Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат безкоштовно: Історичне значення Київської Русі

Загрузка...

Історичне значення Київської Русі / сторінка 8

Назва:
Історичне значення Київської Русі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Цей до-кумент накреслював широку програму дій: скасування поміщицького землеволодіння; запровадження 8-годин-ного робочого дня; встановлення державного контролю над виробництвом; надання національним меншинам «на-ціонально-персональної автономії»; забезпечення україн-ському народові демократичних прав і свобод; скасуван-ня смертної кари, амністію політв'язням; скликання 9 січ-ня 1918 р. Українських Установчих зборів. На жаль, уні-версал мав суттєву суперечність — широко окресливши Україну як незалежну державу, він все ж залишив феде-ративний зв'язок із Росією, що як держава вже не існу-вала.
Навесні 1918 р. Україна стала ареною найбільш хаотичних політичних подій. Центральна Рада на могла опанувати ситуацію і досягти необхідного рівня державного та економічного розвою. 29 квітня 1918 року Центральна Рада ухвалила Конституцію УНР, а всеукраїнський хліборобський з'їзд проголосив П. Скоропадського гетьманом України. Очоливши гетьманат П. Скоропадський зосередив у своїх руках усю повноту влади. У цей час історики констатують факт певного економічного піднесеня.
Проголошена в четвертому універсалі самостійність не мала абсо-лютного характеру. Навіть у цьому документі цілковито не відкидалась ідея федерації: тільки Українські Уста-новчі збори мають остаточно вирішити питання «про фе-деративний зв'язок з народними республіками колишньої Російської держави».
На жаль, цей важливий юридичний акт було прого-лошено надто пізно, коли кульмінаційний момент укра-їнського національного руху вже був пройдений. На по-чатку 1918 р. Центральна Рада втрачає позицію за пози-цією — в середині січня радянську владу було встановле-но в Миколаєві, Одесі, Херсоні та інших містах України. Маятник суспільних настроїв дедалі більше «зашкалює» у лівий бік, на тлі задекларованих більшовицьким уря-дом гасел -- «Землю — селянам!», «Мир — народу!» -посилюється зневіра народу щодо здатності Центральної Ради вирішити нагальні державні проблеми, соціальні орієнтири беруть гору над національними.
Нерішучість та непослідовність Центральної Ради призвели до того, що у вирішальний момент 16 січня 1918 р. у бою під Крутами (станція між Ніжином та Бах-мачем), де вирішувалася доля Києва, вона могла розра-ховувати лише на багнети 420 студентів, гімназистів та юнкерів, більшість з яких загинула в нерівному протис-тоянні. Ситуація стала критичною, коли проти Ради пов-стали робітники столичного «Арсеналу». І хоча це пов-стання було придушено, втримати Київ все ж не вдало-ся. Після п'ятидобового бомбардування більшовицькі вій-ська М. Муравйова 26 січня 1918 р. увійшли до столиці УНР. Український уряд змушений був перебазуватися до Житомира, а невдовзі — до Сарн.
В листопаді 1918 року була провозглашена Директорія яка протягом свого існування еврлюціонізувала до диктатури військових на чолі С. Петлюри. Однак Директорії не вдалось надовго втримати владу.
Під час гетьманства Скоропадський постійно перебував між кількох вогнів. Російські монархічні кола і Союз земельних власників звинувачували його в сепаратизмі, у тому, що він почав свою гетьманську кар'єру з відокремлення України від Росії. Подібні звинувачення адресували йому й російські більшовики. Але й українські політичні партії не підтримували його консерватизм у земельному питанні і звинувачували у бажанні відновити Російську імперію.
На півдні в таврійські степи прорвалась Добровольча армія генерала Денікіна, який однаково не сприймав як більшовицький, так і уенерівський уряд. У своєму щоденнику Денікін записав: "Самостійної України не визнаю. Петлюрівці можуть бути або нейтральні - тоді вони повинні негайно скласти зброю й розійтися по своїх домівках, або - приєднатися до нас, признавши наші гасла. Якщо петлюрівці не виконують цих умов, то їх належить вважати за таких же противників, як і більшовиків". Тоді ж в Одесу, Миколаїв і Херсон висадились "нейтральні" війська Антанти. Над Дністром чатували румунські полки. В Галичині, на території щойно створеної Західно-Української Народної Республіки, розгорілась українсько-польська війна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Історичне значення Київської Русі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок