Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна у 1914-1917 роках

Україна у 1914-1917 роках

Назва:
Україна у 1914-1917 роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,52 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Україна у 1914-1917 роках


Аналізуючи нелегкий історичний шлях нашої Батьківщини, слід враховувати всі чинники, що впливали на долю українського народу впродовж того чи іншого періоду. Розглядаючи даний період, ми маємо бути обізнаними з історії таких могутніх імперій, як Росій-ська та Австро-Угорська, у складі яких на початку XX ст. перебува-ли українські землі.
Після утворення Австро-Угорщини Австрія мала свій представницько-законодавчий орган — рейхерат, Угорщина — сейм. Фор-мально вони обмежували владу імператора і короля.
Територія Австро-Угорщини поділялась на провінції, або коронні краї. Загарбавши під час першого поділу Речі Посполитої (1772) західноукраїнські й частково польські землі, австрійська корона штучно об'єднала їх в одну провінцію — Королівство Галичини і Людомерії. Цей край був неоднорідний — населення східної його час-тини було українським, у західній переважали поляки. Провінція (будемо називати її Галичина) мала права' самоврядування.—
У чому це самоврядування виявлялося? (Галичина мала крайовий сейм — представницький орган, проте більшість у ньому складали поляки.)
Учитель заохочує назвати головне місто Галичини (Львів), де раз на рік збирався коронний сейм.
Звертається увага на те, що Буковина з середини XIX ст. було самостійною провінцією і також підпорядковувалася Відню. Закарпаття входило до Угорського королівства і управлялося з Будапешта.
Українці жили також на Північному Кавказі, в Туркестані, в Си-біру, на Далекому Сході.—
Яким чином українці там опинились?
Ініціатива в поясненні такого розсіяння — цілком за викладачем: безземелля та малоземелля трудящої частини населення при вели-чезних, на тисячі гектарів маєтках поміщиків, засилля глитаїв і лих-варів тощо.
Проміжний підсумок.
У містах переважали росіяни і євреї, населення було російськомов-ним. Офіційна влада всіляко посилювала русифікацію українців.
Геополітичне положення України неминуче перетворювало її на зону зіткнення інтересів супротивних коаліцій. При цьому інтереси українського народу аніскільки не враховувалися. Зайвий раз підтвердилося сказане І. Франком іще в 1889 р.: «На шахівниці політики Європи українці не є навіть нікчемною пішечкою.
Між українцями ворогуючих сторін виросла прірва. У межах Російської та Австро-Угорської імперій відбувся розкол на прибіч-ників та противників переможної війни.
Відверто проавстрійські позиції зайняла утворена 1 серпня 1914 р. у Львові Головна українська рада (ГУР), що була міжпартійним блоком, до складу якого входили радикальна соціал-демократична та націонал-демократична партії. На чолі ГУР став К. Левицький.—
Що вам відомо про цього діяча?
У маніфесті ГУР від 3 серпня зазначалося: «Ненаситність цар-ської імперії загрожує також нашому національному життю... яке знайшло охорону в конституційному ладі австрійської держави».—
У чому вбачала ГУР «ненаситність царської імперії»? Чи згод-ні ви з цим твердженням?—
Чи не ідеалізували члени ГУР «конституційний лад» Австро-Угорської імперії?
З ініціативи ГУР було створено Легіон Українських січових стріль-ців (УСС), найвідомішими ватажками якого були Д. Витовський, Г. Коссак, С. Горук. Австрійська влада, навіть маючи гостру потребу
СВУ вів активну пропагандистську й агітаційну роботу, домігся, щоб українські полонені в Австрії та Німеччині були зібрані в окре-мі табори. Союз отримував матеріальну допомогу від країн Троїсто-го союзу, що зараховувалась як державний борг майбутньої само-стійної України.
Переважна більшість українських політиків і партій манилися до СВУ негативно або й вороже. Так, один із лідерів УСДРП С. Петлюра назвав ідею відриву України від Росії сепаратизмом, а членів СВУ — «безвідповідальними запроданцями». Недоброзичливо від-гукувався про СВУ М. Грушевсьйий, уникаючи будь-яких контактів з цією організацією.
Влітку 1914р. загострення протиріч між імперіалістичними дер-жавами сягнуло фатальної межі, світ опинився у полум'ї Першої світової війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Україна у 1914-1917 роках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок