Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати: Історичне значення Київської Русі

Історичне значення Київської Русі

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Історичне значення Київської Русі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Історичне значення Київської Русі


ЗМІСТ
Історичне значення Київської Русі..................................................................3
Зовнішня політика Б. Хмельницького.............................................................5
Соціально-політичний устрій Гетьманшіни.................................................10
Універсалі Центральної Ради та їх вплив на створення УНР................... 12
Українська народна республіка (1918-1920р.).............................................17
Прийняття Конституції України 1996 р.......................................................20
Література............................................................................................................21
1.Історичне значення Київської Русі
Розквіт Київської держави приходиться на кінець середину XI ст. Цей період був пов’язав з великим піднесенням Київської держави, виходом її на міжнародну арену, зміцненням Руссю своїх міжнародних позицій, розширення території держави та зміцнення її політичної єдності. Київ довго залишався загальноруським економічним, політичним та культурним центром держави.
В епоху Київської Русі створена яскрава й самобутня культура, яка розвинулася на основі матеріальних і духовних здобутків народу, творчого засвоєння досягнень інших слов'янських земель, країн Західної Європи, Візантії, Кавказу, Азії.
В історичному розвитку Київської Русі відігравала надзвичайно важливу роль християнська церква . Як офіційна ідеологія християнство спрямовувало культурний розвиток Русі, а церковна організація відігравала суттєву роль у політичному житті країни.
Початки церковної організації на Русі сягають ще часів Аскольда, коли після першого хрещення Русі 860 р. було створено митрополію. Візантійський патріарх Фотій надіслав у Київ архієпископа Михайла Сірина та шістьох підлеглих йому єпископів. Боротьба між християнством і язичництвом аж до офіційного запровадження християнства 988 р. позначилася на церковній організації, яка то занепадала, то піднімалася. Лише з часу релігійної реформи Володимира, яка остаточно утвердила християнство в ролі державної релігії Київської Русі, розбудовується церковна структура.
Церкви та монастирі були важливими осередками освіти, літератури і мистецтва. Духовенство висунуло із свого середовища таких видатних діячів культури, як літописець Нестор, художник Алімпій, лікар Агапіт та багато інших.
Писемність у Київській Русі була відома ще до запровадження християнства. Про це свідчать угоди Русі з греками, в яких містяться вказівки на те, що обидві держави розв'язували різні спірні питання "не тільки на словах, а й на письмі". За договором 944 р. вимагалося, щоб посли та купці з Русі пред'являли у Візантії спеціальні грамоти, підписані самим князем.
Навчання велось також при монастирях. Особливо важливим освітнім осередком був Києво-Печерський монастир.
Усна народна творчість, яка передавалася із покоління в покоління, стала важливим джерелом літературних творів та літописання Київської Русі.
Виникнення писемності у східних слов'ян створило умови для перетворення усної народної творчості в писемну літературу. Літературна спадщина Київської Русі була винятково багатою. За підрахунками окремих вчених, у XI—XIII ст. в обігу по всій території Русі перебувало близько 140 тис. книг декількох сотень найменувань. Страшні руйнування, заподіяні татаро-монголами в середині XIII ст., та війни в наступні часи призвели до величезних втрат. Один з найдавніших творів - "Слово про закон і благодать", де поставлено питання про місце Київської Русі серед інших держав, написав митрополит Іларіон між 1037 і 1050 рр. Ігумен Печерського монастиря Феодосій створив низку повчань та послань. Досить розповсюдженими були життєписи святих і діячів церкви. Монах цього ж монастиря Нестор створив "житія" Бориса і Гліба, Феодосія Печерського. Багато житійних творів, пов'язаних з цим відомим монастирем, лягли в основу "Києво-Печерського патерика", який займає визначне місце серед пам'яток давньої літератури.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Історичне значення Київської Русі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок