Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Жити власним розумом

Жити власним розумом

Назва:
Жити власним розумом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,56 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Жити власним розумом
План
1. Жити власним розумом
2. Північна альтернатива
Пояснювати експеримент зі слов'янськими народами можна по-різному. А от результати його очевидні. Сьогодні все ще є чи-мало тих, хто бажає боротися за демократичні реформи, жити за вказівками західних учителів, витрачати сили на партійну полі-тику. І президент, і всі партії хочуть як краще.
Проте історичні факти дають нам також інші уроки. Скажімо, у XVШ ст. відмінності між "першим" і "третім" світом були знач-но слабшими, ніж сьогодні. Тому постає запитання: які ж країни розвивалися? Відповідь однозначна: розвивалися ті країни, які уникли "експериментів", що ґрунтуються на "поганих ідеях". Ос-танні були надзвичайно продуктивними для розробників і тих, хто з ними співпрацював.
Розвивалися країни, де втручання держави було дуже від-чутним. Такий висновок руйнує апробовану доктрину вільного ринку.
Японія. Зовсім недавно група відомих японських економістів надрукувала багатотомний огляд японських програм економічно-го розвитку починаючи з Другої світової війни. Там зазначено, що Японія відхилила неоліберальні доктрини своїх американських радників, а натомість вибрала форму індустріальної політики, в якій переважала роль держави. Ринкові механізми запроваджува-лися державною бюрократією і промислово-фінансовими корпо-раціями поступово, тією мірою, як зростали перспективи комер-ційного успіху. З цього випливає, що однією з умов "японського дива" стала відмова від ортодоксальних економічних настанов. Успіхи виявилися вражаючими. У 90-х роках ХХ ст., майже не маючи власних ресурсів, Японія розвинула найбільшу в світі еко-номіку й стала провідним джерелом закордонних інвестицій у світі. При цьому записала на свій рахунок половину чистих зао-щаджень усього світу, ще й фінансувала дефіцити США.
Щодо колишніх японських колоній, то детальне наукове дос-лідження Місії американської допомоги на Тайвані з'ясувало, що американські радники та китайські планувальники знехтували принципи "англо-американської економіки" і розробили "дер-жавно-орієнтовану стратегію", спираючись на "активну участь уряду в економічній діяльності на острові за допомогою проду-маних планів та урядового контролю за їх виконанням". Тим ча-сом американська офіційна преса "рекламувала Тайвань як краї-ну, що досягла успіхів завдяки приватному підприємництву".
У Південній Кореї "підприємницька держава" функціонує інакше, але відіграє значну роль як складова, що спрямовує еко-номіку. Вступ Південної Кореї до Організації з економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), до цього клубу багатіїв, було відкладено через небажання цієї країни покладатися на ринково- орієнтовану політику, наприклад, на передачу іноземним компа-ніям частини бізнесу і на вільний рух капіталу. Це нагадує полі-тику Японії, яка також тривалий час не дозволяла експорт капі-талу.
У "Доповіді ООН з економічного розвитку людства за 1996 рік" наголошується на життєвій важливості урядової політики, пов'я-заної з "поширенням досвіду і задоволенням життєво важливих суспільних потреб"; у ній зазначається, що така політика є "трамп-ліном для тривалого економічного зростання". Неоліберальні ж доктрини, хоч би як ми до них ставилися, підривають освіту й охо-рону здоров'я, призводять до поглиблення нерівності й зменшують частку в прибутках. Це незаперечний факт.
Після того як економіці країн Азії було завдано тяжкого удару через фінансові кризи, Стігліц, тепер головний економіст Світо-вого банку, зробив такий висновок (Щорічна конференція Світо-вого банку з економіки розвитку, 1997; Світовий банк 1998; Що-річні лекції для широкої публіки 1998): "Нинішня криза у Східній Азії не є спростуванням східно-азіатського дива". Залишаються незаперечні факти: у жодному регіоні земної кулі ніколи не було такого драматичного зростання доходів і визволення від бідності такої великої кількості людей протягом стислого проміжку часу". "Дивовижні досягнення" ілюструються десятикратним зростан-ням доходів на душу населення в Південній Кореї впродовж трьох десятиріч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Жити власним розумом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок