Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна: шляхом неоколонізації

Україна: шляхом неоколонізації

Назва:
Україна: шляхом неоколонізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,02 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Україна: шляхом неоколонізації
План
1. Глобальне суспільство
2. Концепція "золотого мільярда"
3. Концептуальна влада
Закінчується період концептуальної невизначеності. Політич-на "еліта" і президент не вважають за потрібне навіть запитати: чи бажає український народ жити за моделями західного життє- устрою. Без цього буцімто неможливо перейти на "цивілізова-ний" шлях розвитку, який пов'язується з утвердженням принци-пів так званих загальнолюдських цінностей і з входженням відтак у європейський дім. Для себе вони визначились. Альтернатив не-має. Європейський вибір і НАТО. Іншого не дано — вважає вла-да. Зробити елементарний аналіз того, що відбувається у світі, нікому. Незалежних аналітичних центрів немає, академічні інсти-тути не здатні виконати елементарного геополітичного аналізу або навмисне цього не роблять.
Але ж усе не так просто, й західний вибір не вирішує пробле-ми поліпшення нашого життя. Аналіз суспільного ладу більшості західних країн свідчить, що їх не можна називати цивілізованими чи справді правовими, бо вони не забезпечують навіть природ-ного, невід'ємного права людини на працю.
Проблема входження українства в соціальний конгломерат "но-вого світового порядку" нині вже не актуальна, бо, мовляв, через свою "нестандартність" і "примітивність" ми не склали іспиту на-віть на роль рабів системи, яку нав'язує народам світу Фінансовий інтернаціонал. Тепер очевидно, що комунізм не був єдиною пере-шкодою на шляху зближення із Заходом. Православ'я, колекти-візм, інша трудова етика, інший історичний досвід, менталітет, від-мінний від західного, відмінність поглядів еліти й народних мас — усе це викликало сумнів навіть у стовідсоткових "західників", які побачили труднощі побудови раціонального капіталізму в "нера-ціональному" суспільстві, вільного ринку в атмосфері вакууму влади й осередок працьовитості в умовах відсутності конкурент-ної етики. Закони, прийняті в процесі переходу до системи "за-гальнолюдських цінностей", не працюють, тому побудувати "пра-вову" державу на теренах України навряд чи й реально. Нашу те-риторію слід звільнити від тих людей, які не відповідають світовим "стандартам", що успішно й здійснюється протягом епохи "демо-кратичних реформ, яким немає альтернативи". Триває депопуля-ція населення України. На нинішньому історичному етапі розвитку в українського народу є дві можливості: фізично зникнути чи ви-жити, розпочавши послуговуватися власним розумом, а не розу-мом "західних учителів". Аби вижити, необхідно визначитися з державною ідеологією, концептуальною владою і наддержавним управлінням, що дасть можливість активно протистояти неолібе-ралізму й подальшій неоколонізації України.
Руйнування СРСР стало однією з найбільших геополітичних подій світової історії ХХ століття. Кардинально змінилася війсь-ково-політична конфігурація світу, посилилися процеси глобалі-зації. Понад одинадцять років, що минули відтоді, показали, що держави пострадянського простору не визначилися у своєму роз-витку, засвідчили їх цілковиту залежність від зовнішньоеконо-мічних і зовнішньополітичних впливів. Розпад єдиної могутньої держави — СРСР — на окремі країни значно послабив безпеку кожної з них. Особливо вразливою стала Україна, яку її "п'ята колона" фактично обеззброїла, знищивши потужний арсенал ядерної зброї.
Чому так важливо мати сильну державу в сучасному світі, що глобалізується? Чому Україна, ставши незалежною державою, обрала шлях неоколонізації? І яка роль в цьому української полі-тичної еліти? На ці питання ми й спробуємо дати відповіді.
Глобальне суспільство
Сучасне трактування глобалізації незрідка наповнюється сло-весною мішурою й міфами, аби приховати те, що насправді відбувається у світовому співтоваристві. Але, попри це, останні-ми роками дедалі чіткіше прозирає справжнє обличчя глобалі-зації, яка відбувається за диктатом західного світу, включаючи і США.
Глобальним суспільством більшість дослідників вважають об'єднання людства в єдине ціле, за аналогією з національни-ми державами, — з єдиним світовим урядом та іншими інститу-ціями, притаманними сучасній державі, але значно масштабні- шими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Україна: шляхом неоколонізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок