Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> УЧАСТЬ Д. ДОНЦОВА В РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ 1917-1920 РР. В УКРАЇНІ

УЧАСТЬ Д. ДОНЦОВА В РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ 1917-1920 РР. В УКРАЇНІ

Назва:
УЧАСТЬ Д. ДОНЦОВА В РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ 1917-1920 РР. В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УДК 94(477)"1917/1920"
Г. В. Давлєтова
УЧАСТЬ Д. ДОНЦОВА В РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ 1917-1920 РР. В УКРАЇНІ
Стаття присвячена участі відомого українського діяча, публіциста, теоретика українського націоналізму
Дмитра Донцова (1883-1973) у революційних подіях 1917-1920 рр. на Україні.
Ключові слова: Дмитро Донцов, національна революція 1917-1920, національний рух, націоналізм
Проблеми розбудови самостійної незалежної України хвилювали не одне покоління інтелігенції, інших соціальних прошарків українського суспільства впродовж тривалого часу. Генераторами цих ідей завжди виступали особистості з числа інтелектуалів, у яких мотив української власне державності був визначальним прагненням всього життя. Одна з найяскравіших в українській історії ХХ століття постать Дмитра Донцова, чия непересічна й суперечлива особистість, як і його ідейно - теоретична спадщина, що довгі роки ретельно не помічалась і замовчувалась, сьогодні, в умовах існування незалежної України, переживає хвилю інтересу, і з боку науковців, і з боку пересічних громадян. Виходять нові наукові розвідки (М. Мандрик [1], О. Сич [2], Ю. Шаповал [3], І. Шліхта [4]), масовими тиражами перевидаються його праці [5; 6], навіть захищаються кандидатські та докторські дисертації (М. Чугуєнко [7], С. Квіт [8]). Сучасні українські вчені вже присвятили чисельні наукові розвідки дослідженню становлення ідеології Д. Донцова, впливу його поглядів на українську молодь 30-х рр. минулого століття, на його літературно-видавничу діяльність тощо.
Між тим, не зважаючи на появу нових джерелознавчих і історіографічних матеріалів, присвячених Д. Донцову наприкінці ХХ - початку ХХІ ст., поза увагою дослідників ще залишаються навіть окремі моменти його біографії та діяльності. Саме тому висвітленню діяльності Д. Донцова під час національно- визвольних змагань в Україні і присвячена дана стаття. Мета даної наукової розвідки - дослідити і проаналізувати діяльність Д. Донцова за часів революційних подій 1917-1920 рр. в Україні.
На початку Першої світової віини Україна опинилась в особливо трагічній ситуації. Українська нація виявилася поділеною навпіл між двома воюючими блоками, кожен з яких використовував українців для своїх інтересів. Для Д. Донцова початок світової війни не був жодною несподіванкою. Мабуть, ніхто з українських діячів так не чекав на її вибух, і ніхто не покладав стільки надій на неї, як він. Саме війна, на думку Д. Донцова, мала внести докорінні зміни в невигідне для України європейське статус-кво, його програма політичного сепаратизму якраз і була розрахована на випадок виникнення великої європейської війни. Теоретичні настанови донцовського реферату "Сучасне політичне положення і наші завданя" почали втілюватися в життя буквально з перших днів війни. Так, скажімо, його теза про мілітарне виховання молоді [9, с.181] знайшла уособлення в сформованому в серпні 1914 р. Легіоні українських січових стрільців. Чимало з тієї молоді, що записалася тоді до Легіону, цієї першої у XX ст. української мілітарної формації, знаходилося під сильним ідейним впливом Д. Донцова. Серед них, між іншим, був і майбутній командир січових стрільців, провідник УВО та ОУН полковник Є. Коновалець [10, с.448]. У 1915-1917 рр. Д. Донцов редагував львівський часопис "Шляхи", що був ідеологічним осередком стрілецтва.
Великих власних зусиль Д. Донцов докладав до здійснення другої важливої тези свого реферату - про політичне виховання нації в дусі антиросійського сепаратизму [9, с.29]. Після розриву з СВУ своє бачення боротьби за визволення України Донцов спробував реалізувати за допомогою керівників Української Парламентської Репрезентації у Відні барона М. Василька і К. Левицького. На їхню пропозицію він очолив Українську Інформаційну Службу в Берліні, яка стала видавати німецькою мовою бюлетень-тижневик "Korrespondenz". У столиці Німеччини Д. Донцов прожив майже 2 роки - з кінця І914 до 1916 р. За цей час він видав декілька брошур німецькою мовою . а також опублікував низку статей у німецькій пресі. Крім того, він часто приїжджав до нейтральної Швеції для підтримання нелегального зв'язку з Українською Студентською Громадою в Петрограді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УЧАСТЬ Д. ДОНЦОВА В РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ 1917-1920 РР. В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок