Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Початок другої світової війни і радянська політика відносно західної україни

Початок другої світової війни і радянська політика відносно західної україни

Назва:
Початок другої світової війни і радянська політика відносно західної україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,22 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Початок другої світової війни і радянська політика відносно західної україни
План
1. Окупація україни військами фашистської німеччини
2. Радянський партизанський рух в роки великої вітчизняної війни

Ми не в змозі оцінити всю значимість поділу Східної Європи, поки не уявимо собі масштаби катастрофи, яка охопила народи цього регіону. Перехід до рук брунатної Німеччини чи червоної Росії став жахливою бідою майже для кожного жителя поділених земель. Діючи з діаметрально протилежних ідеологічних позицій, як Німеччина, так і СРСР здійснювали огидні акти жорстокості на території своїх сфер впливу.
Німці практикували свої звичайні методи садизму у винищенні євреїв і зумисне доводили польське населення до стану жорстокого приниження. Росіяни здійснювали свої звичайні репресії проти "класового ворога" і депортували ні в чому не повинних галичан в глибинні райони Росії в такій кількості і з такою жорстокістю, що тисячі ув'язнених не витримували суворих випробувань і гинули. Для Литви, Латвії і Естонії розділ фактично означав кінець національної незалежності, а, наприклад, для естонців — депортацію і постійне розселення великих груп людей, педантичне виселення більшої частини нації з її дому. Для фінів це означало криваву і жорстоку війну.
Ось що приховував в собі пакт про ненапад, підписаний в серпні 1939 р. Підписавши свою безпеку цим пактом, Німеччина тиждень поспіль здійснила агресію проти Польщі. Як кажуть юристи, casus bellum, приводом до війни став, буцімто, напад польських солдатів на німецьку радіостанцію в Гляйвіці. Щоб помститися полякам за таку наругу над німцями, Гітлер 1 вересня 1939 року напав на Польщу. Почалася Друга світова війна. Хоч існують деякі сумніви відносно того, чи розраховував Сталін на вступ Англії і Франції у війну з Німеччиною після підписання пакту, він, без сумніву, не був розчарований тим, що вони вступили. Навпаки, для нього це було найкращим варіантом.
Як політичний діяч, якому притаманне проведення жорсткої політичної лінії, Сталін, здавалося, здійснив свої найфантастичніші мрії. Він не тільки створив ситуацію, в якій Німеччина офіційно була втягнута у війну з західними державами, а Росія мала шанси залишитися осторонь, але й зумів виторгувати всі ті території, які колись складали частину Російської імперії, але були відібрані у неї в кінці Першої світової війни. Здавалося, йому більше нічого не лишалося, як тільки сидіти і не заважати Німеччині і західним державам знесилювати одне одного.
Отже, "германський поїзд у напрямку на Схід, поставлений на рейки ще 1400 років тому", рухався далі.
Англія і Франція, незважаючи на те, що вони оголосили війну Німеччині в 1939 р., не розпочали негайних військових дій проти ворога. Почалася так звана "дивна війна". Таку назву початковому етапові війни дав французький військовий журналіст Ролан Доржелес. Війна дійсно була дивною, бо західний фронт перебував в стані нереальної бездіяльності. Так продовжувалося всю осінь 1939 року і аж до весни 1940 p., поки Німеччина не напала на Францію, Нідерланди, Бельгію і Люксембург. Попередньо німці сконцентрували свої сили на кордоні з Польщею, а потім, на протязі декількох тижнів, зламали збройний опір поляків. До середини вересня 1939 р. німецькі війська перетнули демаркаційну лінію, обумовлену в секретному протоколі. Було очевидно, що німці не зупиняться, аж поки не ліквідують владу польського уряду. Було також очевидно, що СРСР вживе достатньо рішучих заходів, якщо буде відстоювати свої права, обумовлені в пакті.
На цю ситуацію схвильований, наляканий і неготовий радянський уряд реагував в двох напрямках. По-перше, він приступив до поспішної окупації тієї частини Польщі, яка була закріплена за ним в секретному протоколі. Голосно про протокол говорити не можна було взагалі, бо він був таємний. Тому для виправдання вторгнення на територію суверенної Польщі СРСР мусив знайти інший привід. І його було знайдено. Це була необхідність об'єднання всіх українських земель в складі СРСР. Правда, й тоді, й тепер, наприклад, американський дипломат і історик Джордж Кеннан в книзі "Росія і Захід при Леніні і Сталіні" пише, що таким приводом було вельми непереконливе і немарксистське твердження про якусь расову й національну близкість між людьми, що проживали в цьому регіоні і в прикордонних областях Радянського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Початок другої світової війни і радянська політика відносно західної україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок