Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат на тему: КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ ТА ГОЛОДОМОР 1932-1933 PP. СЕРЕД НІМЕЦЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Загрузка...

КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ ТА ГОЛОДОМОР 1932-1933 PP. СЕРЕД НІМЕЦЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ / сторінка 3

Назва:
КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ ТА ГОЛОДОМОР 1932-1933 PP. СЕРЕД НІМЕЦЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Розкуркуленню німців влада приділяла особливу увагу. Постанова ЦК КП(б)У від 20 березня 1929 р. "Про економічну, культурну, радянську роботу в німецьких селах", крім того що орієнтувала радянський апарат на "штучний наступ" на "ворожі елементи", започаткувала роботу з виселення тих німців, які відмовлялись вступати в колгоспи. А постанова ЦК КП(б)У від 27 березня 1929р. "Про виселення німців із Миколаївської округи" обґрунтовувала необхідність депортацій за національною ознакою [12, арк.73]. Німецьке село виявило свою непіддатливість діям влади в справі насадження класових принципів, і на цій основі соціальному розчленуванню. Органи ДПУ, які тут відслідковували процеси колективізації, доповідали партійним інстанціям проте, що німецький селянин сміється над поняттям куркуль, бідняк і середняк, на його думку, цієї різниці, взагалі не існує в німецьких колоніях. Але протистояти пропагандистській карально-репресивній системі ніхто не міг.
Нова хвиля "ліквідації куркульства як класу", що розпочалася в березні 1931 p., супроводжувалась досить широкомасштабною адміністративною підтримкою. До німців спецоргани ставились досить прискіпливо, не випускали з поля зору жодного так званого куркуля і контрреволюційного елемента. Відкривалась велика кількість кримінальних справ проти тих, хто намагався поширювати погляди, які були відмінні від офіційної політичної лінії. Брати П. і Х.Ейсфельд - жителі хутора Землероб Синельниківського району притягалися до кримінальної відповідальності за сказані слова, зміст яких полягав у тому, що "колгосп - це кріпосне право", "безневинних людей висилають, а решту заганяють у створювані колгоспи, де доводиться ...працювати на ледацюг". Для переконаності аргументованості їм приписувалась спроба виїхати з СРСР, продати свою худобу, відмовитись від підписки на державну позику [13, с.42].
Масовий порядок засудження був поставлений на "конвеєр". Фабрикація справ із розкурку- лення відбувалась за заготовленим сценарієм і була однотипною. Зі справи до справи переписувались слова, сказані засудженими підтиском органів дізнання. Вони й слугували доказовою підставою звинувачення. Спецоргани знаходили одностайну підтримку представницьких структур. На прохання сталіндорфської трійки з виселення куркулів відправити за межі України Я.Лоренца, який "ганебно відносився до хлібозаготівель", "заявив, що хліб не віддасть", президія районного виконавчого комітету констатувала: "Все це доказує, що куркульське засилля не зломлене і тому потрібно очистити сільраду від куркулів". Слідчі ДПУ в ході розслідування виявили, що звинувачений говорив односельцям: "Не працюйте в колгоспі, краще наймайтесь до євреїв або до мене, а то подохнете з голоду", і відправили його натри роки на виселення до Казахстану [14, с.49].
Особливо жорстко органи влади розправлялися з тими, хто не виконував планів хлібозаготівель. В Молочанському районі проводились безпідставні арешти, репресії. Селян, які шукали порятунку і залишали місця проживання, виявляли, арештовували і насильно повертали назад [15, с.51]. Такі дії влади викликали цілком логічний спротив німців [16, с.52].
Після схвалення у серпні 1932 р. Закону "Про охорону соціалістичної власності" ДПУ України розгорнуло боротьбу проти "організованого саботажу хлібозаготівель, масового розкрадання в колгоспах і радгоспах, терору проти найбільш стійких, витриманих комуністів і активістів села" [17, с.53].
Як бачимо, німці страждали віддій органів ДПУ і НКВС особливо у результаті проведення восени 1932 р. масової операції "з нанесення оперативного удару по класовому ворогу", що мала на меті виявити контрреволюційні центри, які організовують саботаж і зрив хлібозаготівель. Органи безпеки у одному лише Високопільському районі нараховували за період 1930-1932 pp.: 63 розку- ркулених господарств, 44 сім'ї, вислані до Сибіру, ліквідували 13 контрреволюційних угрупувань із загальною кількістю 67 чоловік. Протягом 1932 р. було репресовано 97 німців за так званий "суцільний куркульський саботаж". Увесь склад правлінь - 14 колгоспів (53 особи) - був засуджений за зрив хлібоздачі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: КОЛЕКТИВІЗАЦІЯ ТА ГОЛОДОМОР 1932-1933 PP. СЕРЕД НІМЕЦЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок