Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів

Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів

Назва:
Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,67 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЗМІСТ
ВСТУП......................................................................................................................3
1. Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів............4
2. Основні концепції походження українського народу......................................6
3. Східні слов'яни на території України у VI—VII ст.......................................8
Висновки................................................................................................................10
Література .............................................................................................................11ВСТУП
Концепції археологів щодо ранніх етапів історії україн-ського народу, точніше його предків, лишаються значною мірою гіпотетичними. Більш достовірні знання дають нам писемні джерела. Перші згадки про ранньослов'янські племена з'явля-ються у творах римських вчених І—II ст. н.е. Плінія Стар-шого, Тацита, Птолемея, де слов'яни відомі як венеди.
Термін «слов'яни» вперше вживають візантійські істо-рики Прокопій Госевдо-Кесарійський, Іоанн Єфеський, Менандр. Найповніше ранньослов'янська історія викладе-на у творах Йордане «Про походження та діяння гетів», або «Гетіка» (551) і Прокопія Кесарійського «Історія війн» (550—554). Саме у «Гетіці» міститься інформація про роз-пад єдиної венедської ранньослов'янської спільноти, якій відповідала зарубинецька культура. Йордан сповіщає, що у VI ст. вже існувало три гілки слов'ян: венеди (басейн Вісли), анти (Подніпров'я) і слов'яни, або склавши (Подунав'я).

1. Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів.
Поява на півдні Європи антів і склавінів зафіксована й іншими істориками цієї доби.[3].
На зламі двох ер завершився розподіл слов'ян на східних і західних. Східні слов'яни, які мешкали на тери-торії сучасної України, починаючи з IV ст. н.е., об'єднали-ся в державну формацію антів. Держава антів простяглася від Дністра до Азовського моря і Дону на північ до Чорного моря, об'єднувала слов'янські племена, а також ті, що за-селяли простори України, — рештки готів, греків, іранців.
Для антського суспільства початку н.е. була характерною територіальна община, що ґрунтувалася на общинному гос-подарстві. Основу економіки становило орне хліборобство. Для обробки землі застосовували соху та залізний плуг. По-ява цих знарядь праці сприяла виробленню надлишку про-дукції, а звідси — соціальному розшаруванню антського на-селення і зародженню державної структури. Інтенсивний розвиток економіки зумовив розклад общинного господар-ства. Орні землі, залишаючись у колективній власності об-щин, передавалися наділами в індивідуальне користування окремих патріархальних сімей. Поступово відбувалася дифе-ренціація суспільства. Численні грошові і речові скарби, які знаходять під час розкопок на землях антів, підтверджують нагромадження значних індивідуальних багатств.
Соціальне розшарування вимагало і нових форм полі-тичної організації суспільства. В антів сформувалося полі-тичне об'єднання, притаманне ладу військової демократії. На чолі антської держави стояли зверхники — царі, на-приклад, Бож, Ардагаст, Доброгаст, Межимир. Однак вла-да антських царів не була абсолютною. Давньогрецькі істо-рики підкреслювали демократизм антів, які, за їхнім тверд-женням, «живуть у народоправстві». Царську владу обме-жували народні збори — віче. Ці демократичні традиції були перенесені в Київську Русь.
М. Грушевський саме з цього моменту виводить історію України, пов'язуючи перших українців з антами. «Отеє й були наші українські племена, що зайняли тоді вже побе-режжя чорноморське від Дністра до Азовського моря і впер-ше тут виступають в історичних джерелах окремо під на-звою «антів». Найдавніша звістка, яку про сих антів пере-казують нам візантійські письменники, належить до кінця IV ст., зараз по гунській бурі, і се те, що зветься початком історичного життя наших племен».
Отже, слов'янство як самостійна етнічна спільнота ви-йшло на історичну сцену на початку нової ери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Писемні згадки про слов'ян. Теорія походження українців від антів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок