Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ СЕЛОМ У ПЕРІОД "НАДЗВИЧАЙЩИНИ" (КІНЕЦЬ 1927 - 1929 РР.).

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ СЕЛОМ У ПЕРІОД "НАДЗВИЧАЙЩИНИ" (КІНЕЦЬ 1927 - 1929 РР.).

Назва:
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ СЕЛОМ У ПЕРІОД "НАДЗВИЧАЙЩИНИ" (КІНЕЦЬ 1927 - 1929 РР.).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Г.Т. Капустян
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ СЕЛОМ У ПЕРІОД "НАДЗВИЧАЙЩИНИ" (КІНЕЦЬ 1927 - 1929 РР.).
Актуальність проблеми взаємин дії влади і народу набуває особливого значення в переломні епохи розвитку людства. Саме тоді відбуваються кардинальні зміни в житті країни, глибина і послідовність, методи і темпи проведення яких залежать від суті і логіки партнерства сторін - держави і суспільства. Зокрема, для України першої половини ХХ ст. ця залежність найбільш повно і чітко проявлялася у співробітництві і протистоянні радянської влади і селянства, яке складало абсолютну більшість населення України.
Важливим для порубіжних часів постає врахування історичного досвіду минулих епох. Період 1920-х років (активне запровадження, розбудова і злам непу) багато в чому слугує прикладом для сучасників в царині важливої функції суспільного організму - влади і управління.
Проблему організації влади та управління українським селом протягом 1920-х років у тому чи іншому аспекті порушували історики В.І. Кравченко [1], В.М. Лазуренко [2], С.В. Кульчицький [3], однак, варто було б зосередитися на дослідженні системи управління українським селом в період "зламу" непу - переддень здійснення сталінської революції "зверху" - запровадження надзвичайних заходів.
Утвердження одноосібної сталінської влади потребувало підпорядкування владних важелів на різних рівнях адміністративного управління. Реорганізація системи сільської влади в Україні в період запровадження надзвичайних заходів - основне завдання пропонованого дослідження.
Зміна політичного курсу радянської держави в кінці 1920-х років стосовно села привела до ломки раціональних стосунків, які почали складатися в період "справжнього непу". Відомий фахівець історії радянського доколгоспного села професор В.П. Данілов в загальній динаміці непу розглядає період з 1925 р. по літо 1927 р. як "справжній неп" - без примусових заготівель і непомірних податків, коли функціонувала багатоукладна економіка, складалася система ринкових стосунків, зростала кооперація [4.-С.7].
Старт відкритій атаці на злам непу в сільському господарстві дав ХУ з'їзд ВКП(б) у грудні 1927 р.
Дисбаланс політичних сил, що почав складатися у вищому політичному ешелоні влади, розв'язував сталіністам руки для зламу непу. Напередодні ХУ з'їзду ВКП(б) організаційну поразку отримала "об'єднана ліва опозиція". Наступним кроком, що зміцнив позиції соратників Сталіна, стало виключення з більшовицьких лав Троцького, Зінов'єва та їх активних прибічників.
Хлібозаготівельна криза кінця 1927 - початку 1928 рр. була тією основою, на якій офіційна влада шліфувала політику "надзвичайщини" на селі. Відтоді стає зрозумілим, що діалог "влада-селянин" завершився, наступав час владного, жорсткого монологу командного спрямування.
24 грудня 1927 р. на засіданні політбюро ЦК ВКП(б) блискавично швидко були прийняті постанови: "Про хлібозаготівлі", "Директиви політбюро ЦК ВКП(б) місцевим партійним організаціям", "Про направлення відповідальних уповноважених на хлібозаготівлі" [5.-С.110-114].
30 грудня 1927 р. відбулося надзвичайне засідання політбюро ЦК КП(б)У за участю Молотова, яке обговорювало одне питання - "Про хлібозаготівлі". Постанова політбюро ЦК КП(б)У з цього питання визначала: "З огляду на те, що спостерігався зрив і загроза прямого провалу всієї хлібозаготівельної кампанії... приступити до виконання річного плану хлібозаготівель по Україні в розмірі 265 млн. пудів." [6.-Ф.17.-Оп.26.-Спр.12.-Арк.10-15].
Минав час, але кардинальних зрушень в хлібозаготівельній кампанії не відбувалося. Наближався повний провал хлібозаготівельної кампанії. 5 січня 1928 р. за підписом Сталіна була прийнята нова директива ЦК ВКП(б) "Парторганізаціям про хлібозаготівлі", яка стала своєрідною програмою майбутньої "надзвичайщини" [5.-С.136-137].
Після сталінської директиви від 5 січня 1928 р. спускались наступні, які забезпечували її втілення: від 12 і 14 січня [5.-С.146, 147].
Показовою щодо "правильного і успішного" керівництва хлібозаготівлями була поїздка Сталіна в Сибір (18 січня - 4 лютого 1928 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКИМ СЕЛОМ У ПЕРІОД "НАДЗВИЧАЙЩИНИ" (КІНЕЦЬ 1927 - 1929 РР.).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок