Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Середньовічні замки Закарпатської області

Середньовічні замки Закарпатської області

Назва:
Середньовічні замки Закарпатської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,12 KB
Завантажень:
555
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
На території Закарпаття знаходяться будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних замків:
Ужгородський (м.Ужгород) – ХI ст., нині музей.

Невицький (с.Невицьке Ужгородського району) – руїни, ХIII-ХVII ст.
Середнянський (с.Середнє Ужгородського району) – руїни, ХII-ХVIII ст.
Чинадіївський (смт.Чинадієво Мукачівського району) – паркова споруда, ХV ст.
Бронецький (с.Бронька Іршавського району) – залишки, ХIII-ХIV ст.
Квасівський (с.Квасово Берегівського району) – руїни, ХII-ХVI ст.
Боржавський (с.Варієво Берегівського району) – залишки, ХI ХVII cт.
Королевський (смт.Королево Виноградівського району) – руїни, ХII-ХVII ст.
Виноградівський (м.Виноградів) – руїни, ХI-ХVI ст.

Вишківський (смт.Вишково Хустського району) – залишки, ХIII-ХIV ст.
Наш край дає багатий матеріал для дослідження оборонного зодчества минулого, найбільш викінчену форму якого являють собою, безумовно, замки ХIII-ХVII ст. І хоча вони вже давно втратили своє первинне функціональне призначення, а від більшості з них залишилися тільки обвітрені, випалені сонцем і вмиті дощами руїни, їх історія-доля і сьогодні хвилює справжніх цінителів пам’ятників старовини.
Невицький замок ( ХIII-ХVII ст ) | Мукачівський замок ( ХI ст )
Хустський замок ( ХI-ХVIII ст. ) | Ужгородський замок ( ХI ст. )
КОРОТКИЙ НАРИС ІСТОРІЇ ОКРЕМИХ ЗАМКІВ
Виноградівський замок Канків - уже в ХI ст. тут стояло укріплення, яке пізніше в ХII-ХIII ст. угорські королі звели до статусу королівського замку Канків (прізвище одного із власників замку в ХIII ст.).
У 1399 р. угорський король Жігмунд I дарує фортецю барону П.Перені, який відзначився у битві з турками 1396 р. На місці дерев'яного укріплення новий господар зводить кам’яну фортецю, яка повинна була “зміцнити могутність держави, забезпечити мир і спокій для дворян, щоб вони могли жити без страху”.У ХV столітті барон Перені передає фортецю ченцям-францисканцям, які перетворюють його в монастир.
Через століття в 1556 р. в період реформації один з нащадків барона Перені стає протестантом і виганяє католицьких монахів зі своїх володінь. Проти Перені виступив загін королівських військ Австрійської імперії і під час штурму замок був зруйнований.
Квасівський замо – це типовий рицарський замок. Фортеця контролювала сухопутний “соляний” шлях і вихід із Боржавської долини. У ХVI ст. власник замку Павло Мотузнаї неодноразово грабував місцевих селян і феодалів. Тому угорський дворянський сейм у 1565 р. постановив зруйнувати замок, а майно власника конфіскувати на користь держави. Взимку австрійські війська оточили замок і розпочали штурм. Але виявилось, що власник фортеці разом зі своїм військом втік заздалегідь. Фортеця була пограбована, а в кінці підпалена, після чого більше не відновлювалася.
Хустський замок – у 1191 р. угорські королі закінчили будувати фортецю, яка споруджувалася понад сто років. У 1242 р. біля замку відбулася битва з монголо-татарами, внаслідок чого фортеця була знищена.
В 1511 р. замок стає власністю барона Габора Перені, а після 1526 р. перейшов у власність Трансільванського князівства. За замок у ХVI ст. неодноразово велася боротьба між Австрійською імперією і Трансільванією.
У 1661-1662 р.р. фортецю постійно штурмувало турецьке військо.
Під час визвольної війни 1703-1711 р.р. гарнізон замку приєднався до повстанців, очолюваних Ференцом II Ракоці.
У 1766 р. під час великої грози над Хустом блискавка влучила в порохову вежу замку і запалила її, під чого значна частина фортеці згоріла.
Історія закарпатських замків, що нерозривно пов’язана з історією краю, воістину захоплююча. І ніхто не перекаже її краще, ніж професійні гіди-екскурсоводи.
За довідками звертайтеся за тел. (03122) __________.
Загальні відомості
Населення : 92 000 чол.
Площа : 18,8 кв.км

З історії міста Мукачево
Час виникнення Мукачева невідомий. На початку нової эри територію Закарпаття заселяли карпи, пізніше – східнослав’янське племя білих хорватів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Середньовічні замки Закарпатської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок