Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> РІВЕНЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РАДЯНСЬКИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАПОРІЖЖІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК 1925-1926 РР.

Загрузка...

РІВЕНЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РАДЯНСЬКИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАПОРІЖЖІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК 1925-1926 РР.

Назва:
РІВЕНЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РАДЯНСЬКИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАПОРІЖЖІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК 1925-1926 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Д. В. Овчаренко
РІВЕНЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РАДЯНСЬКИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАПОРІЖЖІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК 1925-1926 РР.
Формування української нації є одним з актуальних і дискусійних питань сучасної української історичної науки. Науковцями висунуто декілька теорій виникнення української нації, існує декілька версій часу її появи. На сьогодні єдиного визначення нації в науці також не існує. Проблема формування української нації містить багато дискусійних моментів.
Період 1920-1930-х років був для України визначальним у плані як політичної орієнтації, так і соціально-економічних перетворень, ідеології. Можна стверджувати, що в черговий раз визначалась її історична доля. Активізація процесів націєтворення, що набули яскравого прояву в революційні часи 1917-1920 рр., не припинялася. Так звана політика українізації не була сама по собі засобом формування нації. Але без вивчення цієї політики в цілому, як і її окремих елементів, ми не можемо дослідити українське націотворення в радянські часи.
Дана стаття є спробою дослідження рівня знання української мови серед службовців міста Запоріжжя у середині 1920-х рр. на основі даних перевірки місцевих установ комісією по українізації 1925-1926 рр. Ці дані дозволяють нам визначити рівень використання української мови при веденні документації, виконанні службових обов'язків, рівень знання української мови співробітниками державних установ м. Запоріжжя.
Дослідженням українізації на Півдні України в 1920-х рр. займалися В.О. Стремецька [1-2], П.І. Соболь [3]. У своїх працях вони звернулися до аналізу рівня знання української мови службовцями партійного і радянського апарату на Миколаївщині, Херсонщині та Одещині. П.І. Соболь досліджував процеси українізації освітньої сфери на Півдні України у зазначений період. Особливості українізації на Одещині визначав О.О. Долженков [4]. З.В. Нечипоренко досліджує регіональні особливості проведення українізації в Україні в цілому [5]. Але знання української мови радянськими службовцями різних установ Запоріжжя у 1920-х рр. не було досліджено сучасними істориками.
Основними джерелами, які висвітлюють підготовку до проведення і втілення у життя політики українізації і, зокрема, впровадження української мови як основної в діяльності установ, організацій і в суспільне життя, є документи партії та радянських органів влади зазначеного періоду, зокрема комісій по українізації при політбюро ЦК КП(б)У та Раднаркомі УСРР, стенограми з'їздів партії та засідань політбюро ЦК, документи народного комісаріату освіти УСРР. Ці офіційні папери зберігаються в Центральному державному архіві громадських об'єднань України та в Центральному державному архіві вищих органів влади й управління України. У контексті порушеної проблеми основними джерелами є звітні документи інспектури народної освіти Запорізького округу, адміністративного відділу виконавчого комітету Запорізької окружної ради, статистичного бюро виконавчого комітету Запорізької окружної ради, Запорізького окружного комітету КП(б)У, які зберігаються у Державному архіві Запорізької області.
Метою нашої статті є проаналізувати рівень знання української мови державними службовцями м. Запоріжжя за результатами перевірок комісії по українізації при Запорізькому окружному комітеті КП(б)У в 1925-1926 рр.
Невід'ємним елементом культури, складовою формування будь-якої нації є мова. Коли йдеться про виникнення, характерні риси націй, то в першу чергу, як правило, зазначається територія та мова спілкування. "Взаємозв'язок усередині етносу можливий завдяки наявності спільних символів, що формулюються, передусім, у знаковій системі, мові", - стверджує Г.В. Касьянов [6, с.96]. У 1920-х роках у мовній сфері в Україні було зроблено велику роботу не тільки з впровадження української мови у загальний державний обіг, а й зі становлення української мови як мови літератури, науки. Дослідження розвитку мови з історичної точки зору у це десятиріччя заслуговує на спеціальне дослідження. Зрозуміло, що мова є важливою складовою процесу формування української нації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РІВЕНЬ ЗНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РАДЯНСЬКИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ НА ЗАПОРІЖЖІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРОК 1925-1926 РР.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок