Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОГО ШТАБУ ОСТ: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ

СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОГО ШТАБУ ОСТ: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ

Назва:
СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОГО ШТАБУ ОСТ: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,81 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
В. М. Науменко
СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОГО ШТАБУ ОСТ: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ
Друга світова війна та німецька окупація принесли великі втрати для України. Як відомо, її економіка привертала до себе значну увагу Третього Рейху, тому що саме тут був зосереджений найважливіший на той час промисловий та сільськогосподарський потенціал Радянського Союзу. Ще задовго до початку воєнних дій на території СРСР, керівництво Третього Рейху почало розробляти питання економічного використання завойованих східних областей та створення економічних органів влади, яки повинні були ці плани здійснювати.
Про Другу світову війну написано величезну кількість наукових праць, зокрема тих, у яких досліджено структуру органів управління на окупованій території, економічні аспекти війни тощо. Незважаючи на це, у радянській та сучасній українській науковій літературі малодослідженою залишається проблема створення, структури та практичної діяльності важливого органу окупаційної влади - Економічного Штабу Ост [див. напр. 1; 2]. У працях німецьких вчених цю тему досліджено більш повно, зокрема зроблено спробу проаналізувати діяльність даного органу у рамках усього економічного апарату Третього Рейху під час війни. Проте дослідники не акцентували увагу на формуванні економічних органів влади, а структуру Економічного Штабу Ост виносили в додатки у вигляді схем та таблиць [див. напр. 3; 4; 5; 6]. Тому авторкою поставлено завдання детально розглянути структуру Економічного Штабу Ост у рамках усієї Економічної Організації Ост та динаміку її формування.
В основу дій економічної окупаційної влади були покладені розроблені ще до війни принципи економічної політики на Сході. Економічним плануванням займалися одночасно Г. Герінг як уповноважений з чотирьохрічного плану [2, с.93-93], управління військової економіки та спорядження вермахту на чолі з генералом Г. Томасом [7, с.50] та керівник відділу промислового забезпечення армії генерал-лейтенант Е. Штудт [8, с.142].
При плануванні економічних органів влади для окупованого Сходу з самого початку повстало питання, чи потрібно створювати окремі економічні інстанції для територій, що тимчасово повинні були перебувати під управлінням військової влади. Через те, що першочерговим головним завданням використання господарського потенціалу захоплених територій було постачання війська, здавалось можливим передати економічну функцію командуючим тиловими військами та їх інстанціям. Проте це могло б завадити виконанню завдання укріплення німецької військової економіки за рахунок окупованих областей, тому що кожний командуючий перш за все намагався б в найбільшому обсязі забезпечити потреби війська, незважаючи на потреби загальної військової економіки Третього Рейху. Також при плануванні було враховано той факт, що війська Вермахту мали знаходитись на окупованій території досить короткий термін (план «Бліцкригу») і не могли забезпечити усталеність економічного управління. Тому було прийнято рішення створювати окремі економічні інстанції для територій, що знаходились під управлінням Вермахту та територій, що мали переходити у підпорядкування цивільних органів влади, і включати війська для управління економікою в обмеженому обсязі [13, с.27-28].
Результатом діяльності по розробці економічної підготовки стало виникнення "Директив по керівництву економікою у знову окупованих східних областях" (так звана "Зелена папка Герінга"), які надавались для керівництва господарством у зайнятих районах Радянського Союзу [9, с.40-41], та створення розгалуженої системи органів економічного управління на окупованій східній території, так званої Економічної Організації Ост (Wirtschaftsorganisation Ost) [10].
На чолі усієї організації стояв уповноважений по 4-річному плану Г. Герінг, від якого мали надходити загальні директиви по економічній політиці в окупованих районах Радянського Союзу. Слід зазначити, що уся організація економіки поділялась на три головні великі групи: М (МіІНдг), до функцій якої входили озброєння та господарські засоби транспорту; La (Landwirtschaft) - усі питання продовольчого забезпечення та сільське господарство; W (Wirtschaft) - промислова економіка, включно сировинне та виробниче постачання, а також питання лісового господарства, фінансові та банкові, трофейні, торгівлі та товарообігу, використання робітничої сили [9, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СТРУКТУРА ЕКОНОМІЧНОГО ШТАБУ ОСТ: ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок