Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Степан Бандера (1909-1959)

Степан Бандера (1909-1959)

Назва:
Степан Бандера (1909-1959)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Степан Бандера (1909-1959)


Тема уроку: Степан Бандера – символ нескореної нації.
Мета уроку: ознайомити учнів із життям і діяльністю Степана Бандери одного з найбільших борців за незалежність України, виховувати патріотів української держави, народу і землі.
Учні повинні знати: короткі відомості про життя і діяльність Степана Бандери, видатних борців за незалежність нашої держави.
Учні повинні вміти: визначити місце борці в історичному процесі України, навчитися по-справжньому звіряти свої кроки, життя із життям таких борців, як Степан Бандера, який займає найвищу сходинку у плеяді борців за волю і незалежність України.
Тип уроку: літературно-історична конференція.
Міжпредметні зв’язки: історія, світова література.
Обладнання: портрет Степана Бандера, карта України, карта Івано-Франківської області, національні символи України, свічка у свічнику, виставка книг: Чайковський Д. Вбивство Степана Бандери, Цар І. За що ми любимо Бандеру, Субстельний О. Україна. Історія України в особах.
Епіграф:
Книг про нього не згортай ніколи,
Чистим серцем пий ті зразки високі –
Й те побачиш, вір, що було вчора
Скрите від тебе.
Хочу, щоб ви були мудрі у доброму,
а прості – у злому.
Апостол Павло
План уроку
100 років від дня народження Степана Бандери.
Дитячі роки Степана Бандери.
Юність та студентські роки незламного борця.
Діяльність Степана Бандери в лавах ОУН.
6. Підсумок уроку.
Вступне слово вчителя
(Назвати тему уроку, пояснити епіграф, нагадати про те, що вони повинні винести з цього уроку, тобто повинні знати і вміти) Кажу такі слова: «Древня легенда донесла до нас таке твердження, коли народжується людина, на небі засвічується зірочка, людина вмирає – згасає і зірка, але світло її ще довго іде до землі, бо зорі розміщені на великій відстані від неї».
Я б сказала, що так само через роки прийшли до нас відомості про життя і діяльність Степана Бандери. Згадаємо про нього і запалимо в його честь свічечку пам’яті.
Як світло давно згаслої зорі,
Діяння його житиме в віках.
Чому ми говоримо про Степана Бандеру? Та тому, що якраз наша рідна Івано-Франківщина дала світові цю видатну особу в історії визвольних змагань українського народу.
Учитель:
Першого січня виповнюється 100 років від дня народження Степана Бандери – одного з найбільших борців за незалежність України. Таких історичних постатей небагато у будь-якого народу. Їх неможливо викреслити з історії, і кожен, хто намагається витлумачити життєпис їх власної нації, не може замовчати ні цього імені, ні подій зв’язаних з цією історичною особою. Мало хто є байдужим до його імені – бо живі ще соратники і послідовники, та й ідеї, за які він віддав життя, не чужі багатьом українцям, народженим після його смерті. Степан Бандера – це символ усієї Західної України. Силою політичних обставин склалося так, що в роки, коли на заході України воїни УПА билися й гинули в нерівній борні за волю свого народу, більшість цього самого народу під впливом комуністів була байдужа або ставилась до них як до зрадників.
Деформація національної свідомості переважної частини українського суспільства у роки національно-визвольної війни не є винятком в історії. Боротьбу завжди розпочинає і веде меншість з найкращих. Тривожним є надто повільне прокидання національної свідомості вже у нових умовах.
Живемо в час відродження духовності, творення Української державності. Крила нашого устремління розпростерті у польоті пізнання наших витоків: віри, історії, культури. Тому і спробуємо сьогодні дослідити місце Степана Бандери в історії національно-визвольної боротьби за незалежність України.
Наші учні провели цікаві розвідки, дослідження, підготували реферати, з якими вступлять сьогодні.
Послухаємо реферати, що містять відомості про життя і діяльність Степана Бандери.
Дитячі роки Степана Бандери
Степан Бандера є дитиною покоління, яке тримало в руках Українську Державу, але втримати не змогло. Він народився в сім'ї священика - пароха Старого Угринова І на Калущині у Галичині, яка в той час належала до австро-угорської монархії, разом з двома іншими західноукраїнськими країнами: Буковиною і Закарпаттям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Степан Бандера (1909-1959)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок