Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Історія ЗУНР у працях вчених Прикарпатського університету (1992-2003 рр.).

Історія ЗУНР у працях вчених Прикарпатського університету (1992-2003 рр.).

Назва:
Історія ЗУНР у працях вчених Прикарпатського університету (1992-2003 рр.).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Історія ЗУНР у працях вчених Прикарпатського університету (1992-2003 рр.).
85 років тому на землях Галичини Буковини, і Закарпаття виникла Західно-Українська Народна республіка – демократична держава українського народу.
За цей досить незначний у історичному вимірі час історіографічну спадщину ЗУНР можна означити як колосальну: вітчизняна і зарубіжна українська, діаспорна, польська, російська і інші. В Україні найактивніше дослідженням історії ЗУНР займаються в Івано-Франківську та Львові, це не випадково та логічно. Актуальність нашого дослідження історіографії ЗУНР полягає в необхідності узагальнення та аналізу наукових досліджень вчених Прикарпатського університету, які є свідченням розвитку окремого наукового напряму вивчення історії України, що утверджується в стінах цього вищого навчального закладу.
Мета дослідження полягає в об’єктивному доведенні існування окремого наукового напряму дослідження історії ЗУНР, який започаткували та утверджують вчені Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
Виходячи з мети, яка поставлена нами, необхідно вирішити наступні завдання: проаналізувати новизну, повноту і об’єктивність відображення в конститутивних працях передумов утворення ЗУНР, її державотворчого процесу, діяльність політиків як у внутрішньо- так і зовнішньополітичному векторах діяльності, інших проблем функціонування держави.
Об’єктом нашого дослідження є лише один з видів писемних джерел - монографії та статті вчених Прикарпатського університету.
Предметом є тенденції та закономірності розвитку знань і формування концептуальних засад дослідження історії ЗУНР.
Хронологічними рамками роботи є 1993-2003 рр.: нижня межа – публікація О. Ю. Карпенка статті, яка стала першою і основоположною у новому підході до проблем трактування історії ЗУНР; верхня – 85-ліття від дня створення держави.
Аналіз праць вчених Прикарпатського університету логічно буде розпочати з доробку професора О. Ю. Карпенка. Саме його стаття “Листопадова 1918 року національно-демократична революція на західноукраїнських землях”1 стала точкою відліку нового підходу науковців до цієї проблеми. В цій праці, вперше в сучасній українській історіографії, автор доводить, що листопадові події 1918 року на західноукраїнських землях все ж таки були народно-демократичною революцією.
Автор доводить, що ці події не були випадковими, мали закономірний характер, стали наслідком національно-визвольного руху в Галичині, Буковині і Закарпатті.
Це був перший крок автора в нових умовах роботи. Згодом з-під його руки вийшло ряд статей: “Про хронологічні межі існування Західно-Української Народної Республіки”2 , “Злука ЗУНР і УНР - видатна подія в історії українського”3 , “Статус Східної Галичини у міжнародно-правових актах (1918-1923)4 , “Перші політичні контакти між українцями і поляками в час Листопадової (1918 р.) національно-демократичної революції”5 , О. Ю. Карпенко опублікував також ряд статей у співавторстві: “Листопадовий зрив (1918): історіографія”6, “Історичні передумови об’єднання ЗУНР”7.
Але основна увага і всі творчі сили О. Ю. Карпенка були спрямовані на те, щоб дослідити історію ЗУНР на базі документів. Ще на конференції, яка була присвячена 75-річчю ЗУНР було ухвалено рішення розпочати роботу над ґрунтовною монографічною працею про історію ЗУНР, та підготовлення збірника матеріалів та документів з цієї ж проблеми8 .
Така монографія вийшла друком в 2001 р. під назвою “ЗУНР: Історія”. Головним редактором колективної монографії був О. Ю. Карпенко, але великий об’єм роботи був зроблений також і В. С. Великочиєм, С. М. Дерев’янком, В. Кононенком, М. В. Кугутяком і ін. В даній монографії глибоко, об’єктивно та критично проаналізовано державотворчий процес ЗУНР; розглянуто та досліджено діяльність її уряду в екзилі; по тексту дуже часто використовуються цитати з документів, які знаходяться в різних архівах як України так і зарубіжжя. Ця монографія є поки-що єдиною в своєму роді в Україні9 .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Історія ЗУНР у працях вчених Прикарпатського університету (1992-2003 рр.).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок