Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗОВНІШНЯ МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

ЗОВНІШНЯ МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Назва:
ЗОВНІШНЯ МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 94:314.7-054/7(477/6/7)
Т. А. Драгунова
ЗОВНІШНЯ МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
У статті розглядається сучасна міграційна ситуація в південних областях України. Аналізуються міграційний оборот населення регіону, особливості складу зовнішніх міграційних потоків населення за етнонаціональною належністю. Виявляються проблеми, що витікають внаслідок несприятливих міграційних процесів.
Ключові слова: національні групи, міграційні процеси, міграційна мобільність, міграційний приріст, міграційний оборот.
Особливістю сучасної міграційної ситуації в Україні в контексті розвитку національної структури суспільства є трансформаційні перетворення, що супроводжуються проникненням в доволі стійку систему міжнаціональних відносин, яка склалася за часів колишньої держави, нових етнічних груп з країн, що розвиваються, та із Закавказько-Центральноазіатського регіону. Наслідком цих процесів має бути зміна расового, національного складу населення країни, формування нового етнічного середовища.
Розглядаючи міграцію населення як переміщення кількісно і якісно визначених спільностей індивідів у просторі, виникає необхідність більш точно окреслити структуру міграційних потоків за чітко вираженими ознаками (вік, стать, освіта, релігійна та національна належність, сімейний стан, професійно- кваліфікаційний рівень, належність до різних типів населених пунктів (місто, село), регіону, напрямів переміщення). Ці риси характеризують рівень участі різних груп населення в міграційному процесі, визначають тип їх міграційної поведінки, етапи адаптаційного процесу, а це в свою чергу є основою при розробці заходів регулювання міграційними процесами.
Вплив міграційних процесів на етнонаціональний склад населення досліджувався вченими різних галузей знань: істориками, етнографами, філософами, фахівцями міжнародного права, економістами і демографами. Детальний аналіз ролі, що відіграє міграція населення в системі чинників етнічного розвитку,
зробленим науковцями Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, філософські та історичні аспекти національної ситуації в Україні вивчають вчені Інституту філософії НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського нАн України та ін. Водночас існує потреба у детальному розгляді проблем зміни етнонаціональної структури населення внаслідок сучасного перебігу міграційних процесів на рівні областей і регіонів країни. Саме цим обумовлена актуальність даного дослідження.
Метою статті є виявлення особливостей складу міграційних потоків населення Півдня України за етнонаціональною належністю, проблем, що витікають внаслідок несприятливих міграційних процесів, та шляхів їх запобігання.
Дослідження міграційних характеристик етнічних груп населення ускладнюється через недостатню інформаційну базу. З 2006 року єдиним джерелом щодо просторового перебігу етнічних процесів в Україні є дані про розподіл мігрантів за громадянством та країнами в'їзду (виїзду). Водночас значну групу становлять нелегальні мігранти, які використовують територію України як транзитну, або місце тимчасової роботи. Тому посилення системи обліку міграційних потоків виступає на сьогодні одним з визначальних чинників подальшого вивчення міграції населення і управління нею.
У даній статті аналіз характеристик міграційних потоків населення України за етнічною ознакою ґрунтується на даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року та даних поточної статистки 2005 року. Аналіз міграційних потоків за останні роки здійснювався на основі розподілу мігрантів за громадянством та країнами вибуття і прибуття.
Національний склад мігрантів обумовлюється як соціально-політичними умовами проживання різних народів та національних груп на тій чи тій території, так і суто психолого-ментальними чинниками кожної нації. Найбільша питома вага у складі мігрантів України за даними 2005 р. належала українцям (67,8%); частка росіян становила 7,9%, частка татар - 0,8%. Питома вага вірмен, білорусів, кримських татар, молдаван та болгар у структурі міграційних потоків становить по 0,2%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗОВНІШНЯ МІГРАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок