями ця величина може зростати вдвічі. Так, наприклад, 3 і 21 січня о 6 годині при висоті зондування вологості, відповідно, до 27,54 і 29,00 км позатропосферна частина вологої складової складає 15,8 і 16,4 мм, а 2 січня о 6 годині і 12 січня о 18 годині при висотах зондування лише до 22,84 і 23 км вона становить 15,4 і 14,4 мм. Отже, це є досить суттєва величина, ігнорувати якою недопустимо при високоточних GPS вимірах, чи інших відповідних радіовіддалемірних спостереженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка вологої складової зенітної тропосферної затримки за даними станції Мірний (Антарктичне узбережжя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок