Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ КОНФЕСІЯМИ У 1970-ТІ РР. В УРСР ТА РЕАКЦІЯ НА НИХ З БОКУ ВІРУЮЧИХ

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ КОНФЕСІЯМИ У 1970-ТІ РР. В УРСР ТА РЕАКЦІЯ НА НИХ З БОКУ ВІРУЮЧИХ

Назва:
ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ КОНФЕСІЯМИ У 1970-ТІ РР. В УРСР ТА РЕАКЦІЯ НА НИХ З БОКУ ВІРУЮЧИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Т.В. Грушова
ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ КОНФЕСІЯМИ У 1970-ТІ РР. В УРСР ТА РЕАКЦІЯ НА НИХ З БОКУ ВІРУЮЧИХ
Політична ситуація в СРСР 70-х рр. остаточно продемонструвала утопічність ідеї побудови атеїстичного суспільства. Незважаючи на це, засобами масової інформації культивувалася думка про справжню демократію, що панує лише у "соціалістичному таборі". З цього часу стає більш жорсткою цензура, посилюються репресивні заходи до незгідних з режимом.
У зазначений період законодавча база країни удосконалюється низкою прийнятих постанов, які ще більше обмежили можливість існування релігійних товариств у радянській країні. Постановою ЦК КПРС і РМ СРСР від 23 лютого 1970 р. "Про заходи по посиленню боротьби з особами, які ухиляються від суспільно- корисної праці та ведуть антигромадський паразитичний спосіб життя" починають користуватися при засудженні лідерів протестантських рухів (як відомо, частина з них утримувалася на кошти релігійних громад). 16 липня 1971 р. приймається постанова ЦК КПРС "Про посилення атеїстичного виховання населення" (31 липня 1971 р. постанову з аналогічною назвою затверджує ЦК КПУ). Окрім проголошуваної необхідності посилення роз'яснювальної індивідуальної роботи з віруючими, на місцях постанова сприймається як заклик до нового масштабного наступу на релігійні організації. Відсутність позитивних результатів роботи з протестантським підпіллям було однією з причин того, що ЦК КПУ приймає 9 жовтня 1973 р. постанову "Про заходи по посиленню боротьби з незареєстрованими релігійними сектами".
На території УРСР у 1973 р. за офіційними даними діяли 2474 різних сектантських об'єднань, в яких налічувалось 140 тис. віруючих. 1252 громади діяли без реєстрації, в тому числі 540 груп п'ятидесятників - понад 14 тис. віруючих; прихильників Ради церков Євангельських християн-баптистів 165 груп - понад 6 тис. віруючих; біля 200 груп єговістів - понад 14 тис. віруючих, а також частина віруючих була послідовниками течії адвентистів-реформістів та ін. [1.-Ф.Р-1.-Оп.10.- Спр.1475.-Арк.73]. Для порівняння: у 1977 р. державні органи влади зафіксували 5793 зареєстровані релігійні об'єднання і 969 нелегальних сектантських громад і груп [1.-Ф. Р-1.-Оп.25.-Спр.1508.-Арк.13].
Для припинення функціонування релігійних груп, крім індивідуальної й роз'яснювальної роботи, у 70-і рр. органи влади продовжували застосовувати силовий тиск. Деяких керівників підпільних груп було піддано громадському осуду, а найбільш активних притягнуто до кримінальної відповідальності: у 1970 рр. - 62 керівники та активні учасники нелегальних релігійних сект, у 1971 - 60, у 1972 - 127 [1.-Ф. Р-1.-Оп.10.-Спр.1475.-Арк.74; Оп.25.-Спр.872.-Арк.26].
У 1974 р. правоохоронні органи України готували гучний відкритий судовий процес над секретарем Ради Церков ЄХБ Г.Вінсом. На його захист стала "Ініціативна група прав захисту людини в СРСР" і особисто академік А.Сахаров. Весною 1979 р. Г. Вінса було звільнено й відправлено за кордон серед інших політв'язнів в обмін на звільнення в США радянських розвідників [2.-C.156].
Для ізоляції радянських віруючих від світових релігійних рухів 24 квітня 1977 р. ЦК КПУ прийняв постанову "Про посилення боротьби із зарубіжною релігійною пропагандою". Але намагання радянських віруючих встановити контакти між одновірцями з-за кордону не припинились.
Небезпеку для держави радянські органи бачили й у рості популярності протестантських радіопередач, що транслювалися з-за кордону ("Семья Каратаевых" (США), "Библейские лекции", "Слово жизни - русской молодёжи" (США), "Эхо юности" (Канада) та передача релігійної інформації в завуальованій формі, коли, розв'язуючи психологічні й інші проблеми, робиться висновок про необхідність для людини повернення до Бога). Аналіз релігійних радіопередач радянськими дослідниками зводився до звинувачень закордонних протестантських центрів у антикомунізмі, "психологічній диверсії" та створенні міфів про "релігійну опозицію" соціалізму.
24 березня 1978 р. побачила світ постанова Політбюро ЦК КПУ "Про посилення боротьби з буржуазною, буржуазно-націоналістичною, сіоністською й релігійною пропагандою".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПРОТЕСТАНТСЬКИМИ КОНФЕСІЯМИ У 1970-ТІ РР. В УРСР ТА РЕАКЦІЯ НА НИХ З БОКУ ВІРУЮЧИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок