Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Сармати і їх культура

Сармати і їх культура

Назва:
Сармати і їх культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
556
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План   
Введення 
Вивчення сарматської культури  
 
Побут і культура сарматів  
 
Міфи сарматів про їх походження 
Висновок  
Список використаної літератури 


Археологічні матеріали показують, що матеріальна культура племен сарматів мала досить низький рівень свого розвитку. В порівнянні з скіфськими племенами, кочівники-сармати на основній території свого розповсюдження (зокрема, в Поволжье) мали культуру, яку можна охарактеризувати як достатньо безлику: невиразна її кераміка, зроблена від руки і [8] досить одноманітна формою, порівняно бідний і весь інший інвентар. Навіть багаті поховання перших століть нашої ери містили дорогі вироби, які були або дарами або здобиччю (наприклад, предмети італійської бронзи), або імпортом, пов'язуваним з певними центрами (золоті прикраси з Бірюзою і ін.). Те ж саме можна сказати і про кераміку, відносне різноманіття якої на рубежі і в перших століттях нашої ери можна пов'язати не з подальшим розвитком у сарматів власного керамічного виробництва, а із збільшенням у них частки імпортних судин.
Відмічена бідність і невиразність власне культури сармата сприяла появі локальних особливостей цієї культури, оскільки в кожному з районів сармати встановлювали контакти з місцевим осілим населенням і переймали якісь риси його матеріальної культури. Тому в основі поняття «культура сармата» того або іншого періоду лежить сукупність тих ознак, які властиві в першу чергу власне кочівникам сарматів, що мешкали в місцях, щодо віддалених від крупних центрів осілого населення (наприклад, в Нижньому Поволжье і Заволжье). Ознаки цієї культури розповсюджувалися разом з її носіями — кочовими племенами сарматів, а після стабільного незаселеного певних їх угрупувань в нових районах поряд з осілими племенами, що мешкали тут, культура сарматів, що переселилися, придбавала нові риси. Цим і пояснюється специфіка культури сарматів Нижнього Дону, Прікубанья, Центрального Предкавказья, Північного причорномор'я і інших районів.
Як ілюстрація цього положення розглянемо особливості матеріальної культури сарматів, що мешкали в Центральному Предкавказье.
Рання група поховань сарматів датується тут III—I вв. до н.е. Найвиразнішим матеріалом, знайденим в цих похованнях, була кераміка. По цілому ряду ознак кераміка сарматів Предкавказья може розглядатися як місцева північнокавказька, а не власне кераміка сармата. Підтвердження цьому ми знаходимо, по-перше, при розгляді набору судин сарматів Поволжья і Північного Кавказу. Для кераміки раннесарматськой культури найхарактернішими були кувшинообразниє і горшковідниє судини без ручок, значно рідше зустрічалися глеки. Миски в керамічному наборі сарматів в цей час відсутні взагалі. Що стосується набору судин осілих племен, що проживали в центральних районах Північного Кавказу, то для них був характерний абсолютно інший набір судин: глеки, миски, кухлі і корчагообразниє судини без ручок, причому всі ці групи кераміки були характерні тут і для [9] пам'ятників попереднього скіфського часу. Абсолютно той же набір судин ми знаходимо і в похованнях впускань в кургани, що відносяться до III—I вв. до н.е. і пов'язуваних з кочовими сарматами Предкавказья.
Представляється, що ця обставина є дуже показовою, оскільки воно відбиває певні зміни не тільки матеріальної, але і духовної культури у племен сарматів, що розселилися в Предкавказье: про це говорить, наприклад, факт широкого використовування в похоронному обряді сарматів Предкавказья мисок, в які часто поміщалася напутлива їжа — певна частина туші барана, іноді разом із залізним ножем. У деяких похованнях сарматів Предкавказья знайдені ритуальні судини (зокрема судини характерних форм з галькамі), які були широко поширені в пам'ятниках осілих племен Предкавказья, що говорить про спорідненість не тільки матеріальної, але і духовної культури сарматів Предкавказья і північнокавказьких племен.
Підтверджує місцевий характер кераміки у сарматів Предкавказья абсолютна ідентичність судин, знайдених в пам'ятниках осілих племен і в синхронних похованнях в курганах, як по формах цих судин (глеків, мисок, кухлів і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сармати і їх культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок