Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> "Націократія" Миколи Сціборського в системі ідейних засад українського націоналізму

"Націократія" Миколи Сціборського в системі ідейних засад українського націоналізму

Назва:
"Націократія" Миколи Сціборського в системі ідейних засад українського націоналізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
"Націократія" Миколи Сціборського в системі ідейних засад українського націоналізму


У сучасній українській публіцистиці, коли мова заходить про теоретичну спадщину українського націоналізму, дедалі частіше згадується ім'я Миколи Сціборського. Його фундаментальну працю "Націократія" розглядають як наріжний камінь у системі державотворчих засад українського націоналізму. В плані розвитку суспільно-політичної думки 30–40 років "Націократія" М. Сціборського стоїть в одному ряді з "Націоналізмом" Дмитра Донцова, "Призначенням України" Юрія Липи, та філософськими трактатами Юліана Вассияна.
М. Сціборський народився у 1897 році в Житомирі. Активний учасник національно-визвольних змагань періоду української революції 17–20 років. Служив у кінноті Армії УНР, підполковник. Після поразки УНР М. Сціборський був інтернований до Польщі. Закінчив у Подєбрадах Українську Господарську Акаддемію.
У націоналістичний рух М. Сціборський прийшов як один з провідних діячів Легії Українських Націоналістів. У Легії на високому рівні була поставлена ідейно-пропагандивна робота. Організація видавала часопис "Державна Нація", в якому плідно співпрацювали такі велети духа, як Євген Маланюк і Леонід Мосендз. З прихильністю до Легії ставилася Олена Теліга. Працюючи в Легії Українських Націоналістів, М. Сціборський брав активну участь у підготовці Конгресу Українських Націоналістів як об'єднавчого форуму всіх діючих на той час націоналістичних організацій. На самому Конгресі, який відбувся у Відні 1929 року, М. Сціборського було обрано до президії, він також виголосив два реферати на теми аграрної та торгівельної політики. За пропозицією Євгена Коновальця, М. Сціборського одноголосно було обрано до першого Проводу Українських Нацоналістів (ПУН).
У серпні 1941 року М. Сціборський як референт пропаганди ПУН разом з Омеляном Сеником, членом ПУН, у складі Похідної групи вирушає в Україну. На той час Голова ПУН-ОУН полковник Андрій Мельник призначає О. Ольжича керівником ОУН в Краї. М. Сціборський і О. Сеник мали допомагати О. Ольжичу в реалізації його планів щодо налагодження державного життя у Києві. Але на шляху до столиці в Житомирі на М. Сціборського та О. Сеника було здійснено збройний напад, наслідком якого стала смерть цих провідних діячів ОУН.
М. Сціборський є автором ряду ґрунтовних праць з теорії та практики українського націоналізму, зокрема: "Робітництво і ОУН", "Націократія", "Національна політика більшовиків в Україні", "Земельне питання", "Україна вцифрах", "Сталінізм" та ін.
"Націократія" – це політологічна студія, предметом якої є різні суспільні устрої: демократія, соціалізм, комунізм, фашизм, диктатура, націократія. Кристалізація ідейних засад українського націоналізму була неможлива без осмислення пануючих на той час ідеологій, глибинного аналізу суперечностей, які на початку сторіччя призводили до катаклізмів, що проявилися у формі революцій та воєн.
Погляди М. Сціборського на демократію та її роль і місце в системі актуальних завдань українства сповна можна збагнути лише в контексті тої реальності, в якій перебував національно-визвольний рух. Недавня поразка демократичного уряду УНР якраз і була зумовлена ігноруванням національних інтересів на догоду демократії. На думку Сціборського, демократія з її парламентаризмом та економічним лібералізмом породила зростаючу боротьбу політичних, класових, господарських інтересів, призвела до створення чисельних партій, груп і фракцій, які, використовуючи політичну свободу, змагали мати якнайбільший вплив на державне управління, до того ж "мало оглядаючись на загальні національні інтереси". А саме це спонукало до висновків про непристосованість демократії до реального життя.
Слід зауважити, що сучасні європейські демократичні інститути якраз ефективно забезпечують баланс національних пріорітетів із засадами демократії.
Саме слабкістю демократії, на думку Сціборського, можна пояснити появу комунізму, "ще глибшого падіння", де проявляються "сили стихійних, руїнницьких інстинктів, загрожуючи цілковитою катастрофою", а також націоналізму, "здорового відруху", здатного до оновлення і скріплення "індивідуальних і горомадських первнів".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: "Націократія" Миколи Сціборського в системі ідейних засад українського націоналізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок