Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Денисівський краєзнавчий музей

Загрузка...

Денисівський краєзнавчий музей

Назва:
Денисівський краєзнавчий музей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,89 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Денисівський краєзнавчий музей


Денисівський краєзнавчий музей відчинив свої двері 20 вересня 1967 року. Спершу він був розташований у двох кімнатах місцевої школи. А ініціатором його створення була письменниця, яка жила в цьому селі – Іванна Блажкевич (1886-1977). Пізніше львівська письменниця, лауреат премії ім. Тараса Шевченка Ірина Вільде під час перебувань своєї подруги по перу Іванни Блажкевич у книзі відгуків почесних гостей цього музею зробить такий запис: “Вважаю за велику честь для себе відкривати сторінку вражень відвідувачів історико-краєзнавчого музею при Денисівській школі. Музей ваш, якому рости ще й рости, згодом напевне переросте стіни сьогоднішнього приміщення, зробив на мене приємне враження... Денисів, 17 жовтня 1970 року”. Під цим текстом підписалася також тоді ще репресована письменниця Ольга Дучимінська (1883-1988).
І дійсно, омріяне стало дійсністю. 1984 року Денисівський краєзнавчий музей було перенесено в будинок визначного музичного та культурно-громадського діяча Галичини о. Йосипа Вітошинського (1838-1901). І хоч функціонував він на громадських засадах, проте з року в рік його фондовий доробок постійно зростав. З перебігом часу, Постановою колегії Міністерства культури України від 14 липня 1989 року, йому було присвоєно звання “Народний музей”, а з 1 жовтня 1993 року він став державний – відділ Тернопільського краєзнавчого музею. Відповідно до бюджетного кодексу України управління культури облдержадміністрації з 1 січня 2002 року всі музеї області в т. ч.й Денисівський переведені у відомства райвідділів культури.
Сьогодні Денисівський краєзнавчий музей вже розміщений у дев`яти кімнатах. Приваблюють у ньому на високому професійному рівні виготовлені експозиції: “Козацькому роду –нема переводу”, “Українське Січове Стрілецтво”, “Українська Народна Республіка”, Українська повстанська Армія”, “ Репресовані й реабілітовані”, “Літературно-мистецький Денисів” (розділи про письменників-земляків – Іванну Блажкевич, Михайла Шарика, Тетяну Федорів, Богдана Мазепу, Євгена Бородієвича, перекладача Ілька Кузіва, фольклориста Григорія Глинку, видатного музичного діяча о. Йосипа Вітошинського), “Інтер’єр селянської хати кінця ХІХ ст.”, “Перша світова війна”, “Діорама: Україна повстала”, “Друга світова війна”, “Діяльність ОУН-УПА”, “Повоєнні десятиліття: заснування колгоспу, евакуація людей із Лемківщини , Холмщини, Посяння, Поляшшя”, “Освіта”, “Культура”, “Культурно-громадські та політичні організації”, “Наша славна діаспора”.
Якщо порівняти багатства цього краєзнавчого музею з другими музеями, які навіть існують більше років та розміщені в районних центрах то за естетичним смаком, красотою і багатством Денисівський музей домінує в кращих. Його нинішній основний та допоміжний фонд становить понад 7 тисяч експонатів. А це 206 предметів декоративно-прикладного мистецтва, 2010 примірників рідкісних книг, вартісних рукописів та цінних документів, 523 одиниці нумізматики в т. ч. й нові українські ювілейні та пам’ятні монети, 866 старих і цінних фотографій, немала кількість речових предметів, витворів образотворчого мистецтва, археологічних знахідок, технічних засобів тощо.
Враховуючи цей великий духовний потенціал, у музеї постійно влаштовуються виставки присвячені визначним людям та подіям до їхніх ювілейних дат, завідувачем музею читаються лекції та проводяться тематичні уроки. Часто музей організовує цікаві зустрічі-знайомства з письменниками, композиторами, художниками, артистами та іншими творчими людьми України. Про роботу, яка проводиться цим закладом культури можна прочитати в найрізноманітніших органах преси, почути по радіо, побачити по телебаченню. По матеріалах Денисівського краєзнавчого музею студенти пишуть та захищають свої курсові й дипломні роботи, а науковці черпають енергію та беруть цінні скарби для написання наукових праць, тому що крім предметного складу оберегів історії, цей заклад виконує функцію й наукової лабораторії.
Завдяки цьому фактору Денисівський краєзнавчий музей давно вийшов за межі Тернопільської області.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Денисівський краєзнавчий музей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок