Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Безкоштовно реферат скачати: ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ

ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ / сторінка 9

Назва:
ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У 1926 р. в Україні "зреклося" релігійної діяльності всього 81 особа. У 1927 р. їх мали уже 179 осіб, а в 1928 - 439 осіб, тобто у п'ять раз більше, ніж два роки тому. Нарешті, у 1929 р. тільки у 20-ти округах України "зреклося" свого "сану" 429 осіб [26.-С.6]. У пропагандистській літературі формувалася думка, про те, що саме "успіхи соціалістичного будівництва в усіх галузях народного господарства, ріст політичної свідомості серед широких мас трудящих", а зовсім не "вирішальний штурм" церкви, який розпочався разом з насильницькою колективізацією селянських господарств, спричинили інтенсивне залишення "пастирями духовними" своєї "роботи" [27.-С.6-7].
Зміни загальної структури правового механізму і політичного режиму, що відбулися на теренах Російської імперії після жовтневого перевороту 1917 р., призвели до появи стимулів, які сприяли напруженій інтелектуальній праці з осмислення складного теоретичного матеріалу, принесеного реальністю суспільного статусу церкви. Поза акцентуванням уваги навколо конфлікту з "історичними церквами" (зокрема Російською православною церквою) вони виконали ще й роль граничних підстав для існування традиційного поняття "Церкви як цілого": основної форми об'єднання всіх віруючих, належних до однієї релігії з міцною ієрархічною структурою. Принаймні, набутки його політико-правового осмислення не стали підмурком для визначення правового статусу Церкви в пореволюційному радянському законодавстві.
Перехід влади до нових політичних сил на теренах Російської імперії супроводжувався запереченням буржуазних державно-правових засад. Останні уявлялися як знаряддя поневолення і пригноблення одним економічно пануючим класом іншого, позбавленого власності і політичної влади.
Озброєна такими політичними міркуваннями нова влада вдавалася до численних спроб запровадження радикальних заходів із ліквідації історично безперспективних власників, у тому числі і РПЦ та інших конфесій. Активне втручання держави в майнову сферу релігійних установ, яка традиційно вважалася гарантованою від зовнішніх впливів, різного роду юридичні обмеження завершилися позбавленням їх правоздатності як абсолютної цінності. Стосовно релігійних установ вона мала, так би мовити, делегований характер, оскільки передавалася державою окремим віруючим, котрі перебували з нею в договірних відносинах.
Попитом у владних органів користувалися ті норми законодавства, які забороняли церковним і релігійним громадам та групам встановлювати обов'язкові внески для своїх членів, дисциплінарні покарання до них та інше. З часу появи цих норм їх реалізація потрапляла в залежність від законоположення про те, що все майно передане громадам і групам віруючих є "державною власністю". Ним повністю "виправдовувалися" вилучення із користування віруючих окремих категорій предметів безвідносно до їх релігійного призначення, закриття храмів із порушенням умов, встановлених для розірвання договорів на користування ними, укладених з віруючими тощо.
Джерела та література
Основи соціальної концепції Української Православної Церкви. - К., 2002.
Див.: Іванова О. Релігійна організація як суб'єкт трудового права: захист прав її працівників // Право України. - 2000. - № 6; Митрохін М. Російська православна церква як суб'єкт економічної діяльності // Людина і світ - 2000. - № 7.
Всеукраинский съезд деятелей юстиции 19-23 января 1922 г. Стенографический отчет. - Харьков, 1922.
Див.: Евтихієв О.Ф. Про юридичні особи публічного права // Памяти проф. В.М. Гордона. Сборник статей кафедры "Проблемы современного права" и правового факультета Института Народного Хозяйства. - Харьков, 1927; Стучка П. Обзор литературы по гражданскому праву // Революция права. - 1928. - № 1.
Сорокин П. Социальная и культурная динамика: Исследование изменений в больших системах искусства, истины, этики, права и общественных отношений / Пер. с анг., комментарии и статья В.В. Сапова. - СПб., 2000.
Гражданский кодекс Советских республик. Текст и практический комментарий / Под ред. проф. Малицкого А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЗАКОНОДАВЧЕ ОБМЕЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЦЕРКВИ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В РАДЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1920-Х РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок