Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СТАНОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСІЇ АВСТРІЙСЬКОЇ ВЛАДИ

СТАНОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСІЇ АВСТРІЙСЬКОЇ ВЛАДИ

Назва:
СТАНОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСІЇ АВСТРІЙСЬКОЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,24 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94 (161.2)(477.83/.86)"1914"
О. М. Сухий, І. Г. Лозинська
СТАНОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСІЇ АВСТРІЙСЬКОЇ ВЛАДИ
У статті проаналізовано становище українців у Галичині на початковому етапі Першої світової війни та
репресії місцевої адміністрації і військових по відношенню до українського цивільного населення;
інтернування галицьких українців до концентраційних таборів Талергоф та Терезін. З'ясовано відношення
українських політиків до репресивних акцій.
Ключові слова: Галичина, Перша світова війна, репресивні акції, військово-польові суди, Талергоф, Терезін.
Питання історії Першої світової війни починають все більшого значення набувати в українській історіографії, що обумовлено як великою роллю цієї події у формуванні нової політичної карти світу, так і загостренням національного питання на початку ХХ ст., в тому числі й українського. З'ясування ж подієвої історії на початковому етапі війни на прикладі Галичини, дозволяє визначити головні політичні та національні пріоритети Австро-Угорщини, місце українського питання в її державній політиці та ставленні до українського руху, яке, нажаль, відбувалося і в найгострішій формі репресій.
В українській історіографії знайшли своє відображення головні теоретичні та фактографічні аспекти історії Галичини періоду Першої світової війни [26; 27; 30; 32]. Окремі напрямки галицької регіональної проблематики належним чином висвітлювалися і польськими дослідниками [Зі; 33]. В сучасних історичних дослідженнях звернуто увагу на питання соціального становища населення Галичини в роки війни, політику російської воєнної адміністрації у краї [23; 25]. Новітні українські дослідження контрастують з окремими сучасними російськими публікаціями, автори яких стоять на принципах, означених офіційною Росією та лідерами москвофільства ще на початку ХХ ст. [22; 28]. Джерельну базу статті складають документи з фондів Центрального державного історичного архіву у Львові та преса воєнного й повоєнного періодів.
У статті поставлено завдання проаналізувати суспільно-політичний стан у Галичині до початку та в початковий період Першої світової війни в контексті української проблематики, висвітлити відношення австрійської влади до українського національного руху та русофільської партії, репресії місцевої влади щодо українців у краї та їх інтернування у Талергоф і Терезін.
Реалізація поставленої мети передбачає вирішення наступних завдань:
дослідити головні аспекти австрійської політики щодо українців, з'ясувавши при цьому польський та москвофільський чинники;
показати репресивні акції австрійських властей щодо українців Галичини та ставлення до цієї проблеми української еліти;
висвітлити перебування українців у таборах Талергоф і Терезін й наслідки цього інтернування для загальної оцінки національної політики австрійської влади.
В умовах загострення протиріч між Російською і Австро-Угорською імперіями австрійський уряд в останні передвоєнні роки робить спроби продемонструвати свою підтримку українців Галичини. Це виявилось у виданні інструкцій для властей у краї про однакове трактування обох націй - польської і української, у намаганні полагодити питання про мову викладання у Львівському університеті, зокрема, бажанні вводити кафедри з українською мовою викладання [30, 87-88]. Серед обіцяних австрійським урядом змін у Галичині були і усунення перешкод при створенні українських середніх шкіл, унормування проблеми урядової мови у громадах, обіцянка увести правило запрошувати українських урядовців для роботи у центральних установах Відня. У колах українських політиків піднімається питання про "свого міністра". Йдеться про те, що на пост міністра для Галичини австрійські власті призначали виключно поляків [31]. Можливо ця вимога вплинула на те, що Ю.Романчук став віце-президентом австрійського парламенту.
Однак і самі українські сили напередодні війни були неоднорідними. Вони характеризувались протистоянням між національним табором і москвофілами. На думку відомого історика і політолога І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СТАНОВИЩЕ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ В ГАЛИЧИНІ НА ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСІЇ АВСТРІЙСЬКОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок