Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І КРИМСЬКА ВІЙНА

ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І КРИМСЬКА ВІЙНА

Назва:
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І КРИМСЬКА ВІЙНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Л.М. Маленко
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І КРИМСЬКА ВІЙНА
У харчовій промисловості Наддніпрянської України в середині ХІХ ст. розпочався промисловий переворот. У цукровиробництві застосовували машини для подрібнення цукрових буряків, гідравлічні преси для сокодобування, парову техніку випарювання і згущення цукробурякового соку. Однак цукрове виробництво як галузь дворянського підприємництва ґрунтувалося на примусовій праці кріпосних селян, що переважала в 40-50-х роках. Панівною тенденцією у розвитку виробництва цукру було перетворення кріпосної мануфактури (з переходом на вільнонайману працю) на фабрику.
Проаналізуємо стан та основні тенденції розвитку цукробурякової промисловості в українських губерніях, звертаючи увагу на цю галузь і в загальноімперському масштабі. Так чи інакше проблем цукробурякової промисловості торкалися у своїх працях К. Воблий, О. Нестеренко, М. Домонтович, О. Плевако та ін.
Виробництво цукру в Російській імперії в середині ХІХ ст. досягло досить високого рівня. Так, у 1845 р. у 22 губерніях імперії нараховувалось 216 діючих цукроварень, обсяг продукції яких становив 603,5 тис. пудів на суму 3959 тис. крб. [1.-С.164].
Місце українських губерній у цукровій промисловості імперії за 1845 р. визначалось у таких цифрах:
Поетапне вирішення Росією протягом ХУІІІ - ХІХ століть одного з головних зовнішньополітичних завдань так званого "східного питання" і поступова втрата Туреччиною підлеглих територій спричинили часті та кровопролитні війни двох імперій. Осторонь не залишилися й європейські країни - Велика Британія, Франція, яким було не до вподоби зміцнення міжнародного авторитету російської держави та розширення нею своїх володінь за рахунок приєднання нових земель. Черговий конфлікт у 1853 році між Росією та Туреччиною, який загострився через дозвіл Османської імперії ввійти в протоку Дарданелли англо-французькій ескадрі та відповідь на цей крок Російської імперії - введення військ у Дунайські князівства - Молдавію та Валахію - вилився у нову війну. 4 жовтня 1853 року турецький султан, діставши відмову на вимогу повернути князівства, оголосив війну Росії, а 20 жовтня і російський уряд сповістив про стан війни з Туреччиною.
Поступово бойові дії розгорнулися на Кавказі, Балканах, Криму, Чорному й Азовському морях, почасти на Балтиці й Тихому океані.
Однією з особливостей Східної війни була активна участь у ній козацьких військових частин і підрозділів. У складі російської армії, що нараховувала близько 700 тис. чол. було 90 козацьких полків, із яких у бойових діях брали участь 29 кінних полків, 4 піші батальйони, 13 артилерійських батарей та інші менші підрозділи [1.-С.176-177]. У ході воєнної кампанії козацькі військові частини брали участь у всіх значних битвах. За мужність і відвагу, виявлену козаками в боях, три козацькі війська Російської імперії - Донське, Азовське, Чорноморське - були нагороджені Георгіївськими стягами з надписом: "За хоробрість і зразкову службу у війні проти французів, англійців і турків у 1853, 1854, 1855, 1856 роках". Полкові та батальйоні Георгіївські знамена одержали 3 полки і 2 батальйони; військові відзнаки на головні убори - 3 полки і 2 кінні батареї; 7-ма кінна батарея Донського козацького війська була відзначена 4-ма срібними Георгіївськими трубами і золотими петлицями "За військову відзнаку" на комірцях і обшлагах офіцерських мундирів.
Визнання російським урядом військових заслуг козацтва цілком заслужене. Адже крім участі козацьких військових підрозділів на різних ділянках театру бойових дій (від Балтики до Тихого океану і за кордоном), на населення вищезгаданих іррегулярних формувань повністю покладалася й охорона узбережжя Чорного моря в межах Новоросійська - Тамані та Азовського узбережжя. З огляду на розгортання воєнної кампанії на Кавказі, у Приазов'ї, Криму та на кількісний склад Донського і Чорноморського козацьких формувань основний тягар війни у захисті зазначених територій ліг на плечі населення саме цих військ. Загальне командування іррегулярними формуваннями було ввірене наказному отаману Донського козацького війська генерал-ад'ютанту Хомутову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦТВО І КРИМСЬКА ВІЙНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок