Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ УРЯДІВ У МЕМУАРНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ УРЯДІВ У МЕМУАРНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

Назва:
ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ УРЯДІВ У МЕМУАРНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
В.В. Соловйова
ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ УРЯДІВ У МЕМУАРНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
Розвиток української дипломатії на сучасному етапі не може здійснюватись успішно без вивчення і узагальнення історичного досвіду міжнародної діяльності України, її дипломатичної служби в добу національно-визвольних змагань 1917-1921 рр., коли вперше після тривалої історичної перерви вона знову увійшла у зовнішньополітичний світ. Діяльність української дипломатії у сусідніх з Україною державах у надзвичайно складній для неї воєнно-політичній обстановці була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Незважаючи на несприятливі зовнішньополітичні умови, українським дипломатам вдалося розбудувати якнайширшу мережу своїх дипломатичних представництв у десятках країн світу та інтегрувати справу боротьби українського народу за свою державність у світовий зовнішньополітичний контекст. Досвід діяльності перших українських дипломатичних представництв за кордоном не втратив своєї актуальності і в наш час.
Висвітлення міжнародної діяльності українських урядів почалося одразу після поразки національно-визвольних змагань. Це, в першу чергу, можна пояснити спробами проаналізувати позитивний досвід та помилки у внутрішній та зовнішній політиці урядів в Україні. У цьому контексті значний інтерес викликають мемуари безпосередніх учасників доби національно-визвольних змагань, які були організаторами зовнішньополітичної служби у 1917-1920 рр., керівниками українських дипломатичних представництв за кордоном. Вони до певної міри були використані у низці наукових досліджень, присвячених дипломатичній діяльності українських національних урядів, вивченню структури, кадрового складу та функцій окремих дипломатичних місій та посольств [1-8]. Написані під враженням безпосередньої участі у подіях, спогади українських дипломатів та керівників зовнішньополітичної служби доби національно-визвольних змагань містять різноманітний фактичний матеріал, аналіз міжнародної ситуації, внутрішньої та зовнішньої політики українських та закордонних урядів тощо.
У даній статті зроблена спроба систематизувати комплекс мемуарної літератури, присвяченої дипломатичній діяльності Центральної Ради, Української Держави та Директорії УНР, що досі не було предметом спеціального дослідження, а також вперше узагальнюються спогади активних учасників подій, які були причетними до формування різних напрямків дипломатичної діяльності українських національних урядів: зовнішньополітичного, торговельно-економічного, пресово-інформаційного та консульської служби - важливих компонентів державотворчої діяльності.
Значна кількість спогадів безпосередніх учасників подій була написана у 1920-1930-х роках. На деяких з них, як зокрема, В. Винниченка "Відродження нації", П. Христюка "Замітки і матеріали до історії української революції", І. Мазепи "Україна в огні і бурі революції", М. Шаповала "Велика революція і українська визвольна програма" [9-12] у значній мірі відбилися партійно-політичні упередження авторів, які продемонстровані полемічними випадами на адресу політичних опонентів. Зокрема, у праці В. Винниченка відбилися всі протиріччя, які існували у керівництві Центральної Ради і Директорії щодо зовнішньої політики, а також його критичне сприйняття, як одного з лідерів УСДРП, міжнародної діяльності уряду гетьмана П. Скоропадського. Цей період у його відомій праці "Відродження нації" характеризується як "русько-німецька змова". Разом з тим, він робить застереження, що у цей період "німецький імперіалізм... ще не мав виразної орієнтації на "єдіную, нєдєлімую" [9.-Кн.Ш.-С.56]. Критикуючи своїх політичних супротивників і перекладаючи на них всю відповідальність за поразку у національно-визвольних змаганнях, В. Винниченко разом з тим подає процес організації окремих дипломатичних інституцій, розглядає проблему партійно-політичного впливу на добір їх кадрового складу. Автор упереджено аналізує як внутрішню, так і зовнішню політику УНР у 1919-1920 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ УРЯДІВ У МЕМУАРНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок