Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Хотинська битва 1621

Хотинська битва 1621

Назва:
Хотинська битва 1621
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Хотинська битва 1621
(Перенаправлено з )
Хотинська битва
Хотинська битва , козацько-польська перемога над Туреччиною, у наслідку якої турецький султан був змушений припинити війну. Після поразки польських військ під Цецорою 1620 (дивіться ) і татарського нападу на Поділля султан уклав план завоювання України, Польщі, а згодом і Центральної Европи. 150-тисячній (можливо 120-тисячній) турецькій та 60-тисячній татарській армії протистояло лише 30-тисячне польське військо. Деякі джерела вказують кількість турецько-татарських військ - 300-400 тис. Щоб знайти собі союзника, польський уряд звернувся до українських козаків по допомогу, обіцяючи різні права і привілеї.
Козацька Рада року в урочищі Суха Діброва на Черкащині ухвалила взяти участь у боротьба проти Туреччини і вислала у Варшаву делеґацію на чолі з гетьманом , щоб за свою участь, у протитурецькій боротьбі забезпечити деякі привілеї для козацтва та права для Православної Церкви в Україні.
[] Хід битви
- Ян Карол Ходкевич під Хотином
40-тисячне козацьке військо під проводом запорізького гетьмана подалося в Молдавію, перейшло Дністер і впродовж серпня стримувало турецьке військо, яке просувалося до , у якому укріпилося польське військо. Татарські орди на чолі з ханом прагнули перешкодити з'єднанню козацького війська з польським. Тому просування козацького війська під Хотин відбувалось з боєм під захистом рухомого табору. Тим часом козаки з'єдналися під Хотином з польським військом.
Наступного дня, р. турки розпочали штурм ще неукріплених козацьких позицій. Протягом наступних днів турецькй султан кидав свої кращі сили, зокрема особисту гвардію - яничар на бойові порядки запорожців, однак успіху не мав. По козацькому війську невпинно вівся вогонь майже з усієї турецької артилерії.
Кульмінацією битви стало р. В цей день султан провів три масові штурми польсько-козацького табору, в яких взяли участь близько 100 тис. турецьких воїнів. Перший штурм тривав пртягом п'яти годин і був спрямований на козацьке військо. Потім був проведений другий двохгодинний загальний (і на козацькі і на польські позиції) штурм. І нарешті третій штурм був спрямований на козацькі позиції. Турки пішли на штурм козацьких позицій під захистом тварин, женучи перед собою верблюдів, мулів та худобу. Але козаки маючи досвід у використанні худоби під час бойових дій, вийшли з укріплень і сильними гучними окриками настрашили тварин й змусили їх повернути назад.Змішавшись з турецьким військом, тварини порушили його бойові порядки, виникла паніка, турки почали тікати. Козаки переслідуючи турків, увірвались в турецький табір. П. Сагайдачний попросив головнокомандуючого Я. Ходкевича підтримати успіх козаків наступом польської кавалерії і розгромити турецьк військо. Але Я. Ходкевич проявив велику обережність в прибічність до оборонної тактики. Була втрачена чудова можливість покінчити з Османом II. Козацьке військо не отримавши очікуваної підмоги вимушене було відступити до своїх позицій. Вторнення запорожців до турецького табору викликало велику паніку ворога. Турецька сторона понесла великі людські втрати, а також в артилерії та іншій зброї яку козаки вивезли з табору. Табір був настільки порушений, залитий кров'ю, що Осман вирішив поміняти його місце.
6 вересня в турецькому таборі стало відомо, що великий загін запорожців потопив в Чорному морі 20 турецьких суден з гарматами і напав на Царгород (Константинополь).
Турецьке військо поновило бойові дії Вони розпочалися з гарматного обстрілу козацьких позицій. Обстріл здійснювався 60 (деякі джерела - 150) гарматами. Атаку почала турецька кіннота, потім пішли яничари. Протягом п'яти годин на козацький табір було здійснено чотири атаки, але козаки не тільки вистояли а й переходили у контратаку. В другу половину дня побачивши марність штурму козацьких укріплень Осман II спрямував удар на польський табір супроводжуючи атаку артилерійським обстрілом. Була здобута частина польських шанців, але наступила темрява, і турецьке військо їх залишило.
Наступного для, р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хотинська битва 1621

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок