Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> СТАНОВЛЕННЯ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ (КІНЕЦЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 PP.)

СТАНОВЛЕННЯ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ (КІНЕЦЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 PP.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ (КІНЕЦЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 PP.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 94:355(477)"1917/1918"
В. В. Задунайський
СТАНОВЛЕННЯ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ (КІНЕЦЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 PP.)
У статті розкрито спроби запровадження основ військової дисципліни у збройних формуваннях УНР за часів УЦР. Виявлено поступове зростання уваги державного проводу до запровадження військової дисципліни в Українському Війську в умовах війни з Радянською Росією. Основними законодавчими актами, що вплинули на становлення військової дисципліни стали "Тимчасовий закон про утворення Українського народного війська", "Статут Осібної Армії УНР" та закон "Про політично-правове становище військовослужбовців". Ключові слова: Українська Центральна Рада, Українська Народна Республіка, збройні формування, військова дисципліна, українське військо
Історія Українського Війська за новітньої доби значною мірою пов'язана із революційними та державотворчими процесами, що обумовили як надзвичайну складність військового будівництва, так і його визначальну роль для збереження та захисту української державності. Зрозуміло, що першою українською владою, яка мусила вирішувати проблеми військового будівництва, стала Українська Центральна Рада (УЦР). Попри невизначеність пріоритетів військового реформування, УЦР в умовах війни з Радянською Росією була змушена забезпечувати лад у тих формуваннях, що діяли на її стороні. За таких обставин досить важливу роль мало відіграти запровадження військової дисципліни та єдиних вимог щодо несення військової служби.
Основи військової дисципліни та підмурівки військової служби, як правило, визначались відповідними державними законами та військовими статутами. Запровадження таких законодавчих документів є одним із виявів адекватності й легітимності будівництва підвалин Збройних Сил повноцінного державного утворення.
Отже, процес становлення та розвитку основ військової дисципліни Українського Війська впродовж 1917 р. - весни 1918 р. є важливою складовою українського військового будівництва революційної доби, що виявляє особливості як тогочасного національного військового життя, так і пріоритети революційних зрушень в Україні. З огляду на це, дослідження зазначеної проблематики є актуальним і заслуговує на увагу науковців.
Перш за все, зазначимо, що питання українського військового життя революційної доби намагались аналізувати безпосередні учасники революційних зрушень. Так, деякі аспекти загального військового будівництва висвітлили авторитетні українські військові діячі (В.Петрів [1], О.Удовиченко [2] та Л.Шанковський [3]), але поза їх увагою залишився процес становлення військової дисципліни у збройних формуваннях Української Народної республіки (УНР). Згадаємо й розробки, присвячені бойовому шляху окремих українських частин і з'єднань ("Синьожупанників", "Січових Стрільців", "Вільного козацтва" тощо) [4; 5; 6]. Перебування авторів у відповідних формуваннях обумовило деяке захоплення описом їх позитивних прикмет.
Отже, публікації військових діячів українських державних утворень революційної доби, що опинились у еміграції, є досить цікавими й корисними для нашого дослідження, бо сприяють розумінню закономірностей будівництва Українського Війська. Окремо наголосимо, що згадані праці мають джерельний характер, бо автори подають низку фактів і подій, свідками й учасниками яких вони були.
Розглядаючи радянську історіографію слід мати на увазі її підконтрольність комуністичній ідеології, що обумовило відсутність об'єктивних досліджень Збройних Сил незалежних українських державних утворень. Яскравим прикладом таких підходів є як колективні монографії, так і праці окремих істориків [7; 8; 9]. Серед радянських дослідників окремо виділимо Н.Какуріна [10] та В.Антонова-Овсієнка [11], дослідження яких вирізняються військово-фаховим спрямуванням та намаганням подати аналіз загальної військово-політичної ситуації як в Україні, так і в суміжних регіонах Росії. Відзначимо й близькість згаданих праць до мемуарної літератури (особливо праця В.Антонова-Овсієнка). Все вищезазначене обумовлює певну цінність цих робіт для здійснення нашого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ (КІНЕЦЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 PP.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок