Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Аграрна політика А. Денікіна та її вплив на становище селян Півдня України (серпень 1919 року - січень 1920 року)

Аграрна політика А. Денікіна та її вплив на становище селян Півдня України (серпень 1919 року - січень 1920 року)

Назва:
Аграрна політика А. Денікіна та її вплив на становище селян Півдня України (серпень 1919 року - січень 1920 року)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,66 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 94 (477) + 908 (477) "20"
Шапорда В.А., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Аграрна політика А. Денікіна та її вплив на становище
селян Півдня України (серпень 1919 року - січень 1920 року)
У даній статті розглядаються питання, пов 'язані з основними напрямами аграрної політики АДенікіна в Україні, економічним становищем селян Півдня України періоду денікінської окупації (серпень 1919року - січень 1920року), причинами, рушійними силами та характерніш особливостями селянських виступів.
This article focuses on the questions that are connected with the main trends of agricultural politics of A Denikin in Ukraine, economic situation of peasants in the south of Ukraine during Denikin's occupation (August 1919 -January 1920), reasons and peculiarities of peasants' rising.На сучасному етапі розвитку історичної науки значно посилився інтерес науковців до питання дослідження політичних та соціально- економічних перетворень, які намагалися реалізувати на практиці політичні режими, що приходили до влади в Україні в період громадянської війни. Важливе місце в процесі економічного реформування займало аграрне питання, над вирішенням якого працює й сучасна українська держава.
В 20-х - 30-х роках минулого століття вийшли перші роботи, які розглядали окремі аспекти даної проблеми. Історіографія цих праць подана в монографії Є.Шаталіної [1]. На жаль, більшість з них в подальшому виявилися закритими для істориків, а науковці повоєнного покоління мали можливість познайомитися лише з деякими номерами журналів "Літопис революції", "Пролетарская революция", "На аграрном фронте", де, головним чином, друкувались ці матеріали. Д.Кін та М.Мальт [2] виділяють мобілізацію та аграрне питання як основні причини селянських виступів, говорять про їх позитивні і негативні риси. Але водночас роботи цих авторів не позбавлені однобокості в оцінці заходів денікінської аграрної політики.
З середини 80-х років XX ст. почався поступовий процес переосмислення накопиченого матеріалу й відходу від догматичних оцінок та нашарувань минулого. В книзі В.П.Шкварця та
М.Ф.Мельника належна увага приділялась селянським виступам проти денікінщини та їх причинам. Досить цікавою є праця В.Федюка, в якій він доводить, що головними з причин поразки денікінщини були диктаторський режим та невирішене аграрне питання [3]. Із сучасних досліджень на увагу заслуговують публікації Ю.Котляра, А.Лисенка та О.Нестерова [4], в яких розглядаються окремі аспекти даної проблеми.
Метою цієї публікації є дослідження питань, пов'язаних з економічним становищем селян Півдня України періоду денікінської окупації (серпень 1919 - січень 1920 року), основними напрямами аграрної політики АДенікіна в Україні та причинами боротьби селянства з денікін- ським режимом. Основним завданням є: аналіз економічного становища селянства, вплив на нього аграрної політики білих, причини, рушійні сили та характерні особливості селянських виступів.
Територія Півдня України була повністю окупована денікінськими військами в кінці серпня 1919 року. Денікінський режим, який склався після окупації, не мав позитивної ідеології [5]. Саме це й послужило основною причиною його поразки. Денікінські ідеологи проголошували, що збройні сили Півдня Росії мають головне завдання - повалення влади більшовиків, а форму ж майбутнього правління мають визначити представники народу після закінчення війни [б].
Головні положення політики денікінського режиму були викладені в офіційному документі - Декларації "За що ми боремося?", яка була опублікована навесні 1919 року і містила такі положення:
Знищення більшовицької анархії і відтворення в країні правового порядку.
Відновлення єдиної і неділимої Росії.
Скликання народних зборів на основі загального виборчого права.
Проведення децентралізації влади шляхом встановлення обласної автономії і широкого місцевого самоврядування.
Гарантія повної громадянської свободи і свободи віросповідання.
Негайне проведення земельної реформи для усунення земельної потреби трудящого населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аграрна політика А. Денікіна та її вплив на становище селян Півдня України (серпень 1919 року - січень 1920 року)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок