Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Пропаганда сільськогосподарських знань земськими установами на Херсонщині (80-ті роки XIX - початок XX ст.)

Пропаганда сільськогосподарських знань земськими установами на Херсонщині (80-ті роки XIX - початок XX ст.)

Назва:
Пропаганда сільськогосподарських знань земськими установами на Херсонщині (80-ті роки XIX - початок XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,59 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94 (477.72) "18/19" Волос О.В.
Пропаганда сільськогосподарських знань земськими установами на Херсонщині (80-ті роки XIX - початок XX ст.)
На початку 90-х рр. ХХ ст. зростає інтерес до історії земств у зв'язку з тим, що вони починають розглядатися як модель для системи місцевого самоврядування. Особлива увага приділяється дослідженню губернських та повітових земств, але в Україні інтерес до них проявився у значно меншій мірі, ніж у Росії. Коло проблем, що розглядаються, досить вузьке, воно обмежується питаннями культурно-просвітницької діяльності земств окремих регіонів України та земської освіти [1]. Деяку увагу приділено окремим проблемам економічної діяльності, соціальному складу цих установ [2]. Таким чином, українська історіографія земств поки що невелика і науковцям доцільно дослідити ще чимало питань. В зв'язку з цим автор поставив за мету розкрити діяльність Херсонського земства в галузі підвищення агрономічної культури населення регіону, зокрема організації пропаганди сільськогосподарських знань на Херсонщині в останні десятиліття ХІХ - на початку ХХ ст.
У 80-ті роки XIX століття земськими установами приділялася значна увага питанню поширення сільськогосподарських знань серед населення. Ця діяльність була характерна для більшості земств і мала такі основні напрямки: 1) відкриття та утримання земськими установами сільськогосподарських навчальних закладів різних типів; 2) організація та проведення курсів для різних категорій слухачів; 3) проведення читань та бесід з питань сільського господарства земським агрономічним персоналом; 4) пропаганда досягнень в галузі сільського господарства шляхом проведення екскурсій; 5) улаштування показових фруктових садів та городів при народних школах (переважно земських); 6) видавництво сільськогосподарської літератури; 7) відкриття та утримання музеїв, агрономічних бібліотек; 8) організація сільськогосподарських виставок; 9) консультаційна діяльність.
Херсонське губернське та повітові земства наприкінці XIX - початку XX століття займали в Росії перше місце з багатьох напрямків такої діяльності та були ініціаторами важливих починань в галузі сільського господарства. Пропаганда сільськогосподарських знань серед населення розпочалася ще тоді, коли земські управи на місцях стали запроваджувати агрономічні установи та склади з метою покращити розвиток сільського господарства. Але справа ускладнювалася відсутністю підготовленого агрономічного персоналу, який на місцях мав очолити таку роботу. Проблему, що назріла, земства вирішували шляхом відкриття спеціальних навчальних закладів, де здійснювали підготовку кадрів для сільського господарства.
Найбільш чисельну категорію складали сільськогосподарські школи, які утримувалися земствами, або при значній їх участі. Такі навчальні заклади були різних типів: 1) школи з курсом середніх навчальних закладів; 2) нижчі школи першого та другого розрядів; 3) школи, що вели підготовку спеціалістів з окремих галузей сільського господарства; 4) "четверті відділення" при початкових школах.
Херсонська губернія на початку XX ст. була на третьому місці в Росії за витратами на сільськогосподарську освіту, асигнувавши на цю справу 121 тис. руб. [3]. Із всіх витрат на сільське господарство, витрати на поширення сільськогосподарських знань становили майже 25%. Першими були відкриті нижчі сільськогосподарські школи, оскільки більшість земців вважали, що тільки таким шляхом можна досягти певних результатів у пропаганді знань.
Серед земств Росії Херсонське було першим, яке у 1874 р. відкрило земську сільськогосподарську школу в передмісті Херсона, яка мала підготувати спеціалістів з сільського господарства для служби в земських управах та інструкторів з сільськогосподарської техніки. На базі школи передбачалося створити показове господарство, яке б відповідало технічним досягненням часу та на базі якого проводились би практичні заняття.
До 1883 року Херсонська сільськогосподарська школа була нижчим спеціальним закладом. Згідно із положенням про землеробські училища від 30 травня 1878 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пропаганда сільськогосподарських знань земськими установами на Херсонщині (80-ті роки XIX - початок XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок