Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Професор Петро Федорчак – учений, педагог і громадський діяч

Професор Петро Федорчак – учений, педагог і громадський діяч

Назва:
Професор Петро Федорчак – учений, педагог і громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Професор Петро Федорчак – учений, педагог і громадський діяч


Мальовниче Прикарпаття, славиться не тільки своїми захоплюючими краєвидами, синіми горами, родючими землями, а й щирими талановитими людьми. До визначних особистостей краю, які зробили вагомий і помітний внесок в освітянську і наукову скарбницю нашої держави, належить відомий український історик, учений і педагог, завідувач кафедри історії слов’ян Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук, професор Петро Степанович Федорчак. Нещодавно йому виповнилося 70 років.
Дитинство та юність ученого припали на тяжкі і буремні часи польської, німецької окупацій, радянізації краю, голодні воєнні та післявоєнні роки.
П.С. Федорчак народився 22 серпня 1933 року у селі Росохач Городенківського району Івано-Франківської області в родині сільських хліборобів. Уже в дошкільні роки він оволодів грамотою, навчився читати і писати. 1939 року Петро Федорчак вступив у Росохацьку початкову школу, яку згодом перетворили на семирічну. Петро Степанович пригадує, що це були складні роки його життя, які співпали з початком Другої світової війни. Його батько Степан Федорчак працював у той час сільським ковалем і був мобілізований на роботу на один із заводів м. Челябінська, звідкіля повернувся додому інвалідом. Мати Параска Андріївна залишилася з двома малолітніми синами та маленькою дочкою. Тоді Петрові доводилося пасти худобу та працювати на полі. Сім’я Федорчаків переживала нестатки, а в 1946 році – і голод. Однак у ці роки Петро Федорчак разом з кількома ровесниками регулярно відвідував школу, добре вчився. Односельчани запам’ятали, як він декламував на сцені сільського клубу вірші Тараса Шевченка та брав участь у шкільному драматичному гуртку.
У 1947 році Петро Федорчак вступив у Коломийське педагогічне училище, після закінчення якого здобув кваліфікацію учителя початкової школи. Особливий вплив на нього справили в училищі педагоги Костянтин Данкевич, Олена Голодненко, Іван Бородін, Микола Бездітко, які не лише майстерно викладали навчальні предмети, а й уміло прищеплювали любов до професії вчителя. Під їх упливом Петро Степанович Федорчак пов’язав усе своє подальше життя з освітою.
У 1951 році Петро Федорчак став студентом історичного відділу історико-філологічного факультету Івано-Франківського (колишнього Станіславського) педагогічного інституту. Тут він прослухав нормативні і спеціальні навчальні курси тодішніх провідних викладачів, зокрема доцентів І.К. Васюти, П.М. Денисовця, П.Т. Рущенка та інших, у майбутньому відомих учених, докторів наук, професорів. Запам’яталися йому і цікаві лекції доцентів В.О. Духніча, Ю.І. Патлажана. Під упливом своїх наставників Петро Федорчак формувався не лише як майбутній учитель історії, а й науковець-дослідник. Під час навчання в інституті він брав активну участь у діяльності студентських гуртків і семінарів, виступав з доповідями та повідомленнями на конференціях, готував перші наукові праці. І результат не забарився: Петро Федорчак став переможцем Республіканського конкурсу студентських наукових робіт. В інституті студент Петро Федорчак ще активно займався спортом, який став його постійним супутником у житті.
У 1955 р. П.С. Федорчак закінчив навчання в інституті, одержавши диплом з відзнакою. Як здібного студента-випускника і перспективного науковця державна екзаменаційна комісія рекомендувала до вступу в аспірантуру. Протягом наступних п’яти років Петро Степанович працював учителем історії та географії у школах м. Станіслава і перебував на виборній громадській роботі, одночасно займаючись науковими дослідженнями. У 1960–1963 рр. він навчався в аспірантурі Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, де опублікував чотири наукові статті та книжку. В аспірантурі Петро Федорчак достроково захистив кандидатську дисертацію з історії західних областей України.
З 1963 року Петро Степанович пов’язав свою трудову, педагогічну та наукову діяльність з Івано-Франківським державним педагогічним інститутом, який у 1992 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Професор Петро Федорчак – учений, педагог і громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок