Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> УКРАЇНСЬКА КОМПАРАТИВІСТИКА У ПОШУКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНТЕКСТУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ

УКРАЇНСЬКА КОМПАРАТИВІСТИКА У ПОШУКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНТЕКСТУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ

Назва:
УКРАЇНСЬКА КОМПАРАТИВІСТИКА У ПОШУКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНТЕКСТУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Т.В. Винарчук
УКРАЇНСЬКА КОМПАРАТИВІСТИКА У ПОШУКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНТЕКСТУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ
У вітчизняній історичній науці останніх десятиліть тема українського державотворення залишається чи не головною. Надзвичайно цікавим і актуальним є питання, чому національно-визвольна боротьба українців та їх державотворення досягли своєї мети лише наприкінці ХХ ст., тоді як інші поневолені народи Центральної та Східної Європи спромоглися на це ще на початку цього століття. Інтерес до ключових проблем національної історії характеризує інтелектуальне життя також і інших народів Центральної та Східної Європи.
Відразу після утвердження державності в результаті визвольної боротьби на початку ХХ ст. історики новостворених держав регіону Центральної та Східної Європи почали шукати історичне обґрунтування існуванню національних держав. Ще тоді науковці звернули увагу на подібність історичних процесів народів досліджуваного регіону. Поступово історичні дослідження Центральної та Східної Європи почали окреслюватися як окремий напрямок історіографії зі своїм методом пошуку - осмислення подій національної історії через загальноєвропейський контекст.
З відновленням української державності настав час звільнення історії від фальсифікацій та упередженого ставлення до деяких історичних проблем, до яких, беззаперечно, відноситься національно-визвольна боротьба, її провід та концепції. Молода українська держава, її суспільство вимагає нового концептуального осмислення подій із залученням раніше недоступних для науковців архівних матеріалів та розробкою нових методів дослідження. Такі складові в поєднанні з деполітизацією та деідеологізацією є шляхом інтенсивного поступу історичної науки.
У дослідженнях переломних подій вітчизняної історії розширення пізнавальних можливостей науковців відбувається не лише завдяки залученню нових різнотипних джерельних матеріалів, використанню допоміжних історичних дисциплін. Моральну застарілість деяких історичних досліджень, окрім джерельної бази, визначають також методологічні підходи до наукової роботи. Переосмислення історичних проблем можливе не лише із залученням у науковий обіг нових джерел. Нові, неочікувані результати може дати використання сучасних методів наукового дослідження.
Становлення нових методів наукового дослідження свідчить про активний розвиток історичної науки, а також її модернізацію. Нові методи, до яких впевнено можна зарахувати синергетику, герменевтику, семантику, доводять свою науковість та перпективність. Останнім часом посилилась зацікавленість науковців теоретичними розробками методології наукової роботи, про що свідчить збільшення публікацій стосовно методології історичних досліджень [1; 2; 3].
Проте захоплення новими словами не завжди означає розширення термінології. С. Савченко у статті "Сучасна українська історіографія: спроба характеристики" докоряє деяким історикам за т.зв "поняттєвий модернізм". Науковець висловлюється проти залучення у науковий обіг слів іншомовного походження без потреби, коли можна обійтися українськими словами. С. Савченко вважає, що таке безпідставне використання англоїзмів дослідниками має за мету створення ілюзії наукової новизни та оригінальності [4.-С.130]. Ми приєднуємся до заклику цього спеціаліста обережно використовувати слова іншомовного походження, бо іноді без словника важко зрозуміти думку деяких авторів.
Постійний процес словотворення, безперечно, є позитивим явищем для будь-якої сучасної мови тому, що свідчить про її розвиток, а значить, і суспільства. Також і розширення термінології у будь-якій сфері діяльності людини є відображенням активності та поступу.
У контексті проблеми англоїзмів у сучасній термінології та напрямків розвитку української історичної науки автор статті пропонує коротко оглянути один з наукових методів - компаративний. Крім того, спробуємо аргументувати та окреслити напрямки компаративних дослідженнь історії українського державотворення в контексті історії Центральної та Східної Європи.
Останнім часом сучасні фахівці з методології наукових досліджень використовують термін компаративні, як синонім порівняльних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА КОМПАРАТИВІСТИКА У ПОШУКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОНТЕКСТУ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок