Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ДИПЛОМАТИЧНІ ЗНОСИНИ ЗАПОРОЗЬКОЇ НОВОЇ СІЧІ З КРИМСЬКИМ ХАНСТВОМ

ДИПЛОМАТИЧНІ ЗНОСИНИ ЗАПОРОЗЬКОЇ НОВОЇ СІЧІ З КРИМСЬКИМ ХАНСТВОМ

Назва:
ДИПЛОМАТИЧНІ ЗНОСИНИ ЗАПОРОЗЬКОЇ НОВОЇ СІЧІ З КРИМСЬКИМ ХАНСТВОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
С. С. Андрєєва
ДИПЛОМАТИЧНІ ЗНОСИНИ ЗАПОРОЗЬКОЇ НОВОЇ СІЧІ З КРИМСЬКИМ ХАНСТВОМ
При вивченні історії Запорозької Нової Січі на сьогодні ще не стали пріоритетними зовнішньополітичні аспекти існування і конкретні форми реалізації її міжнародної правосуб'єктності. Водночас взаємини Січі з Гетьманщиною, польською адміністрацією, Військом Донським, Кримом, окремими ногайськими ордами, турецьким Очаковом тощо розкривають суть автономії Запорожжя в складі Російської імперії.
Різні аспекти взаємин Запорожжя з Кримом становлять вагому частку наукового доробку дослідників історії Нової Січі, які в різні часи працювали з документальним комплексом Архіву Коша (А. Скальковський, О. Рябінін-Скляревський, М. Тищенко, Н. Полонська-Василенко, В. Голобуцький). Хоча сучасними авторами повною мірою усвідомлюється значення запорозько- кримських відносин як одного з основних факторів історії Нової Січі, дипломатичні зносини Коша з ханською адміністрацією не були предметом спеціального розгляду.
Запорозько-кримські дипломатичні контакти фрагментарно відбилися в публікаціях документів, здійснених наприкінці ХІХ - початку ХХ століття - накази імператорські та Колегії іноземних справ (далі - КіС), листування з гетьманом Кирилом Розумовським та кошовою адміністрацією в збірках матеріалів до історії запорозького козацтва Д. Яворницького, матеріали КІС та листування з київськими губернаторами, російськими резидентами в Стамбулі та Бахчисараї з колезького архіву в додатках до узагальнюючих оглядів історії російських консульств В. Уляницького, матеріали Київської генерал-губернаторської канцелярії в підборках документів до історії прикордонних відносин О. Андрієвського та П. Іванова. На сьогодні треба відмітити масштабну археографічну роботу по виданню Архіву Коша та публікації окремих колекцій документів з історії Нової Січі. Водночас залишається актуальним введення в науковий обіг матеріалів фондів вітчизняних та закордонних архівів.
Предметом нашої роботи є особливі умови функціонування та форми прояву дипломатичної діяльності Нової Січі та Кримського ханства - дипломатичне листування, дипломатичне представництво, організація та робота в прикордонних комісіях по розслідуванню взаємних претензій тощо. Метою даного дослідження є визначення задач та результатів дипломатії Коша, значення її серед інших форм запорозько-кримських відносин. Також є необхідність в реконструкції організаційних засад функціонування запорозько-кримської дипломатії.
Дипломатична діяльність є видом реалізації зовнішньополітичних цілей і вимагає організації спеціалізованого апарату і регулювання міжнародним правом [1, с.3]. Дипломатична діяльність Запорожжя та Кримського ханства проходила в межах відведеної компетенції та з дозволу і під контролем протекторів - відповідно Російської та Османської імперій.
Відносини між підданцями Османської та Російської імперій протягом 1739-1768 рр. регулював Бєлградський трактат 1739 р., на виконання статей якого були спрямовані в регіоні Північного Причорномор'я зовнішньополітичні зусилля Криму і Запорожжя. Докладніше треба зупинитися на аналізі змісту Ст. 10, яка передбачала в загальних рисах механізм вирішення прикордонних спорів посадовцями з обох боків кордону [2].
Великі зовнішньополітичні функції мали прикордонні адміністрації обох імперій, що пов'язано зі специфікою воєнно-адміністративної організації та необхідністю відповідного реагування в прикордонній зоні. З боку Росії ця функція покладалася на Київського генерал-губернатора, з боку Османської імперії це входило в посадові обов'язки очаківського паши. Але треба вирізняти право міжнародних зносин прикордонних начальників, яке було їх функціональним обов'язком в державному механізмі в межах певної компетенції (київські генерал-губернатори в Російській імперії, очаківський паша в Османській імперії, перекопські ор-беї в Кримському ханстві тощо), та зовнішні зносини Січі та Кримського ханства з залежними від нього ногайськими ордами як реалізацію їх специфічного міжнародного статусу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ДИПЛОМАТИЧНІ ЗНОСИНИ ЗАПОРОЗЬКОЇ НОВОЇ СІЧІ З КРИМСЬКИМ ХАНСТВОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок