Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат безкоштовно: ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ

ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ / сторінка 6

Назва:
ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
, за його даними, пояснювалося, з одного боку, уточненням обліку цих громад, з другого, - виникненням "в результаті розколів" нових громад, яким молитовні будівлі віддавалися у спільне користування. Наприклад, у Черкаському окрузі у цей період у спільному користуванні православних громад перебувало 47 церков, що свідчило про появу тут 47 релігійних "порівняно недавнього походження" [15.-Ф.Р-845.-Оп.2.-Спр.411.-Арк.17].
Тим часом представники владних структур, відповідальні за ведення антирелігійної пропаганди в республіці, побіжно торкаючись питання "розколів серед віруючих", доводили, що поширення релігійного руху безпосередньо залежить від "наявних в українській дійсності специфічних умов". На їхній погляд, через те, що у період з 1917 до кінця 1920 рр. Україна являла собою арену "запеклої" громадянської війни, "безпосереднє проведення в життя основних заходів радянської влади з релігійного питання (відокремлення церкви від держави і школи від церкви)" тут, у порівнянні з РСФРР, запізнилося і фактично розпочалося тільки з 1920 р., тобто тоді, коли інша частина країни в основному впоралася з ним.
Тому після завершення громадянської війни, починаючи з 1921 р., "основні заходи Радянської влади з релігійного питання" не були ще "засвоєні" населенням, а навички і форми, способи боротьби з релігією "епохи громадянської війни і воєнного комунізму", коли "доводилося інколи безпосередньо боротися з контрреволюційними попами", залишалися ще досить сильними. В результаті, як і слід було очікувати, в Україні виникло чимало "конфліктів між населенням і суспільно-державними організаціями на релігійному ґрунті", які поряд з іншими причинами і викликали "спалах" релігійного руху 1922-1924 років у південно-західній частині України [16.-C.39].
"Питання і труднощі" національної політики сприяли "загостренню" релігійного руху й ускладнювали антирелігійну пропаганду. "Церква на Україні впродовж тривалого часу була опорою національного руху і проти Москви, і проти Польщі. Петлюрівщина та УАПЦ, яка виникла на її руїнах, пробували відродити традиції Запорізької Січі у боротьбі за віру" [16.- С.40], - повідомляли керівники антирелігійної пропаганди в республіці. Вони вважали за необхідне констатувати, "що в тих місцях, де національна ворожнеча, національні питання стояли гостро, - західна і південно-західна частина України, - там у найбільш загострених формах виявлявся антирелігійний рух" [16.-С.40].
"Саму строкатість та різноманітність" релігійних течій в Україні її керівники вбачали насамперед у "кількісно сильному та якісно різнобарвному, активному, стрімко зростаючому сектантстві". Але особливо непокоїла більшовицьку владу "різко виражена класова диференціація українського села", яка сприяла більш чіткому і швидкому оформленню релігійного руху як "руху саме суспільно-політичного, як єдиної легальної можливості для вияву антирадянської роботи ворожих елементів" [16.-С.40].
У пошуках формальних підстав для призупинення цього процесу владні структури, наприклад, удавалися до підрахунків витрат сільськогосподарського населення України на релігійні потреби. Обліком таких витрат за 1924/25 господарський рік за рішенням Наркомату внутрішніх справ УСРР займалося економічне управління Наркомату торгівлі УСРР. Встановлена ним орієнтовна сума витрачених цього року населенням України на релігійні потреби коштів, як зазначалося в окремій відомості, надісланій до Наркомату внутрішніх справ УСРР з позначкою "таємно", становила близько 13 858 тис. крб. (табл. 2 [17.-Ф.5.-Оп.2.- Спр.190.-Арк.62]). Сюди ввійшли "витрати на утримання духовенства, церков, церковних півчих і взагалі всі витрати на релігійні потреби".
До подібних підрахунків з метою "розкриття шкідливої ролі попа не тільки в масштабі контрреволюції, але й в дрібницях побуту, в економічних жертвах, які приносить населення на утримання церков, духовенства", з 1925 р. долучилася республіканська "Спілка войовничих безвірників", що вміщувала їхні результати у пропагандистській літературі, зокрема в газеті і журналі "Безбожник".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок