Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону

Загрузка...

Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону

Назва:
Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему
Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону


Аналіз географічних, природних, історичних, економічних умов показує, що Карпатський регіон на етапі становлення державності і входження України у світове співтовариство має унікальний шанс стати своєрідним полігоном, де розумна економічна політика може успішно поєднати регіональні, державні та міжнародні інтереси країни, забезпечивши при цьому прогрес у соціально-економічному житті регіону.
Отже, мова йде про вибір правильного стратегічного курсу розвитку регіону. Якщо керуватись тим, що Карпати є географічним центром Європи, а в природному відношенні - унікальною екосистемою на заході України, то при формуванні політики освоєння цього краю необхідно розумно використати його геополітичні переваги і зберегти " екологічний феномен території. Тобто, майбутня соціально-економічна, модель Карпат має бути економічно вигідною для України і екологічно сумісною з прилеглими територіями сусідніх країн.
Зараз можна досить впевнено твердити, що виключний акцент на розвиток промисловості навряд чи виправдає себе. Технологічний "бум" нам поки що не загрожує, а отже, продуктивність праці і конкурентоспроможність продукції ще довго залишатимуться нашою проблемою. Крім того, з ескалацією виробництва загострюватиметься екологічна ситуація, що забиратиме і без того обмежені ресурси. Таким чином, потрібні нестандартні ходи й рішення при виборі пріоритетів і конкретних сфер, розвиток яких забезпечив би прогресивні зміни в економічному житті регіону, що, в свою чергу, ініціюватиме приплив капіталу, в тому числі іноземного. При виборі такої стратегії важливо передбачити і врахувати дію тих факторів, які обумовлюють специфіку регіону і створюють переваги його стартових умов прогресивних соціально-економічних перетворень.
Враховуючи наявний в регіоні природний, економічний, науковий і технічний потенціал, його історичні та географічні особливості, стратегічна мета перспективного розвитку території полягає в тому, щоб на основі оптимального використання природних, матеріально-технічних, трудових, інтелектуальних ресурсів створити ефективну економічну систему ринкового типу, яка забезпечить матеріальний добробут населення та екологічну безпеку краю.
Досягнення поставленої мети вбачається в поетапній реалізації першочергових завдань. На найближчий період основними пріоритетами регіонального розвитку повинні виступати:
рекреаційний комплекс;
агропромисловий комплекс;
лісопромисловий комплекс;
машинобудування;
невиробнича сфера, особливо в гірській частині;
охорона навколишнього середовища;
збереження і відновлення історико-культурної спадщини.
Створення необхідних умов розвитку цих галузей і сфер людської діяльності забезпечить піднесення загального соціально-економічного рівня, який повинен визначитись не тільки загальнодержавними інтепесами, а й зумовлюватись потребами та інтересами самого регіон}" суб'єктами господарювання, які тут розміщені, і населенням, яке тут проживає.
Одним з стратегічних напрямків розвитку Карпатського регіону України є пріоритетне освоєння його рекреаційного потенціалу. Для підтвердження обгрунтованості такого вибору можна навести наступні основні аргументи.
1. Наявність природно-ресурсної бази. В регіоні є понад 800 джерел і свердловин лікувальних мінеральних вод всіх відомих типів, багато з них унікальні. їх запаси достатні для щорічного оздоровлення більш як 7 млн. осіб. Зараз рівень їх використання не перевищує 15%. Ці ресурси у поєднанні з сприятливими кліматичними умовами є природною базою розвитку санаторно-курортної справи.
Карпати мають потужний потенціал для розвитку різних видів туризму. Мальовничі ландшафти, рельєф створюють сприятливий фон для короткотривалого відпочинку. Карпати не мають альтернативи на Україні щодо розвитку гірськолижного спорту на рівні світових стандартів.

2. Вигідне географічне положення. Регіон розташований в центрі Європи, через нього проходять різноманітні зв'язки, а непогана транспортна доступність є сприятливим фактором залучення контингенту відпочиваючих не тільки з сусідніх регіонів, а й європейських країн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок