Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Історія стрілецтва.Гуцульська сотня

Історія стрілецтва.Гуцульська сотня

Назва:
Історія стрілецтва.Гуцульська сотня
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
з предмету “Історія України”
на тему: Історія стрілецтва.
Гуцульська сотня
Виконала учениця 4-А класу
Васкул Надя


гуцульська сотня
Після розгрому під Бережанами запанували серед Стрілецтва невідрадні настрої. Доля Стрі-лецтва була невідома. Що буде дальше, коли У.С.С. розгромлені та більша частина в полоні! Чи австрійське командування дозволить на дальше формування стрілецьких частин, чи зліквідує У.С.С. зовсім! Не диво, що, коли в цих умовах проголосили створення самостійної Гуцульської Сотні, відразу зголосилося поверх 200 стрільців;
між ними були й такі, які щойно вийшли з лічниці. До сотні вибрали 180 стрільців, переважно "стару войну« і майже самих Гуцулів.
Дня 27-го жовтня 1916 р. Гуцульська Сотня від'їхала на Закарпаття до Великого Бичкова та ввійшла спершу у склад ґрупи полк. фон Ґуклєра. Там приділили до неї австрійських старшин і під-старшин, які ввели німецьку команду. Проти при-ділу чужих людей та німецької команди Стрільці з початку ремонстрували, бойкотуючи прикази но-вого команданта сотні Німця чет. Ерлє, але скоро таки завдяки тому командантові, який дбав за стрільців 1 якого вони дуже полюбили, невдово-лення в сотні минуло. Після того сотню при-ділили до іншої ґрупи, що нею командував ав-стрійський майор Русе. Ця група складалася з двох сотень мадярських гонведів, одної скорострільної сотні, одної батерії гірських гармат, чети гузарів та Гуцульської Сотні. Ґрупа була призначена до партизантки в околицях Кірлібаби, Якобен, Дорни Ватри й була підчинена безпосередньо команді 7-ої австрійської армії ґен. Кевеша. З Бичкова Ве-ликого сотня виїхала до ґрупи Русса 26-го листо-пада залізничкою до Борші, а далі пішла пішки осінніми болотами до Кірлібаби.
Москалі продовжували офензиву під прово-дом Брусілова. Вони зайняли в тому часі Кірлібабу та опанували фронт від Якобен до Дорни Ватри. Рівночасно вдарили дуже сильно на прусь-кий карпатський корпус та добиралися до верхів Прислопу. Присліп і Кірлібаба, це дві точки, які союзні війська старалися вдержати за всяку ціну тому, що через них Москалі могли перейти у Се-мигород і злучитися з румунською армією.
Дня 28 листопада Австрійці відбили Кірлібабу так, що поміч Гуцульської Сотні була вже тут зайва. Зате на другий день затрівожено сотню І кинемо її на гору Присліп. Гуцульська Сотня пішла туди рятувати Прусаків, що держалися вже тільки останками сил.
Непролазними яругами і вертепами рушила стрілецька розстрільна в напрямі вершка на Прислопі. Сотня обсадила становища поруч Німців, між якими Стрільці стрінули знайомих »камера-дів« з перших карпатських походів. Ціла гора була встелена трупами і по їх кількості можна було пізнати вагу цієї позиції. Коли знялась рання мряка, зараз посипалися з верху, що займали Москалі, ручні фанати й крісові стріли. Кількох стрільців було ранених. Одна частина стрільців відстрілювалась, решта поглиблювала заколи.
Вночі прийшов на допомогу відділ Німців і досвітком другого дня почались рівночасно два наступи. Москалі наступали на середину фронту, яку для примани німецька команда лишила віль-ною. Рівночасно Німці почали наступати на лівому, а Гуцульська Сотня на правому крилі. Гармати з обох сторін .почали свою роботу вже від 3-ої години ранку.
Сам наступ проминув дуже скоро. Коли Мос-калі кинули свої сили на середину, тоді Німці та Стрільці вдарили на їхні боки та відтяли наступа-ючих від запасу, потім ударили на запасні сотні та захопили їх без труду в полон. В цьому бою до-була сотня разом з Німцями 3 скоростріли, багато крісів, набоїв та около 600 полонених.
Гуцульську Сотню коштував цей наступ од-ного вбитого й з 20 ранених. Москалі зірвалися після тої програної до протинаступу, але сама ні-мецька артилерія його спинила. Московську офензиву зломили. Сотня передала позицію Німцям та пішла в запас. За цей наступ Гуцульська Сотня ді-стала признання від німецької команди в окре-мому приказі.
2-го грудня сотня відійшла на позиції на Кірлібабу і там злучилася знову з Іншими части-нами ґрупи майора Русса. В тому часі, завдяки за-ходам Коша, приїхали до сотні давно вижидані стрілецькі старшини: сот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія стрілецтва.Гуцульська сотня

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок