Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Туристичний потенціал Подільських Товтр

Загрузка...

Туристичний потенціал Подільських Товтр

Назва:
Туристичний потенціал Подільських Товтр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Туристичний потенціал Подільських Товтр


Подільські Товтри – унікальний природний об’єкт, своєрідний геолого-ботанічний пам’ятник, який не має собі подібних як в Україні так і в Європі в цілому. Аналогом Подільських Товтр в світі, тільки дещо більшим і набагато молодшим, є Великий Бар’єрний риф, що простягається вздовж східного узбережжя Австралії. Вже один цей факт дає змогу вважати Подільські Товтри туристичним об’єктом як державного так і міжнародного рангу.
Горбисте, висотою 350-450 метрів, пасмо Товтрів простягається з північного заходу на південний схід від смт.Підкамінь Львівської області через територію Тернопільської та Хмельницької областей аж до Румунії. Довжина Товтрового пасма – понад 250 км, ширина – 2-6 км, у районі ріки Збруч – до 10-12 км, на Хмельниччині – 5-6 км.
П’ятнадцять – двадцять мільйонів років тому поверхня сучасного Поділля була вкрита водами внутрішнього Сарматського моря. На ділянках суші, завдяки м’якому, теплому клімату, пишно розвивалася субтропічна рослинність. Багатою і різноманітною була фауна і флора морських глибин. Протягом сотень тисяч років у теплих мілководних товщах відмирали гігантські колонії коралів, водорості, моховатки, молюски та безліч інших морських організмів. Їх рештки, разом з дрібними частинками гірських порід, поступово відкладалися, нашаровувалися вздовж узбережжя древнього моря, утворивши на протязі кількох сотень кілометрів величезний коралово-рифовий бар’єр. Коли внаслідок процесів Карпатського горотворення територія сучасного Поділля почала підніматися, море відступило на південний схід. А на його колишньому дні залишилася височіти довга гряда вапнякових гір, яку вчені називають тепер Подільськими Товтрами.[1] .
Товтри магічно манять до себе, адже кожен, хто хоч раз побував тут, не може забути цю казкову країну мальовничих горбів, порослих прадавнім медоносним зіллям і столітніми лісами. Чомусь так приваблює до себе край, названий місцевими жителями п’янким і співучим словом „Медобори”, а туристами – „Подільською Швейцарією”.
Територія Подільських Товтр для туристичної галузі є цікавою з точки зору двох основних компонент. Перша компонента – природничо-естетична і друга – краєзнавчо-історична. Існують і інші але їхнє значення мінімальне. Обидві компоненти претендують на повноцінний цивілізований розвиток і можуть забезпечити і, в принципі, вже забезпечують основні функції туризму на займаній території.
Варто зазначити, що враховуючи специфіку території. і в цьому є неабиякий позитив, переважна більшість туристичного користування даною територією – це активний туризм. Лише за незначним виключенням, що включає в себе, в основному, елемент історичного вивчення території, присутній пасивний вид туризму, тобто подорожі за допомогою механічних транспортних засобів.
Одна з важливих функцій туризму – оздоровча або рекреаційна, дозволяє відновити сили та внутрішні резерви людини, затрачені як в ході трудової діяльності, так і при виконанні поточних побутових обов’язків. З точки зору безпосередньо туриста як споживача турпродукту саме оздоровча функція туризму є пріоритетною. Ця функція є найбільш перспективною, оскільки переважна більшість потенційних туристів є мешканцями обласного центру (м.Тернополя), що знаходиться на відстані 12-20 км від головної гряди та значної частини рекреаційних об’єктів. Відпочинкові та оздоровчі маршрути можна організовувати в районі с.Дубівці Тернопільського району та с.Старий Збараж Збаразького. Ці маршрути можуть бути як лінійні так і кільцеві. Доцільно організовувати і турпоходи на більші відстані аж до крайніх точок Подільських Товтр. Саме цьому аспекту Подільські Товтри сприяють якнайширше, бо кожен організатор турпоходів може вибрати оптимальну модель подорожі як за складністю, наповненням, так і за тривалістю. Потрібно відзначити, що неабиякий інтерес для туристів становлять місця, де Товтрову гряду перетинають річки Гніздична, Гнізна, Збруч, Смотрич, Студениця, Тернава та інші, бо саме тут Товтри найбільш орографічно виражені.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Туристичний потенціал Подільських Товтр

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок