Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> М.С. Грушевський - найвидатніший український історик, державний діяч, вчений, письменник

М.С. Грушевський - найвидатніший український історик, державний діяч, вчений, письменник

Назва:
М.С. Грушевський - найвидатніший український історик, державний діяч, вчений, письменник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,66 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
М.С. Грушевський - найвидатніший український історик, державний діяч, вчений, письменник


"Я хочу жити, щоб працювати, страждати і боротись разом з вами".
М.Грушевський
Ім'я Михайла Сергійовича Грушевського - це ім'я академіка Всеукраїнської Академії Наук, академіка Академії наук СРСР, колишнього голови Центральної Ради, славетного історика XX ст. Упродовж десятиліть сама згадка його імені була вже крамолою, в "Большой Советокой Знциклопедии" зазначено, що М.С.Грушевський непримиренний ворог Радянської влади, а Його праці - відкрита фальсифікація історичної дійсності. В деяких публікаціях стверджується, що треба відрізняти Грушевського-політика і Грушевського - історика. Але був лише один Грушевський, з одним життєвим шляхом, з однією творчою спадщиною, з усім позитивним і негативним, що мало місце в його біографії і в його найрізноманітніших за проблематикою і формою творах. Була і є лише одна історія, одна історична правда. "Батько Грушевський (так його називали за часів Центральної Ради) став одним з провідних діячів українського національного відродження в новітній історії України. Багатотомна його "Історія України - Руси" - це унікальна пам'ятка української і всеслов'янської культури, невід'ємна складова світової культури взагалі. Неоцінима заслуга Грушевського перед українським народом полягає в тому, що він на величезному архівному матеріалі показав безперервність історії українського народу від часів Київської держави і донедавна, довів, що український народ, як і всі інші слов'янські народи, мав своє власне коріння. Українська нація завжди зберігала свого національну культуру та історію.
М.С.Грушевський як політик пройшов шлях від засновника національно-дємократичної партії Галичини і Товариства українських поступовців у Києві до творця засад української незалежної держави, він був головою Центральної Ради, а згодом визнав Радянську владу на Україні. Його політичні погляди змінювались, але любов до свого народу і до історичної істини для нього завжди були вищим мірилом у науковій творчості і політичній діяльності.
Часи змінилися. На полицях бібліотек за останні роки повернулась більшість наукових праць вченого, відкрився доступ до архівних матеріалів спецхранів.
Цього року Україна святкує 130-річний ювілей від дня народження М.О.Грушевського, який 84 роки тому проголосив народження нової Європейської держави - Української Народної республіки, і першим президентом якої його обрала Центральна Рада.
Рекомендуємо використати даний матеріал для підготовки ї проведення вечора-портрета: "Михайло Грушевський у руслі української історичної науки". Також доцільно оформити книжкову виставку на тему: "Михайло Грушевський - видатний історик України", за розділами: "Запорука воскресіння", "На порозі нової України", „Твори М.С.Грушевського", "Література про М.С.Грушевського". До проведення масових заходів по відзначенню ювілею бажано запрошувати істориків—вчених.
Хто ж він такий Михайло Сергійович Грушевський? Яким він бачив себе сам, яким маємо сприймати його ми?
Походить Грушевський з бідної родини. Народився він 17 вересня І866 року в Холмі на Волині, а виростав на Кавказі, куди батько переїхав працювати. Спочатку в Ставрополі, а потім у Владикавказі. 1880 року батько віддав Михайла до Тіфліської гімназії. Молодий Грушевський мріє стати українським літератором і вченим. З 1886 по 1890 рік Грушевський навчався в Київському університеті. На третьому курсі взявся виконувати наукову роботу на тему: „История Киевской земли от смерти Ярослава до конца ХІУ века". Робота отримала золоту медаль, і Грушевський був залишений при університеті на кафедрі російської історії. У травні 1894 року Грушевський захистив дисертацію на ступінь магістра, темою якої була суспільно-національна історія Поділля ХУІІ-ХУШ століть. Він переїжджає до Львова і очолює кафедру всесвітньої історії. Крім університетських курсів взявся за організацію наукової роботи в Науковому товаристві імені Тараса Шевченка. Вести наукову роботу було важко за браком українських книг, періодичної літератури з історії України та інших Українських дисциплін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: М.С. Грушевський - найвидатніший український історик, державний діяч, вчений, письменник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок