Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Геральдика Богдана Хмельницького та Івано-Франківської області.

Геральдика Богдана Хмельницького та Івано-Франківської області.

Назва:
Геральдика Богдана Хмельницького та Івано-Франківської області.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Геральдика Богдана Хмельницького та Івано-Франківської області.


Гербльдика
Гербльдика — (лат. heraldus — оповімсник) гербознавство, допоміжна історична наука про герби, історію їх виникнення та розвитку, закони складання та вживання. Тісно пов’язується з генеалогією та символографією, наукою про символічні знаки, їх вживання в Г., народному орнаменті, печатках, монетах і т.д.
Походження гербів спочатку вивчали службові особи – герольди. В 14 ст. було створено спеціальні установи – герольдії. Цінні праці з Г. опублікували Г.О.Милорадович, К.В.Болсуновський, Г.І.Нарбут, В.Л.Модзалевський та ін.
Символічні знаки з’явилися у всіх народів у стадії родового патріархального устрою для позначення власності, що належить родові, а після розкладу родового устрою, з виникненням приватної власності – окремим родинам (домам). Цей процес відбувався на Україні в 1-му тисячолітті по Христу. Найдавнішими знаками були первісні символи: хрест (в Г. відомо до 200 форм хреста), свастика, квадрат, ромб, коло та інші прості фігури, що здебільшого символізують сонце. На Україні відомі також літерні знаки, ймовірно готського походження, деякі, можливо, старослов’янського письма. Далі в Г. з’явилися такі зображення, як зірка, півмісяць, квіти, зброя, геральдичні звірі та птахи (лев, одноріг, кінь, олень, грифон, орел, чорногуз, крук), людські постаті і т.д. Первісні родові й домові знаки, разом із пережитками родового устрою, збереглися до нашого часу (вони звуться "тамги", на худобі – "тавра", на керамічних та інших виробах – "клейма"). В Україні первісні знаки зберігалися до недавнього часу в бортництві (бджільництві) по деяких місцях Київщини, Волині й Полісся.
Найдавніші українські знаки відомі на кераміці з 8 ст., князівські та боярські знаки – з 10 ст. Домовим знакам надавала великого значення "Руська Правда" (11ст.). Там вони звуться "різи", "міти", "п’ятна", накладати знаки – "знаменувати". Герби зображувалися на будівлях, творах мистецтва, прапорах, одязі, на печатках, на папері (водяні знаки), карбувалися на монетах. Тому Г. допомагає досліджувати не лише пам’ятки матеріальної культури, а й писемні джерела, допомагає встановлювати багато подій, що колись відбулись у країні, дослідити економічні і культурні зв’язки між країнами тощо. Символографія, як і Г., користується спорідненими з нею науками: археологією, сфрагістикою (наука про печатки), нумізматикою та ін.
Герб
Герб - це умовне зображення, що є символом i вiдмiнним знаком держави, своєрiдним художньо-графiчним паспортом землi, мiста, роду чи окремої особи. Старовиннi герби українських мiст красномовно нагадують про їхнє багате минуле, традицiї, котрi пережили вiки. Герби вiдносять до такого типу iсторичних пам'яток, у яких в символiчнiй формi, з використанням спецiальної знакової системи або стилiзованих елементiв розкриваються реальнi подiї та явища, що доносять до нас вiдомостi з минулого України.
Походження гербiв губиться в плинi часу. Їх прототипами були зображення рiзноманiтних тотемiв i тамг, що в сиву давнину вiдiгравали роль родових символiв i знакiв. На теренах України гербоподiбнi символи зустрiчаються уже в останнi столiття до нашої ери. Пiзнiше на основi родових знакiв сформувалися геральдичнi символи Київської держави. Найдавнiшою вiдомою князiвською емблемою, з тих що використовувалися в Київськiй Русi, є зображення у виглядi лiтери "Ш" на печатцi Святослава Iгоревича. Бiльшiсть дослiдникiв української символiки вважає за обов'язок вiдзначити, що термiн "тризуб" увiв до вжитку ще у XVIIIст. росiйський iсторик Карамзiн. Деякi дослiдники вважають цей знак символом Трiйцi - триєдиностi свiту, що згодом, пiсля прийняття християнства, почав набувати християнського трактування. Iснують iншi пояснення тризуба, тому марно перераховувати десятки i сотнi гiпотез, кожна з яких має свої сильнi та слабкi сторони. Археологiчнi знахiдки свiдчать, що зображення тризуба у рiзних видах зустрiчаються на дуже багатьох предметах часiв Київської Русi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Геральдика Богдана Хмельницького та Івано-Франківської області.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок