Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Розвиток молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні: проблеми та перспективи

Розвиток молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні: проблеми та перспективи

Назва:
Розвиток молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні: проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,53 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 379.85 (477)
Нікітенко С.І., Черкаський державний технологічний університет
Розвиток молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні: проблеми та перспективи
У статті розглядається стан, проблеми та перспективи розвитку молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні.
This article highlights the state problems and prospects of tourism development for young people and children in independent Ukraine.У сучасних умовах переходу України до ринкової економіки в кожній галузі відбувається пошук нових шляхів і методів виробництва, здійснюється аналіз сучасного стану, окреслюються перспективи на майбутнє. Ці процеси характерні і для туристичної галузі, яка спрямована на отримання прибутку через задоволення туристичних потреб населення, надання йому різноманітних туристичних послуг. Розвиток молодіжного та дитячого туризму в Україні сьогодні особливо актуальний, оскільки саме цей вид туризму має патріотично - виховне значення, дає змогу в юному віці не тільки пізнати свою країну і весь світ, але й реалізувати конституційне право кожної дитини на відпочинок.
Історія туризму в Україні вивчена недостатньо. Предметом спеціального наукового дослідження вона стала нещодавно. За часів існування СРСР окремі відомості про туристську діяльність в Україні містилися у дослідженнях загальносоюзного значення. Вітчизняне "туриз- мознавство" почало формуватися після 1991 року. За роки незалежності з'явилися перші наукові публікації з цієї проблематики, в яких дослідники прагнуть з' ясувати, коли в Україні з' явилось таке суспільне явище, як туризм, висвітлити актуальні проблеми історії розвитку туризму. Розвитку українського туризму присвячені наукові праці В.К.Федорченка, Т.А.Дворової, В.В.Худо, В.І.Цибуха, М.П.Мальської [1] та ін. Саме ці автори вперше в Україні узагальнили та систематизували матеріал з окремих розділів історії вітчизняного туризму.
Детальний аналіз стану, проблем та перспектив розвитку молодіжного та дитячого туризму в нашій державі не проводився, тому інформація про цей вид туризму вищезазначеними авторами дається фрагментарно і тільки в загальному аспекті розвитку туризму в цілому. За останні роки не було прийнято жодного законодавчого документа, який би чітко визначив завдання і нові ідеї розвитку молодіжного та дитячого туризму в Україні.
Мета даної статті - довести роль молодіжно - го та дитячого туризму як важливого стратегічного завдання нашої держави в забезпеченні соціального захисту дітей та молоді і реалізації їх права на оздоровлення та відпочинок.
Майбутнє кожної держави - це її підростаюче покоління. Діти й підлітки становлять 22,6 %, або близько 11 млн. чол., загальної кількості населення України [2]. Упродовж останніх років в Україні зберігається тенденція до погіршення стану здоров'я молоді, яка зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоціонального характеру. Конвенцією ООН про права дитини, ратифікованою Верховною Радою України, проголошено, що діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права. Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок [3].
Виходячи з цього, постає потреба вироблення системного підходу до проведення молодіжної політики сприяння духовному й фізичному розвитку підростаючого покоління, виховання у нього почуття громадської свідомості та патріотизму. Державна туристична адміністрація України, інші міністерства та відомства реалізують державну молодіжну політику в контексті виконання загальнодержавної програми "Молодь України". 20 березня 1998 р. були затверджені комплексні заходи Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної молодіжної політики в Україні, які передбачали:
сприяти розвитку інфраструктури молодіжного туризму, створенню умов для широкого залучення молоді до опанування надбаннями національно-культурної спадщини України;
забезпечити підтримку краєзнавчого туризму;
організовувати та проводити туристсько- спортивні заходи (зльоти, олімпіади першості, чемпіонати, інші види змагань) на національному і регіональному рівнях для молоді та студентів;
забезпечувати організацію туристських поїздів для молоді, активізувати туристичні обміни молодіжними групами з метою навчання, стажування та ознайомлення з народними традиціями і культурою, обміном молодіжними спортивними командами [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток молодіжного та дитячого туризму в незалежній Україні: проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок